Jump to content

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)


admin

Recommended Posts

Така както ги обясняваш нещата ми мирише на настройка нещо на газовата ... върви в сервиза да ти я видят.

 

О ходих одавна,одговора беше че ще чакат решение от Холандия и тогава ще я гледат. Вече 2 месеца чакаме и както гледам май са ни забравили. следващата седмица ще пътуваме ,и като се върнем пак ще я водя да я гледат!!!

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих им досаждал ако не всеки ден то поне 2-3 пъти седмично ... докато вземат та решат проблема. Все пак си им наринал една шапка пари за нов автомобил и се очаква да нямаш грижи с него. То ако искаше проблеми щеше да си вземеш 10-12 годишен таралясник и пак да се чудиш аджеба какво му стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в друг сервиз,всички хвалят Митвас,мини от там и виж какво ще ти кажат.Още повече,че Boyko тук е представителя на Митвас,можеш на ЛС да се уговориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина разхода ти е по-висок. 2 дена карам кротко извън града - 85-95 км/час и разхода ми е около 10.Вярно, че до голяма степен зависи и от това на колко светофара спираш и тръгваш, как тръгваш, колко я настъпваш да набере калко време си на празен ход и т.н. Но горе-долу всички караме в една и съща обстановка и разходите би трябвало ако не са еднакви, то поне да са близки. А не чета масово да се оплакват от разхода. За това подкрепям горната идея да смениш сервиза - там може да имат други идеи за високия разход. А колкото до преминаване от газ на бензин, и моята не преминава. Правиха я, един път премина за да видя че може да става и това беше. Ама не ми се занимава сега с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да не върви добре както на бензин,а с нормално каране на бензин съм сваял до 9л и 10,5 на магистала с 140-150км/ч.даже сутрин вече не пали от раз чак от 3-4ти път въртене на стартера за по 2сек което си е чисто кощунство за акумулатора и кво ли още не!

Колега разбрали от какво е проблема при които сутрин не пали от първия пат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен продължава да ми е висок разхода на газ. Вчера заредих и отчетох разход 21 л на 100 км (32 л газ за около 150 км). Иначе, извънградско си харчи 12-13 л на 100 км. Не мога да си обясня този висок разход. Когато бях за 1 ТО в Митвас им задох този въпрос. Не можаха да ми отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градското много зависи. Ако киснеш много на климатик в задръстванията и караш доста агресивно, не бих се изненадал да харчи 20+, обаче ако случая не е такъв, работата на Митвас не е да отговорят на въпроса "защо", а да го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на бензин ,с климатик и яко въртене на гуми по световарите щот нещо ми беше кипнало макс 16л/100 по това което обяснаваха в рекламата на джипката трябваше да харчи с около литар от горе айде 2!!! Ама не карам всеки път така,проблема повече е при кофтито вървене в града не разхода,разхода е проблем по магистралата и извън градско. Сега жената го кара и ще видим кога ще остане време го закараме да го видят. Иначе и на мен не можаха да ми отговорят

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако зареждаш от една и съща марка газ, опитай я смени и засичай отново. Аз зареждам от Лукойл, просто защото ми е удобно. Но не се оплаквам от висок разход, което може и да означава, че газта е читава. До колко - не знам. Но както бях писал по горе, във България разхода ми се вдигна с литър, литър и половина. От газта ли е, от въздуха ли е не знам, но това е факт. Но като чета какво пише pa4kov за градския му разход......много ми се вижда. Извън градско 13, пък градско 21.....или има изпускане някъде по системата, или изпуска от прехода при самото зареждане. Онзи ден като ми зареждаха на една бензиностанция отново ми направи впечатление че излиза газ между прехода и пистолета. И това се получава когато не е завит добре самия преход. Така със сигурност на 25-30 литра, един или повече излита във въздуха. И като засичаш, брояча показва едно, пък вътре има по малко....и така може да се окаже, че колата гори много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Този уикенд се наложи да измина едни 1200 км ,ей така...бързо и спретнато. За тях ми бяха нужни 150 л. газ. 350 км бяха по магистрала, като 250 от тях ми се наложи да карам с постоянни 140 км/час тъй като трябваше да бързам. Това за разхода, но нещо друго ми направи впечатление - последно заредих на Петрол като преди това идухах газта до капка.....ама да започне да прекъсва, да дърпа, аха да загасне в движение.....и тогава чак обърнах на бензин. После като заредих, бутилката за първи път взе 45 литра (после разсъждавах на тема: 20% свободен обем, 7 литра постоянно газ заради помпата....къде се събра всичката тая газ в 55 литров бойлер :huh: :huh:) Както и да е - обаче до изгасване на първа чертичка изминах 159 км, а не както до сега, макс 130 км....Стана ми чудно - Петрол работят ли с по-високо налягане и бутилките поемат повече (за сравнение на Лукойл до сега максимално един път съм слагал 41 литра) ? И дали някой има такива впечатления ? На много места в Европа повече от 36-38 литра не успях да заредя и гледах как се върти брояча - някак си бавно и вяло и зареждаш по 7-8 минути. Тази на Петрол тръгна все едно зареждам бензин и за 3-4 минути изключи на 45 литра.

А иначе машинката си върви много добре....даже прилагам и снимки от скоростомера :icon_cyclops_ani:

 

post-5233-0-30504200-1350852336_thumb.jpgpost-5233-0-68391600-1350852350_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

То по магистрала било яко с тази газ - 140 км/ч, климатик, музика, звук и светлина и целия кеф за 13 на 100 - как само съм се прецаквал с това ежедневно градско - ще да е от музиката и май ще сменям тежкия метъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз до добавя наблюдения за разхода на гориво (газ):

Градско (София): 16.00-16.5 л/100 км.

Извънградско (при постоянна скорост 90 -110 км/ч и по-дълъг път):10.5 л/100 км.

Магистрала (при скорост около 120-130км/ч): 12.5-13.5 л/100 км.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско (София): 16.00-16.5 л/100 км.

 

Не е ли твърде много този разход? Минаваш ли по някакви много натоварени трасета? В момента съм на чисто градско доста под 15 с повече бензин от лятото и при по-студени условия разхода ми пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от трафика и карането. И на мен на градско ми се вдигна разхода с близо литър. Както и на бензина,тъй като трябва повече време за да обърне на газ (особено първото палене,поне 3-4 минути) Да не забравяме постоянното каране на фарове,вентилатора на отоплението,подгрева на седалките.....всяко нещо качва по малко.

А ето нещо любопитно,може ли някой да обясни следното чудо:

http://www.evtinimar...giya-do-30.html

странно ми е,а ко беше така нямаше ли производителите просто да го вградят, и ето ти 20% икономия :huh:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето нещо любопитно,може ли някой да обясни следното чудо:

http://www.evtinimar...giya-do-30.html

странно ми е,а ко беше така нямаше ли производителите просто да го вградят, и ето ти 20% икономия :huh:

Ако вярваш, че един кондензатор и два резистора могат да ти свалят разхода- хвърляй пари..ъъ..така де....купи го. :D

Потърси в google, коментирано е в доста наши и чуждестранни форуми.

 

http://forums.justcommodores.com.au/pub/176430-troys-neo-socket-perfomance-enhancment-add-thingamajig-review.html

Редактирано от viggen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааааа, и светодиод и светодиод....хахахахах......не,не, няма да купувам , просто ми стана интересно, че ако има ефект никой производител не го е сложил серийно в автомобилите ? Или пък да го наградят за откритие и принос към автомобилостроенето.....просто понякога се възхищавам от находчивостта да печелиш от наивността ! Като гледам схемата във форума който си посочил, по скоро стабилизира напрежението за да не изгори и да свети по-дълго светодиода :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се слага нещо в запалката, по-добре да е FM трансмитер, той освен, че със същия успех ще сваля разхода, ще предава и музика на радиото. :D

Редактирано от viggen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли твърде много този разход? Минаваш ли по някакви много натоварени трасета? В момента съм на чисто градско доста под 15 с повече бензин от лятото и при по-студени условия разхода ми пада.

 

Често маршрута е Външно - Орлов мост - НДК - кв. Борово.

Сега има и по-добър маршрут - покрай Телевизионната кула и пак ще засичам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често маршрута е Външно - Орлов мост - НДК - кв. Борово.

Сега има и по-добър маршрут - покрай Телевизионната кула и пак ще засичам.

 

Това ми беше и въпроса, явно се дължи на обективни причини (Трафик). Дано все пак да намалее разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до добавя наблюдения за разхода на гориво (газ):

Градско (София): 16.00-16.5 л/100 км.

Извънградско (при постоянна скорост 90 -110 км/ч и по-дълъг път):10.5 л/100 км.

Магистрала (при скорост около 120-130км/ч): 12.5-13.5 л/100 км.

При нас положението е същото.

Средно си харчи 14/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално - всички коли вдигат разход зимата. А особено за тези които сега караме повече градско.....докато загрее, светофари, задръстване, работа на място, вентилатор на отоплението, фарове, чистачки, тръгни-спри и т.н - и хоп, разход 14...16 л. А ако към всичко това включим 4х4, и току виж разхода отишъл на 18 - не вярвам някой да е очаквал 2 тона джип да му гори 5 л. Според мен, разход 13-14/100 е съвсем нормален и приличен за тази машина.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Последния път заредих на Петрол, за трети път ми се случва (редовно зареждам на Лукойл). И с изненада установявам по-голям пробег. Първа чертичка на газовото гасне обикновено м/у 120-130км. Този път изгасна на 162км. Веднага допълних на същата бензиностанция - 15,2 литра ! Вярно, че 80% беше извънградско и не съм надвишавал 92-95 км/час, но много приятно се изненадах от този разход - излиза малко под 10. Сега пак очаквам да изгасне първата черта, за да видя колко литра ще вземе. Ще взема да стана фен на Блу форс газ......

 

А, днес отворих капака да си долея течност за чистачките и с голяма изненада установих, че липсва един ремък - този който е най-отпред (предполагам,че е за климатика защото не се е отразило по някакъв начин...) Ремъка е паднал долу в предната кора и си седи там - кога и защо не съм разбрал, та в понеделник съм в сервиза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....и вече няколко часа по късно, на 4х4 във виелиците и преспите, 100 км извън градско разхода отиде на 13-14.....ама яко метеше снега навън. Джипа не мръдна никъде въпреки, че на места преспите на пътя отиваха към 20-40 см. Мисля, че се справя много добре въпреки, че съм с оригиналните гуми, а те не може да се каже, че са от най-зимните. А пътната обстановка в Източна България си е едно малко изпитание в момента :icon_pale: . Това което не може да се отрече е, че на отсечки 20-30 км. се движеха по 2-3 снегопочистващи машини. Но виелицата е толкова силна, че тях след от вятъра отново се образуват преспи.

Съвет: ако не се налага да пътувате, гласувайте кротко по съвест и си останете в къщи на топло ! :sleepy2:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....и вече няколко часа по късно, на 4х4 във виелиците и преспите, 100 км извън градско разхода отиде на 13-14.....ама яко метеше снега навън. Джипа не мръдна никъде въпреки, че на места преспите на пътя отиваха към 20-40 см. Мисля, че се справя много добре въпреки, че съм с оригиналните гуми, а те не може да се каже, че са от най-зимните. А пътната обстановка в Източна България си е едно малко изпитание в момента :icon_pale: . Това което не може да се отрече е, че на отсечки 20-30 км. се движеха по 2-3 снегопочистващи машини. Но виелицата е толкова силна, че тях след от вятъра отново се образуват преспи.

Съвет: ако не се налага, гласувайте кротко по съвест и си останете в къщи на топло ! :sleepy2:

 

Малко ще е извън темата, но тези гуми "all weather" хич не ми допадат. Ще ги карам лятото и после ще ги махна.

Преди малко ходих до "Метро" и тествах няколко маневри на паркинга с 4 по 4 и без. Целта ми беше да схвана момента на поднасяне. При повече газ със завиване задницата се върти мощно и понеже съм свикнал с кола с предно предаване, нещо ми се губеше. Сега съм долу горе наясно с критичния момент, но много много трябва да се внимава. Спирачките в зимни условия се перфектни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...