Jump to content
admin

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)

Recommended Posts

забелязвате ли, че цената газта лека - полека се качва? Само в източна България ли е така или повсеместно? Не е с много, но достигна 1.37 на някои места...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сайт, в който всеки ден се ъпдейтват цените на горивата в големите вериги:

http://b4b.bg/category/цени-на-горивата/

Така човек лесно може да прецени дали го очаква (неприятна) изненада...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и сега тук зареждам на 1.27, но утре тръгвам за Бургас, Ямбол и там не знам къде е евтинията, пък и качеството какво е...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не забравя,че като е студена ................................ като влезе в режим...Следи и неговия разход. От 20 г. съм газаджия и ................... се лъжем.

Редактирано от st.videv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сайт, в който всеки ден се ъпдейтват цените на горивата в големите вериги:

http://b4b.bg/category/цени-на-горивата/

Така човек лесно може да прецени дали го очаква (неприятна) изненада...

това не е гочно и те играят според конкуренцията..В Хасково се появи Рила оил и направи цените на 1.22 на газта. ОМВ веднага смъкнаха на 1.23 същото е и на ЕКО-1,25   Ето това е конкуренцията. Лошото е , че сега се слага и от леката съставка в газта заради зимата , а тя е по скъпа-значи те не я слагат и до като е студена е по трудно и гори повече..

Редактирано от st.videv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вече разработен двигател 6000 км, разхода който ми застопори Ховъра е 10.8/100 газ извънградско,

13.5/100 газ в града, личното ми мнение е че този разход е повече от отличен.

Колата е подгрявам сутрин по една минута, стар навик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това си е направо страхотен разход,относно подгряването и аз го правя да поработи малко на место и тогава тръгвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тоя разход не могат да го докарат един приятел с Голф 3 1.8 и друг с Хюндай Елантра 1.4. Значи все пак,типа ГУ има огромно значение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разбира се, че има. Колата и двигателя също имат значение - голф 3 е доста изморен кон и двигателят му колкото и да е добър, вече е значително износен. От друга страна и номера на обувката има значение, а в тази насока голфаджиите са пословични... :laughing7:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода е супер и аз с моя пикап горе долу съм с този разход само че съм със ГИ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....номера на обувката, номера на обувката....може и 10/100 може и 18/100...... :smileinbox:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е при нормално каране, то в София ако ми е тежък крака ще трябва и накладките да добавя в разхода, с тея празни улици.....;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам в това число слагате ли и разхода на бензин,защото при вас на няколко импулса впръскване на газ има и 1 впръскване на бензин?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след смяната на помпата разхода извънградско /мах. 90-100 км/ч/ при средна скорост по GPS 68км/ч е 11.42 лв./км. Цената при зареждане - 1.14 лв. За градско още не съм горил цяла бутилка, но и това време ще дойде. Явно има разлика в темпа на шофиране с новата помпа, тъй като разхода малко се повиши, но незначително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карспендинг-а разделя бензина от газта, но по крайната цена на километър, умножена по сто, се получава ориентировъчен резултат, който не е много по различен от разхода на газ. Все пак това е и най-използваното гориво и колкото повече километри се навъртат, толкова по-малка става разликата между разход на гориво и цялостни разходи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Hover H5, 2,4 метанов инжекцион . Бутилките побират 18-19 кг метан .

Възможно ли е да изкарва с това количество метан около 270 км градско (Варна ) и около 300 км извънградско ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може  да може....на пропан бутан е твърдо 13- моя де!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5 години каране установения разход на газ е 12/14 на 100км. С малки изключения зависещи от качеството на газта и начина на каране, когато се вдига разхода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко се забавих с информацията относно разхода  ,но исках да бъда сигурен в това което подавам като инфо.

Разход на газ след монтаж на хъбове при съотношение 60 към 40 извънградско/градско  - 10,9-11,3л/100км.

Само извънградско при скорост до 100км/ч с плавно и неагресивно каране - 7,7-7,9л/100км.

Фабричен "AG" газов инжекцион без допълнително впръскване на бензин - двигател 2,4/16V - 4G64.

Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нека напиша и аз чистосърдечно за 3 години каране :)

газ в София: 15-17 /100

извънградско: 13, с тежък крак по магистралата: 15

бензин на дълъг път: 10 / 100

2.4l Mitsubishi 4G69 / Lpi Vialle

Редактирано от gwhover

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така има проста формула... бензина и газта се вземат но не в литри а в килогарами....значи 10 на сто бензин х 0,8 = 8 кг на 100 км и сега делим пропан бутана е 1л= 0,55 кг т.е 8 :0,55 = 14,54 литра значи нолмално е 10 на сто бензин = на толкова газ. Това бе смисъла на течната фаза , но нещо го объркаха. Моя на бензин почти не съм го карал но на газ е твърдо 13...литра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване