Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

Колега, като снимаш газовите уредби, на двете коли и за да се види конкретната разлика, аз бих те посъветвал да ги снимаш от еднакво разстояние и да речем да си изправен или цеднал в друга кола, а не клекнал зад колите. Освен това снимай с едно и също фокусно разстояние. Тогава като съпоставиш снимките ще се вижда разликата. Например, заставаш на 5 метра от едната кола прав, слагаш обектива на апарата примерно на 50мм и снбективимаш. Повтаряш същото и при другата. Ако имаш и статив, ще стане още по-обективно, защото ще запазиш и позицията на апарата и при двете коли непроменено:)

 

П.П. Извинявам се за офотопика. Дано да е бил от полза. Просто така заснето - ако вместо газовата бутилка снимаш резервната гума, ще излезе, че и тя стърчи много грозно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Влизам в бандата на газовите китайци :)

 

От днес съм така:

 

post-6228-0-10094800-1337282695_thumb.jpg post-6228-0-52339100-1337282703_thumb.jpg post-6228-0-54149300-1337282737_thumb.jpg post-6228-0-43489200-1337282742_thumb.jpg post-6228-0-13865900-1337282747_thumb.jpg

 

Благодаря за съдействието на Аутоплюс ООД и специално на Стоян Жеков, който не пожали време да ми отговаря на въпроси и изслуша претенции. Знам, че в негово лице имам не просто продавач, а човек готов да ти помогне. Надявам се, че ще имам повечко време за реклама на фирмата и дилъра, когато опиша впечатленията ми от избора до покупката.

 

Браво и на Литекс Моторс за идеята за точно това газово устройство, както и това, че се вслушаха в темата тук за по-големите бутилки. Колата върви идеално. Не очаквах, че чак толкова добре ще се държи на газ. До сега я карах с обикновен 95 (Супер95 на ОМВ, който е без добавките) и определено се чувства разликата. Ще тествам и с 98 и плюс добавките, когато съм на по-дълги разстояния за да придобия по-пълни впечатления.

 

Ето и още две снимки от Бургас и да знаете, че тук сезона започва :) Стягайте плажните хавлии :)

 

post-6228-0-94737900-1337284156_thumb.jpg post-6228-0-15442700-1337284160_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 100 октановия на ОМВ. Аз лично съм доволен. Сипвам го от време на време на Опела. Има разлика в поведението на двигателя :)

 

Това имах предвид с 98 и добвки (MaxxMotion), тъй като добавките го правят 100. По принцип се използва за дълъг път, защото за градско си е пилеене на пари, тъй като се харчи по светофари и ефекта от мощността му се губи ;)

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик, в отговор на офтопика в темата - октановото число определя колко голяма компресия може да издържи горивото преди да се запали и няма нищо общо с добавките! Все едно да вземеш 40 градусов медицински спирт и 15 годишно 40 градусово уиски и да кажеш, че на уискито градуса е по-висок (че в него има повече алкохол), понеже мирише по-добре и е по-приятно за пиене...

 

Тоест бензин, който е 98 октана, означава, че в лаборатория има точно определени свойства на запалване и температура на горене. Каквито и добавки да се сложат, би било незаконно ако октановото число се промени и става различно от обявеното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в бандата на газовите китайци :) ........

 

Много добре изглежда! Честито!

Колега Любомир,

колко литра е тази бутилка?, т.е. по-малката ли е (която се коментираше) или е нова разработка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик, в отговор на офтопика в темата - октановото число определя колко голяма компресия може да издържи горивото преди да се запали и няма нищо общо с добавките! Все едно да вземеш 40 градусов медицински спирт и 15 годишно 40 градусово уиски и да кажеш, че на уискито градуса е по-висок (че в него има повече алкохол), понеже мирише по-добре и е по-приятно за пиене...

 

Тоест бензин, който е 98 октана, означава, че в лаборатория има точно определени свойства на запалване и температура на горене. Каквито и добавки да се сложат, би било незаконно ако октановото число се промени и става различно от обявеното!

"Разходи" се до сайта на OMV България и ще забележиш, че те никъде не твърдят, че променят октановото число, нито обябяват какво е то за MaxxMotion100 бензина им.Споменатите тук октани са просто догатки на потребителите на база името на продукта.

Друг е въпроса, че те твърдят, че с този бензин променят "степента на сгъстяване", което е невъзможно, но да кажем, че преводачите им са неграмотни...и са искали да напишат "компресия".

В предвид написаните "ползи" от този им бензин оставам с впечатлениято, че го "кръщават" с някакви смазващи агенти (двутактово масло в бензин, айде стига бе?), за да "намалеят триенето и увеличат компресията"... и оттам - мощността на двигателя. Абе направо правято сновен ремонт на стари двигатели - сменят сегменти, правят хонинг на цилиндри... чудеса.

 

А то октана лесно се вдига - сипваш му малко газ за горене (наричана още керосин) и готово.. (и да, незаконно е, та е вярвамда го правят).

 

Извинявам се за офтопика.

Редактирано от Vitku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@terminator - Благодаря, бутилката е 55 литра (което означава, че е по-малка като обем, защото доколкото си спомням голямата беше 70 л.) Диаметъра и е по-малък.

 

@admin - Тази статия е много полезна за това какво е окатаново число и как се повишава с добавки - http://bg.wikipedia.org/wiki/Бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@terminator - Благодаря, бутилката е 55 литра (което означава, че е по-малка като обем, защото доколкото си спомням голямата беше 70 л.) Диаметъра и е по-малък.......

 

 

Разбрах. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@admin - Тази статия е много полезна за това какво е окатаново число и как се повишава с добавки - http://bg.wikipedia.org/wiki/Бензин

 

Колега, когато коментирам нещо, знам за какво говоря. Въпросът е, че когато ти продават бензин "98 октана" на бензиностанцията, ако ще да е "MaxxMotion", "V-Power" или "Реактивния Цецо" , той е точно 98 октана, както и да са постигнати те. А не, че "MaxxMotion 98" е обикновен 98 + още два октана с добавки, както си писал. Тоест това не е вярно:

 

 

Това имах предвид с 98 и добвки (MaxxMotion), тъй като добавките го правят 100.

 

Освен ако не си имал предвид, че ти самия си сипвал допълнителни добавки към MaxxMotion 98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега, като снимаш газовите уредби, на двете коли и за да се види конкретната разлика, аз бих те посъветвал да ги снимаш от еднакво разстояние и да речем да си изправен или цеднал в друга кола, а не клекнал зад колите. Освен това снимай с едно и също фокусно разстояние. Тогава като съпоставиш снимките ще се вижда разликата. Например, заставаш на 5 метра от едната кола прав, слагаш обектива на апарата примерно на 50мм и снбективимаш. Повтаряш същото и при другата. Ако имаш и статив, ще стане още по-обективно, защото ще запазиш и позицията на апарата и при двете коли непроменено :)

 

П.П. Извинявам се за офотопика. Дано да е бил от полза. Просто така заснето - ако вместо газовата бутилка снимаш резервната гума, ще излезе, че и тя стърчи много грозно. :)

Така е ! Абсолютно си прав. Просто имаше много коли и движение наоколо,случайно видях този колега паркирал, спрях да щракам с телефона и нямаше как да ги снимам от еднакви позиции......рискувах някой да се качи от горе ми :tongue2: . Най-добре щеше да мога да ги спра една до друга и да ги снимам заедно, ама нямаше как. Но и колегата Любомир ще потвърди, че има визуална разлика (голяма) между 75 и 55 литровите в полза на по-малките. Все пак аз повдигнах темата и мога да направя разлика......сега нямам претенции. Само дето установявам, че на снимките на Любо има фабрична капачка която затваря помпата и всички там кабелчета. Изглежда добре. На мен ми се наложи да си приспособя. Но не се оплаквам. Доволен съм как изглежда и върви колата ми сега !

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но и колегата Любомир ще потвърди, че има визуална разлика (голяма) между 75 и 55 литровите в полза на по-малките. Все пак аз повдигнах темата и мога да направя разлика......сега нямам претенции. Само дето установявам, че на снимките на Любо има фабрична капачка която затваря помпата и всички там кабелчета. Изглежда добре. На мен ми се наложи да си приспособя. Но не се оплаквам. Доволен съм как изглежда и върви колата ми сега !

Потвърждавам!!! И съм ти признателен, че повдигна темата за да има резултат, иначе щяхме да си влачим едни бойлери :)

Пиши на лично координати, да се видим на по питие из Бургас ;)

 

@admin Прекалено оффтопик ще стане, ако продължим темата с добавките. Мисля, че е за нова тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вчера напълних за втори път бутилката до горе, и този път реших сериозно да засека някакъв разход. Изминах 112 км, от които 20% градско и 80% извънградско, като се старах скоростта да не надскача 100 км/час. Днес отидох да допълня за да видя колко газ съм изразходвал......в един момент не ми се вярваше - допълних само 8,5 литра за 10,35 лева ! Излиза че ми е изгорила 8/100 ! Сега мисля да покарам повече градско за да видя там колко ще изгори. На такъв разход няма как да не съм доволен струва ми се...... :wav:...пожелавам го на всички. Отдавна бях забравил какво е да напълниш 50литра за 62 лева......

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както препоръча SP 1, се постарах да снимам малката и голямата бутилка от едно и също разстояние, за да се види разликата - надявам се този път да са по-добре за да се добие впечатление (е,все попадам на коли с тегличи ама какво да направя)post-5233-0-26412600-1338311054_thumb.jpgpost-5233-0-58868900-1338311071_thumb.jpg т.е, ако на снимката с малката бутилка имаше теглич, щеше да изглежда така :post-5233-0-13525300-1338413240_thumb.jpg

 

Това е просто за тези които се колебаят между 75 и 55 литра. Всеки може да избере според начина и условията в които ще кара автомобила си.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Живот и здраве на предстоящата месечна среща ще имаме възможност да видим и двата типа бутилки.

Личното ми мнение е, че разликата не е голяма, а и голямата бутилка не изглежда толкова зле (поне от това, което видях от колата на Leomm, сравнявайки я с моята-по-малката).

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здравейте колеги! бих искал да попитам следното... когато караме и когато камъчетата под колата удрят газовото, не е ли опасно да се получат някакви дупчици и в последствие от тях да тръгне корозия или нещо такова.. чух,че имало някаква смес, с която се маже бутилката и се предпазва от удари от камъчета и корозия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вече три дни и аз съм с прословутата газова!!!!!!!!! И три дни се чудя,как по леко да изкажа поредното си разочарование :( .Не знам аз ли съм много претенциозен или прекалено много очаквам от Hover-а незнам!!! Ама това леко жужене от помпата в бутилката не е никак леко!!!!!!! Все едно си карам някоя улична лампа с повреден досел или ако не сте чували такава ,като кафе машина която тъкмо си меля кафето само че жужи постояно. Ако е хладно на вън и караш с отворен прозорец можеш да се побъркаш :( !!! Ще падне обешумяване няма начин,за монтажа каво да кажа и там имам забележки,може би защото ако я слагам аз не бих я сложил така,и това ще се оправя няма начин да я истърпя така. Вчера пробутах Hower-а на жената ,взех й голфа верно 10гдишен е ама вътре тишина и спокоиствие,така ще е докато не си пребоядисам Zafira-та и обещумя бутилката. Задължително ще дойда на следващата среща да чуя как жужат другите бутилки,е стига да дойдат хора с Hover-и.

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вече три дни и аз съм с прословутата газова!!!!!!!!! И три дни се чудя,как по леко да изкажа поредното си разочарование :( .Не знам аз ли съм много претенциозен или прекалено много очаквам от Hover-а незнам!!! Ама това леко жужене от помпата в бутилката не е никак леко!!!!!!! .......

 

Лошо. За това, че се разочароваш. Обезшумяването не е толкова трудно ако се налага. При мен се чува когато застанеш зад автомобила, при отворен прозорец,работещ двигател и околни шумове просто не се чува така,че да дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Волекса свикнах за няма и 1 седмица и дори вече автоматично изключвам този звук от жуженето и не му обръщам внимание, въпре че при Волекса бутилката е в купето на мястото на резервната гума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се оспокоих,но не примирих! :):rolleyes: Понеделник ще се заема с намираето на подходящ изолационен материал за бутилката. А какво нещо измислих за закриване на бутилката в смисъл да не се вижда при поглед от зад ,малииии направо се вдъхнових сега в 22:30 ходих да го меря,но ще го споделя като гозавърша до край. Понеделник ще поръчам нова час ,че тази ми е от другата кола,хубавото е че струва 28,16лв от един сайт,доставка 2 дни. По това което премерих ще се използват съществуващите винтове на сегашнат броня от долната станаза захващане такаче няма да има никакви модификации по колата. Доства добре седи като фабрична част,но ако има монтиран теглч на колата ще трябва да се поизреже малко,но като гледам и теглича прикрива доста добе само дето е малко скъп ако не се използа по предназначение а само са декорация.

 

Другото което не ми допада при тази фабрична газва е накрайника за зареждане :rolleyes:! Не съм притежавал кола на LPG - газ ,а само на CNG - метан с фабрична уредба,та при метана свързването става само с накрайник с бърза връзка , а там атмосверите са над 200!! За това ми е сртано кви са тея резби при газовата на Hover-a ,добре,че по газ-станциите има момчета който зареждат, щот вчера жената гледаше с недомение какво се развинтва и какво се завинтва! Ще ми е интересно да разбера дали има накрайник с бърза връзка за да се подмени съществуващия,естествено с доплащане в оторизиран сервиз защото не смятам ,че това е някав дефект.Щом така са я проектирали и сертифицирали значи няма за какво да се оплаквам,просто за мен има по одобен начин за зарежане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вече се оспокоих,но не примирих! :):rolleyes: Понеделник ще се заема с намираето на подходящ изолационен материал за бутилката. А какво нещо измислих за закриване на бутилката в смисъл да не се вижда при поглед от зад ,малииии направо се вдъхнових сега в 22:30 ходих да го меря,но ще го споделя като гозавърша до край. .....

 

Давай, прави го да видим и публикувай снимки. Аз също проявявам интерес как ще изглежда

 

Другото което не ми допада при тази фабрична газва е накрайника за зареждане :rolleyes:! ............. Ще ми е интересно да разбера дали има накрайник с бърза връзка за да се подмени съществуващия,естествено с доплащане в оторизиран сервиз защото не смятам ,че това е някав дефект.Щом така са я проектирали и сертифицирали значи няма за какво да се оплаквам,просто за мен има по одобен начин за зарежане.

 

Тя не е проектирана така, слага се до капачката на резервоара за да не се дупчи автомобила и да не се вижда. Ти може да искаш да ти монтират накрайника на бронята както е при много коли. Или където пожелаеш. Тогава само махаш пластмасовата капачка и зареждаш. Въпрос на избор.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...