Jump to content

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)


admin

Recommended Posts

забелязвате ли, че цената газта лека - полека се качва? Само в източна България ли е така или повсеместно? Не е с много, но достигна 1.37 на някои места...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сайт, в който всеки ден се ъпдейтват цените на горивата в големите вериги:

http://b4b.bg/category/цени-на-горивата/

 

Така човек лесно може да прецени дали го очаква (неприятна) изненада...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и сега тук зареждам на 1.27, но утре тръгвам за Бургас, Ямбол и там не знам къде е евтинията, пък и качеството какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не забравя,че като е студена ................................ като влезе в режим...Следи и неговия разход. От 20 г. съм газаджия и ................... се лъжем.

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сайт, в който всеки ден се ъпдейтват цените на горивата в големите вериги:

http://b4b.bg/category/цени-на-горивата/

 

Така човек лесно може да прецени дали го очаква (неприятна) изненада...

това не е гочно и те играят според конкуренцията..В Хасково се появи Рила оил и направи цените на 1.22 на газта. ОМВ веднага смъкнаха на 1.23 същото е и на ЕКО-1,25   Ето това е конкуренцията. Лошото е , че сега се слага и от леката съставка в газта заради зимата , а тя е по скъпа-значи те не я слагат и до като е студена е по трудно и гори повече..

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След вече разработен двигател 6000 км, разхода който ми застопори Ховъра е 10.8/100 газ извънградско,

13.5/100 газ в града, личното ми мнение е че този разход е повече от отличен.

Колата е подгрявам сутрин по една минута, стар навик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това си е направо страхотен разход,относно подгряването и аз го правя да поработи малко на место и тогава тръгвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тоя разход не могат да го докарат един приятел с Голф 3 1.8 и друг с Хюндай Елантра 1.4. Значи все пак,типа ГУ има огромно значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разбира се, че има. Колата и двигателя също имат значение - голф 3 е доста изморен кон и двигателят му колкото и да е добър, вече е значително износен. От друга страна и номера на обувката има значение, а в тази насока голфаджиите са пословични... :laughing7:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Разхода е при нормално каране, то в София ако ми е тежък крака ще трябва и накладките да добавя в разхода, с тея празни улици.....;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам в това число слагате ли и разхода на бензин,защото при вас на няколко импулса впръскване на газ има и 1 впръскване на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

след смяната на помпата разхода извънградско /мах. 90-100 км/ч/ при средна скорост по GPS 68км/ч е 11.42 лв./км. Цената при зареждане - 1.14 лв. За градско още не съм горил цяла бутилка, но и това време ще дойде. Явно има разлика в темпа на шофиране с новата помпа, тъй като разхода малко се повиши, но незначително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

карспендинг-а разделя бензина от газта, но по крайната цена на километър, умножена по сто, се получава ориентировъчен резултат, който не е много по различен от разхода на газ. Все пак това е и най-използваното гориво и колкото повече километри се навъртат, толкова по-малка става разликата между разход на гориво и цялостни разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Здравейте ,

 

Hover H5, 2,4 метанов инжекцион . Бутилките побират 18-19 кг метан .

 

Възможно ли е да изкарва с това количество метан около 270 км градско (Варна ) и около 300 км извънградско ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

За 5 години каране установения разход на газ е 12/14 на 100км. С малки изключения зависещи от качеството на газта и начина на каране, когато се вдига разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

Малко се забавих с информацията относно разхода  ,но исках да бъда сигурен в това което подавам като инфо.

Разход на газ след монтаж на хъбове при съотношение 60 към 40 извънградско/градско  - 10,9-11,3л/100км.

Само извънградско при скорост до 100км/ч с плавно и неагресивно каране - 7,7-7,9л/100км.

Фабричен "AG" газов инжекцион без допълнително впръскване на бензин - двигател 2,4/16V - 4G64.

Поздрави,

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

нека напиша и аз чистосърдечно за 3 години каране :)

газ в София: 15-17 /100

извънградско: 13, с тежък крак по магистралата: 15

бензин на дълъг път: 10 / 100

2.4l Mitsubishi 4G69 / Lpi Vialle

Редактирано от gwhover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така има проста формула... бензина и газта се вземат но не в литри а в килогарами....значи 10 на сто бензин х 0,8 = 8 кг на 100 км и сега делим пропан бутана е 1л= 0,55 кг т.е 8 :0,55 = 14,54 литра значи нолмално е 10 на сто бензин = на толкова газ. Това бе смисъла на течната фаза , но нещо го объркаха. Моя на бензин почти не съм го карал но на газ е твърдо 13...литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...