Jump to content

TPMS


Gobi

Recommended Posts

Днес открих, че TPMS системата автоматично си пренарежда датчиците на вентилите за около 7-8 мин. Естествено през това време не спира да квичи. Разбрах го след намесата на предварително предупредени и естествено некадърни гумаджии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се получава пренареждане е много добре.

Аз винаги внимавам и следя при смяна на гумите и гледам да спазвам точно мястото на всяка джанта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз побеснях като врътнах ключа и запищя, само предна дясна гума не мигаше, но ми направи впечатление че докато се разправям с гумаджиите и задна дясна спря да мига, може би след минута-минута и половина. И като тръгнах след още две минути спря да мига задна лява, и след още толкова и предна лява, след което пищенето спря, и лампата на таблото изгасна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dr_ivo написа:

Това ми се е случвало няколко пъти без да съм разменял местата на джантите.

 

Със сигурност ги бяха разменили защото ги накарах да изпуснат задна лява  а на таблото отчете че е спаднало налягането в предна дясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, dr_ivo написа:

И след това си ги подреди сам както трябва автоматично,така ли?

Много умно ако е така :) не го очаквах.

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да разбера до колко датчика може да помни модула за управление/във форума на Honda пишеше, че техните може ли да помнят до 8 датчика/ и четири други датчика от Алито за летните джанти. Само не знам дали ще се справят в оф. дилърства да им запишат номерата им в модула. Че и братята руснаци нищо не пишат по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...