Jump to content

Клаксон- ремонт?


lakatnika

Recommended Posts

Привет колеги.

Какво е устройството на клаксона на волана?

Имам 2 копчета на волана, преди свиреше отвреме навреме (когато волана е в определено положение),сега отказа.

На бащата на Витарата и там свири чат пат (когато е навит на някъде си).

Някой нещо да знае?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентовия кабел който е във волана,ти  прекъсва,полека лека ще започнат да отказват и другите опции които се управляват от волана. Замяна с нов,това е решението,не подлежи на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф, лентов кабел ли?(еей където е сложен такъв,само ядове),ми то друго на волана май нямам...лостчетата отляво и дясно нямат общо нали?.

А дали би могло някак да се изкара на бутонче отстрани (тромба,акку.,бутон)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли на волана управление на радиото? Ако имаш само клаксон,е възможно да се пригоди. Ами и контакта на клаксона трябва да е пак  под ербега.Вероятно знаеш как да работиш с ербега така че да не се взривиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.11.2020 г. at 23:24, zhelev_48 написа:

Нямаш ли на волана управление на радиото? Ако имаш само клаксон,е възможно да се пригоди. Ами и контакта на клаксона трябва да е пак  под ербега.Вероятно знаеш как да работиш с ербега така че да не се взривиш.

...аз съм малко по тежък случай колега.

със истински Китаец съм,вече разглобих волана извадих кут.с лентовия кабел и сега я карам без него...оказа се пречупен на две.

Ще го запоявам,с 3 писти е (2 за ербега и една за клаксона),друго нямам.

за ербега-само откачих акумулатора,и тогава му изкл. буксата (но май и кабелите му бяха пречупени...преди това...), друго не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко ще е сполучлива спойката. Там пак ще се пречупи..Играли сме я тази игра,спойките ги направи много опитен електрончик,нооо времянка.  Дерзай и ни дръж в течение на ремонта и последващата експлоапация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...