Jump to content

Газово за Волекс C10


ivanrudnik

Recommended Posts

Специално ми/ни се обадиха, че трябва да си получим (не помня сервизна или гаранционна) книжка, но специално ходих да я взема. Става дума за газовата уредба.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера карах на преглед Нивата ми,а тя е и с метан и с газова,и ми казаха,че вече са премахнали прегледа на газовите уредби и на ГТП ти вписват че имаш и я проверяват (евентуално,защото не са газаджии и не знам как...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вече при ГТП е проверката/заверката на газовите уредби. При мен обходиха бутилката в багажника с газ анализатор за да видят дали не изпуска. Което е ок за отбиване на номера, при все че не дава яснота как стои въпроса хидравличното изпитване на бутилката което до сега трябваше да се прави на всеки 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, аз гаранционната книжка на газовата си я взех преди 2 месеца, въпроса е аджеба трябва ли да имам други документи? В момента в талона на колата не пише, че е на газ. Гаранционната книжка не е логично изобщо да се приема като документ за пред контролните органи. Нямаме никакви сертификати за газовата, сертификати за монтажа и т.н. И тъй като второто ГТП е чак след 2 години и 1 месец, то дотогава без никакви документи за газовата ли ще си карам? А за това, че отнеха сертификтите на газаджиите и вече газовите уредби се изпитват по време на ГТП го знам от доста време.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ГТП на колата на талона за преглед който дават пише че автомобила е с газова уредба,което означава че тя и автомобила са изправни и са преминали ГТП.Регистроцията на нови коли в КАТ не е ГТП аако не и е издаден и допълнителен лист/талон/ за ГТП.Ако е така трябва да мините и на ГТП за да Ви вземат допълнително пари.То затова е направено 20лв за колата и 20лв още за газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че колите ни са минали ГТП преди да си ги вземем при закупуването им. Само че за заварни положения казваха, че ГТП на газовата ще мине чак на следващото ГТП, което за нови коли е чак на 3-тата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, случайно някой да знае какво количество газ се изразходва при престой на запален двигател за час.......Волекс Ц10 с фабрична газова. Питам ви защото някой път "блея" да чакам с часове до едни кораби и да знам колко ми струва това. Дали да блея на газ или на бензин е вероятно излишен въпрос. Поздрави 

Редактирано от yavorphoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът зависи основно от натоварването на генератора/алтернатора. Колкото повече консуматори има включени (светлини, плафони и др. ламБи, климатик, вентилатор, нагреватели на стъкла/огледала, отопления на седалки, зареждане на акумулатора и т.н.), толкова повече се вдига и разхода. Има известна зависимост и от външната температура заради намаления вискозитет на маслата при ниски температури. Но с две думи - през лятото, с минимално количество консуматори - около 0.5 л/час. През зимата е възможно да стигне до 1.5-2 л/час. Предполагаем разход за 4 часа "блеене" по това време на годината - около 5 лв.

Всъщност и сам можеш да проведеш емпирично изследване - пълниш бутилката и "блееш" докато свърши газта. :) Тъкмо ще споделиш и реалния разход на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я оставих днес за да го подменят.

 

При теб падаха ли оборотите сутрин до 200-300 ( не винаги) при смяната от бензин на газ ? Надявам се след смяната на софтуера да изчезне този неприятен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви такива не съм имал. Само дето малко странно пали на бензин. По-дълго време върти когато е студена. Иначе даже не усещам когато преминава на газ.
Днес направих 400 км и съм на две чертички. Третата угасна на 360. От тях 70 някъде са градско.

Редактирано от yavorphoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги, който има проблеми с газовата да върви в сервиза за да актуализират версията на софтуера му. Че се оказа че има още поне 5 излезнали версии от както аз ходих последно.

В Бургас се оказа, че вече няма газаджия. Трябвало да чакаме някакъв пич от София да дойде... През колко време идва обаче - никой не успя да ми каже.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя пич сигурно не е работник при някой от представителите, а при тоя на Виале и ще трябва доста да се чака...  Аз чакам да ми сменят бутилката, че се оказа, че е от някаква печално известна серия. Тогава вероятно ще обърнат внимание и на софтуера - за един път да направим всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя пич сигурно не е работник при някой от представителите, а при тоя на Виале и ще трябва доста да се чака...  Аз чакам да ми сменят бутилката, че се оказа, че е от някаква печално известна серия. Тогава вероятно ще обърнат внимание и на софтуера - за един път да направим всичко.

 

Печалната серия е за смяна на бутилката или помпата, която се намира в бутилката. 

 

Тук има проблем с бутилките, но в общи линии това важи за всички газови на течна фаза. На други марки направи ти казват, че е консуматив и на 15 000 км се сменява. При нас не знам дали ще е така. Моята я смениха на около 28 000 км, което си е добре и то във връзка с печално известната серия. Но това е за Ховер Н5, все пак да го разграничим. 

 

Просто на течната фаза това ще и излезе слабото място, но дано да не. Може и да само злонамерени слухове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печалната серия е за смяна на бутилката или помпата, която се намира в бутилката. 

 

Тук има проблем с бутилките, но в общи линии това важи за всички газови на течна фаза. На други марки направи ти казват, че е консуматив и на 15 000 км се сменява. При нас не знам дали ще е така. Моята я смениха на около 28 000 км, което си е добре и то във връзка с печално известната серия. Но това е за Ховер Н5, все пак да го разграничим. 

 

Просто на течната фаза това ще и излезе слабото място, но дано да не. Може и да само злонамерени слухове.

И аз чакам прилежно втори месец за смяна на проблемна бутилка (за H5), след като ми смениха помпата -без проблем, но трябваше да се убедят лично че "нещото" с газа не е прищявка... Просто спря да се подава нужното количество газ към двигателя. А сега няма налични бутилки и "има някакъв проблем с вноса". Но само след около 2000км от смяна на помпата двигателя пак започна рязко да глъхне в неочаквани моменти! 

"Може и да е само злонамерени слухове." :) А дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам,че течната фаза е най-доброто,но като гледам все проблеми има,май щеше да е по-добре да се слагат обикновенни ГИ нямаше да има проблеми с газта и нямаше да се посещават толкова често сервизите.Дано по-скоро да оправят този проблем и да сложат по сервизите хора които са били на обучение за монтажа и инсталиране на софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Господа

Днес ходих до сервиз ,,Алианц" Бургас за смяна на кормилна рейка (от 9,30 до 17,30).Оплаках се, че колата гасне когато я изключа от скорост (не винаги) и могат ли да направят нещо по проблема.Представителят на сервиза г-н Кокаланов веднага диагностицира и заключи:

1.Цепим двигателя.

2.Пращаме главата в София.

3.Ремонтират я.

 

 

Целия ремонт минимум 10 дена.

 

Цялата тази диагноза бе направена при изключен двигател,без качване на стенд и никаква друга диагностика- без дори да чуе как работи двигателя. А бе общо взето наизуст.Попитах защо ми се налага такъв сложен ремонт за кола която няма още 30 000 км , и ми отговориха , че двигателя не бил пригоден за работа на газ .На следващият въпрос защо ми я продадоха със заводско газово ми отговори , че това е търговси трик и че газовото не е заводско , щом го слагат тук в България , а самата кола е била без газово  при вноса.Колеги някой имал ли е подобни проблеми и как да постъпя ...

Колата нито губи мощност , нито гори  масло 

Редактирано от ivanrudnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тръгване каза ,че имало нов софтуер за газовото - да им напомня следващия път да го качат?? АЗ да им напомня???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка на някой успяха ли да му оправят проблема с газовата, защото при мен все още проблема си го има, нищо че ходих 4 -5 пъти вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...