Jump to content

Газово за Волекс C10


ivanrudnik

Recommended Posts

Колеги, не че нещо, ама следната ситуация ми се случи:) В 02:30ч посеред нощите, вятър, студ:) Снегът тъкмо се беше стопил:). Прибирам се от работа по една улица с много дупки.Ама ДУПКИ! :) Скиорите от гиганския слалом могат само да завиждат! Така ги взех:) Щото ги знам на изуст:) Но... Се беше появила една нова, за която незнаех:) И ПРАССС! След около 500м колата взе да дърпа на ляво. Гумата спаднала. Но не беше спукана, а джантата се беше изкривила и гумата беше спаднала през джантата - отлепила се.

Та с това КИТ-че как ще се оправя?За дупчица от пирон, тел, става, но само за това. За по-големи дупки ви трябва лепенка, а за да стигнете до най-близката гумаджийница ако сте на път - пътна помощ(което си е сериозен разход), но с резервна гума за около 10мин пак сте в играта.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това си е екстремна ситуация,по същия ред на мисли можеше и да строшиш носача и тогава само пътна помощ помага.А иначе може би има вариант една резервна гума като на голфовете ,от тези мъничките ,хем няма да заема мн. място .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе носачите са здрави. Говорим за Спукване на гума :) Иначе при друг вид авария и при 5 броя здрави гуми, пътна помощ или обади се на приятел, ако има такъв и след това в сервиза. А това за което писах в предният си пост ми се е случвало още веднъж, но тогава само джантата изкривих, гумата не спадна. А това си е често срещано по нашите пътища :)

 

Опелчето все още е желязно:)

Редактирано от SP1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За здравината на опела не се и съмнявам,все пак и аз карам такъв,идеята ми беше някакъв вариянт с резервна гума тип патерица май се казваше ,като на голфовете .Незнам дали резервната гума на яриса е пълноразмерна или подобна като на голфа.Но винаги може да се измисли нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от днес вече и аз съм собственик на Волекс, така че имам преки впечатления- резервната гума може за се събере в багажника, като се изтеглят малко задните седалки напред, вярно ,че заема място , но не чак толкова много. Аз лично карам на 95% в града, така че няма проблем и без рез. гума, но мисля в случаите когато пътувам по-далеч да си я слагам в багажника.Рипеър кита е на Виале и съдържа компресор и някаква течност-не съм го разглеждал подробно.

Редактирано от jeko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си закупите нов автомобил би трябвало за срока на гаранцията да имате безплатна пътна помощ за цялата страна ... а дилърите на някои марки предлагат такава екстра и за страните от европейския съюз. Нека кажат новите собственици дали по договор при закупуване на колите на грейт уол получават и такова талонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За безплатната пътна помощ се говори и в рекламите на колите на Грейт Уол. И тя е 5 години. И все пак да не се налага да я ползваш. Особено за спукана гума, щото нямаш резервна:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и някои застрахователи при сключване на каско също дават абонамент за услугата.

 

SP1, ако са ти монтирали газовото на мястото на резервната гума и са ти дали онова пакетче, тия от пътната помощ нямат никакво основание да ти откажат да те закарат до най-близкия гумен център. Мисълта ми е че новите собственици трябва да са спокойни. Купувайки колата те си купуват и ред други услуги освен техническото обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Не казвам обратното:) Просто с резервната гума в багажника проблемът се решава за 10 мин., при по тежките случаи, като този който съм описал по-горе, или като се пръсне гумата и кита не може да помогне. Без нея отнема много повече време, докъто дойде пътната помощ и докъто те закара до мястото за ремонт - гумаджия. Просто има и елемента време. Което ако си с жената и децата е много неприятно:) И да хубаво е да си имаме и кита и гума, защото ако дупката е малка е по-лесно с кита за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За безплатната пътна помощ - да, има, НО тя е безплатна само при възникване на гаранционно събитие (примерно ти блокира двигателя). Ако спукаш гума си плащаш, макар и на някаква преференциална цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ето и малко данни за разхода на газ преди първата смяна на маслото (зареждано е в бензиностании Л....). Ще забележете, че има разход около 8л/100км - това е извънградско (при скорост не по-висока от 110км/час - докато се разработва двигателя я пазя и не качвам над 3000-3500 оборота), както и разход 10-11л/100км - градско:

Дата 06.05 - газ 30,99л/1,29лв (отстъпка 1,24) изминати 362км (заредено на 2673км)

Дата 12.05 - газ 28,82л/1,25лв (отстъпка 1,15) изминати 239км (заредено на 2914км)

Дата 19.05 - газ 23,23л/1,23лв (отстъпка 0,46) изминати 211км (заредено на 3125км)

Дата 25.05 - газ 16,63л/1,23лв (отстъпка 0,67) изминати 250км (заредено на 3375км)

Дата 25.05 - газ 32,40л/1,23лв (отстъпка 1,30) изминати 333км (заредено на 3709км)

Дата 27.05 - газ 23,47л/1,23лв (отстъпка 0,94) изминати 302км (заредено на 4011км)

Дата 03.06 - газ 30,74л/1,23лв (отстъпка 1,23) изминати 345км (заредено на 4357км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Досега равносметката за мен от слагането на ГИ е следното:

1. Изминати километри след поставяне на ГИ: 2495 km

2. Изразходвана газ: 210.87 l

3. Изразходен бензин: 7,92 l

4. Среден разход на газ: 8,45 l/100km

 

*Колата съм я карал почти само в София с поне 1/3 от километрите изминати с климатик, без да превключвам на бензин.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен е;

1. Изминати километри след поставяне на ГИ:4760 км.

2. Изразходвана газ:423 л.

3. Изразходен бензин:13,4 л.

4. Среден разход на газ:8,88 л.

В последните към 2000 км.карам почти само на климатик, затова разхода взе да се вдига и е около 9,2л./100км..Преди това беше около 8,2 л./100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание Зареждам газ само на Лукойл. Веднъж ми направи впечатление, че по чинийката на преходника (фунийката за зареждане) остават стружки от спусъка на маркуча за газта. Не знам дали е опасно за газовата уредба, но вие си внимавайте. И другото, което забелязах е, че има спусъци, които не уплътняват/затягат добре и изпускат газ. Така бутилката не се пълни, а си плащаме горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен е;

1. Изминати километри след поставяне на ГИ:4760 км.

2. Изразходвана газ:423 л.

3. Изразходен бензин:13,4 л.

4. Среден разход на газ:8,88 л.

В последните към 2000 км.карам почти само на климатик, затова разхода взе да се вдига и е около 9,2л./100км..Преди това беше около 8,2 л./100км.

И при мен разхода с климатик е толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този висок разход?!Смесен ли е или е само извънградско?С каква максимална скорост ако е извънградско?Казвам ,че е голям щото моята баба алфа 155 извън града гори 7.8 с включен климатроник и натоварена с 35 бутилки по 10л. и 3 човека по 80-90 кг.скорост до 120 там където е възможно,т.е. без гонка,иначе при 150-160- 8.8-9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката е огромна, има ли вариант да е пак на мястото на резервната гума, но да е по- малка, че тя така ми заема целия багажник!

 

Как ти заема целия багажник? нали е монтирана под кората на мястото на резервната гума.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой успя ли да си намери по-малка резервна гума от стандартната, която да влиза в багажника без да се мести седалката напред? Някак си е доста неприятно, когато тръгна да дълъг път и не мога да кача 3-ма човека отзад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой има ли идея дали има вече яснота в закона относно АГУ? Говоря за нужни документи, технически прегледи и т.н.? Май месец когато ми сложиха АГУ от сервиза не ми дадоха никакви документи (сертификати за монтаж, характеристики на бутилката, паспорт и т.н.) и казаха, че към този момент още не са решили как точно да променят закона и в момента е някаква магла. Казаха ми да карам спокойно, без да се притеснявам. Карах около 5 месеца без да имам никакви документи, дори и гаранционна книжка за АГУ-то. Та някой знае ли каква е ситуацията в момента и какви документи трябва да имаме за АГУ-то? След като АГУ-то е сложено след като съм закупил автомобила и съответно след като колата е минала ГТП, то трябва ли да минавам на някакъв преглед с нея?

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nmnikolov аз имам сервизна или гаранционна книжка за газовата (не помня точно как се води), но има сериини номера и др информация. Нямам лепенка и разни други документи, но някакъв документ имам. Със сигурност трябва да ти дадът нещо. До момента нито един път не са ми искали някъде документ за газовата, дори и на бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...