Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

radioworld, нещо не смятате правилно :)

Ако на Xhizors му гори Бургас-София бутилка от 70л + още 7-8 то си излиза направо 20/100 разход :)

Такъв съм виждал на Cl55 AMG, дето е бензин над 500 коня :)

За да е 13/100 Бургас-София, то е изгорил около 50 литра... което по днешни цени си е 50*1.44 вече = 72 лева! Напълно нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Момчета ,можели някой да снима как пълнят газта(от къде,навиват ли се допълнителни преходи)че при мен се получи малко "КОФТИ" начина на зареждане.

Извинявайте за отклонението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

radioworld, нещо не смятате правилно :)

Ако на Xhizors му гори Бургас-София бутилка от 70л + още 7-8 то си излиза направо 20/100 разход :)

Такъв съм виждал на Cl55 AMG, дето е бензин над 500 коня :)

За да е 13/100 Бургас-София, то е изгорил около 50 литра... което по днешни цени си е 50*1.44 вече = 72 лева! Напълно нормално.

 

Така е. Но при условие, че казва една бутилка (70л.) + 7-8 л. = 78 литра х 1,40 лв. - 109.20 лв

А бе, я най-добре Xhizors да каже какво има в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,можели някой да снима как пълнят газта(от къде,навиват ли се допълнителни преходи)че при мен се получи малко "КОФТИ" начина на зареждане.

Извинявайте за отклонението.

post-5233-0-50431200-1329943057_thumb.jpg

 

Там беше монтирана дюзата за зареждане. Прехода стои от ляво, до капачката(можеш да го държиш и вътре в колата или където решиш) - като стигнеш на газ станцията - навиваш прехода, като заредиш, отвиваш и прибираш

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5233-0-50431200-1329943057_thumb.jpg

 

Там беше монтирана дюзата за зареждане. Прехода стои от ляво, до капачката(можеш да го държиш и вътре в колата или където решиш) - като стигнеш на газ станцията - навиваш прехода, като заредиш, отвиваш и прибираш

Много благодаря.При мен прехода го прибрах в багажника. Според мен това с завиването и развиването да не е добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, вече ми писна с тези бутилки!

 

Четох инфо, гледах реклами, колата и на външен вид и като цена ми допадна (Hover H5). Но в тези реклами и снимки никъде нямаше тази бутилка тип "бойлер".

 

Отидох да тествам колата, защото се предлагаше драйв тест в Бургас. Предварително се бях запалил, но и от инфото на дилъра ми реших, че тази кола е за мен. Мога да си я позволя и има както се казва "фаца". Регистрирах се тук за да получавам по пълно инфо от извора - от ползвателите на H5.

 

От вчера, след всичко изчетено само за едно единствено нещо - рекламата за безплатна газова уредба влизаща в офертата, която иначе си струва прилична сума, просто ми се утрепа ентусиазма. Търсех инфо, комуникирах и с дилъра. Между последния ми пост в темата и тази не съм видял отговора на тийма, отбора или както се водят там в Литекс Мотърс. Трябваше да си уреждам неща по покупката на автомобила, тъй като това беше непредвиден разход, възникнал много спонтанно.

 

Подписал съм вече договор, разговарях с дилъра - разясни ми същото което тийма са написали Кръглата бутилка наистина излиза повече отколкото по-малкия "бойлер". Колегата radioworld имаше обяснение за това.

 

Но се оказва, че след като се монтира малкия "бойлер", определена фирма ще поставя предпазен кожух, обгръщаш и предпазващ от наслоявания и за добър естетически вид, който кожух, ще се заплаща от този който си поставя бутилката (малък "бойлер"). Попитах къде това заплащане е обявено в безплатната реклама, но дилъра се сконфузи от това, че няма как да знае - просто такова инфо са му дали. Не задавах повече въпроси за това, тъй като на дилъра не му е работа, абсолютно го разбирам, че се старае да ми помогне да ми хареса покупката, защото от това зависи заплащането му. Реших, че по-разумно е да се допитам до даденте телефони за контакт с Литекс Мотърс, тъй като от тях зависи този монтаж. Поради ангажименти и напредване на времето - това ще стане най-рано утре.

 

В крайна сметка, не оспорвам самата газова уредба, напротив - приветствам такова решение за нас ползвателите. Не ми харесват снимките от първия пост, не кореспондират от представите които ми се създадоха за външен вид. Защо трябва да правя компромис с нещо което ми е харесало като визия, а ми се продава нещо което не ми харесва като външен вид, а на всичкото отгоре и да доплащам нещо рекламирано като безплатно.

 

Към Литекс тийма - моля, покажете колко от вашия отбор са с такива уредби на личните си автомобили! Лични, а не служебни! Ако може да публикувате снимки. Защото аз плащам с парите си за този автомобил и не искам да ги давам за нещо което не ме КЕФИ! На всичкото отгоре ще се окаже, че ще си плащам и за нещо което уж е безплатно, предлагано като зарибявка.

 

Да, мисля този автомобил да е мой, и той да е първия за мен закупен чисто нов, но не мисля да бъде на всяка цена!

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, вече ми писна с тези бутилки!...

 

Аз мнението неколкократно си го изказах по повод на "бойлера", но имам един съвет...Щом си си харесал колата - Купи си я, и й се радвай! Превърни "негативите" в "позитив" и се кефи, че само ти имаш такава готина екстра, каквато 99% от другите автомобили нямат ;) Не си разваляй удоволствието от новата покупка - не си взимаме нови коли всеки ден!

 

Успех и горе главата!

Нали знаеш, че една лъжичка катран разваля кацата с мед...Ти не си го причинявай! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз мнението неколкократно си го изказах по повод на "бойлера", но имам един съвет...Щом си си харесал колата - Купи си я, и й се радвай! Превърни "негативите" в "позитив" и се кефи, че само ти имаш такава готина екстра, каквато 99% от другите автомобили нямат ;) Не си разваляй удоволствието от новата покупка - не си взимаме нови коли всеки ден!

 

Успех и горе главата!

Нали знаеш, че една лъжичка катран разваля кацата с мед...Ти не си го причинявай! ;)

 

 

Бъзикаш се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес вече я чух как стърже по снега, по точно в леда при паркиране на задно в една преспа сняг. Дано поне да не почне да и се лющи боята и отдолу да е бяла, че тогава циганията ще е пълна. Иначе ако трябва да съм честен и да избера дали да карам на бензин или газовото ми е да е така, бих си запазил газовото. Това не означава, че няма да си търся обещаната от дилъра тороидална бутилка, някои от вас са много прави че щом го няма в договора, сам съм си виновен и е така, но то си е за тяхна сметка с тези номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще Ви помоля за спокойствие,повдигнал съм въпроса относно коментарите с външния вид на бутилката,каквото можем ние ще направим. (Ние не сме от литекс мотърс тийм !!!)

 

Не вярвам наистина на някой да му хареса как изглежда.Според мен стои като хлебарка на сметанова торта и каквото е по силите ни,ще го направим.Мисля,че тороидална бутилка с някакъв декоративен кожух отгоре ще спечели много хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

открих две снимки на италиански Hover H 5 на който се вижда,че газовите уредби са монтирани по същият начин и също са 70л.

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=208444107&sbs=Detail

 

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=209199182&sbs=Details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от вчера и аз сам нов собственик на сув'а,post-5555-0-58248100-1329998704_thumb.jpgpost-5555-0-93398600-1329998665_thumb.jpgpost-5555-0-91232200-1329998634_thumb.jpgpost-5555-0-10946100-1329998620_thumb.jpg така изглежда газовата уредба,преди да ми я прикачат питах за такава каквато я рекламират в сайта,но главния механник ми отговори,че този тип"бойлер"били на литри най съвместими,а прикачените снимки на първите страници били от първите стойли,стойките били два вида,мойта е от по-новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста е на високо и трябва да се наведеш за да я видиш,нямам висящи кабели,събрани са в мрежичка,изпипано от механиците,всичко зависи-според майстора има много защити на уредбата,като свърши газта автоматично минава на бензин и т. н.за сравнение на Хувъра с тойота рав 4 която имах и дума да не става,това наистина е за извънградско каране аз съм доволен понеже на ден изминавам до работа мин.70км.-живея извън града и тази машина ще ми върши доста работа,почти всички познати са с отрицателномнение,че е китаиска машина не съм ли могъл да си купя по-маркова и т.н..но аз едно ще ви кажа..щом една марка има амбиция да стане водеща в първата тройка на световното автомобилостроене по цена и качество значи се старае да няма грешки и да задоволява клиентите си със всички иновации,аз съм доволен и препоръчвам на всички желаещи не да четат негативните ви коментари,а да вярват ,че за да си в челната тройка трабва да си с една дума-ПЕРФЕКТЕН

Редактирано от feri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

feri, в крайна сметка можеш ли да публикуваш уреда в купето, който показва колко газ имаш в бутилката? Никой до сега не го е показал, а някой спомена, че има такъв, може би ще е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега слизам да цъкна една снимка. до 20 мин. ще я кача.

 

Ето го, когато примигва синьо означава че все още е на бензин, когато свето постоянно синьо значи е на режим газ, а когато свети жълто значи е свършила газта, има 5 степенен индикатор за количеството на газ в бутилката, по всяко време може да го натисна и да превключа ръчно на бензин. Всичко става без да се усетя, и не мога да разбера без да погледна кога на кое е.

post-4856-0-75753600-1330011230_thumb.jpg post-4856-0-42842900-1330011231_thumb.jpg post-4856-0-79369800-1330011231_thumb.jpg post-4856-0-23666400-1330011232_thumb.jpg post-4856-0-35534700-1330011641_thumb.jpg post-4856-0-38490200-1330011642_thumb.jpg

 

На последните 2 се вижда и мястото за теглич и самата бутилка, теглича е свален по принцип тъй като само един щифт го дели от това някой да ми го крадне.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение - резервната гума на Хувъра ляга не в/у кръгло, а в/у правоъгълно място. Т.е - не влиза вътре, а стои от горе. Представете си правоъгълник грубо - 60/100см. който се образува от рамата на шасито. Височината на гредите е около 10 см. Отделно има още височина заради механизма на резервната гума. Горе-долу, над резервната гума се получава правоъгълник от греди с дълбочина приблизително 25см.

Сега набързо ще приложа нещо за да ме разберете - един бърз чертеж на носещото шаси и как ляга гумата post-5233-0-49977900-1329919259_thumb.jpg (начертах го набързо). А ето и как изглежда шасито, и къде може да се монтира цилиндрична бутилка post-5233-0-58736700-1329919284_thumb.jpg Така ако бутилката е с диаметър 50-55 см. и дължина метър (размерите са приблизителни), само половината от нея ще бъде под шасито 20-25 см които почти се скриват от бронята. За това си мисля, че даже ще стои по-добре от кръглата даже.

 

:BangHead:

 

Дано ме разберете какво имам в предвид......че,нещо не го обяснявам както трябва, май...

 

Май за това става дума:

http://shop.chinacar-club.ru/images/004.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ колата работи като на 3 цилиндъра, прекъсва дори гасне. Сервиза няма представа какво става. Днес говорих с човек от Литекс, който ми обеща да се чуят с дилъра и да отстранят проблема възможно най-скоро. Ако някой има представа какво става нека дава съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такива проблеми, дори мога да кажа че не усещам никакво превключване, нямал съм проблеми и дано да нямам. А на бензин нямаш проблем така ли ?

Редактирано от Xhizors
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин работи добре, когато превключи на газ и проблемите започват. Дано Литекс и дилъра да намерят решение на проблема по-скоро, че е много неприятно да си возя "бойлера" без да мога да го използвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега слизам да цъкна една снимка. до 20 мин. ще я кача. Ето го, когато примигва синьо означава че все още е на бензин, когато свето постоянно синьо значи е на режим газ, а когато свети жълто значи е свършила газта, има 5 степенен индикатор за количеството на газ в бутилката, по всяко време може да го натисна и да превключа ръчно на бензин. Всичко става без да се усетя, и не мога да разбера без да погледна кога на кое е. post-4856-0-75753600-1330011230_thumb.jpg post-4856-0-42842900-1330011231_thumb.jpg post-4856-0-79369800-1330011231_thumb.jpg post-4856-0-23666400-1330011232_thumb.jpg post-4856-0-35534700-1330011641_thumb.jpg post-4856-0-38490200-1330011642_thumb.jpg На последните 2 се вижда и мястото за теглич и самата бутилка, теглича е свален по принцип тъй като само един щифт го дели от това някой да ми го крадне.

 

Колега, какво точно не и харесваш на тази бутилка :huh:

На мен ми изглежда ОК.

Тези снимки нямат нищо общо с тези публикувани от колегата в началото на темата.

Аз съм леко казано объркан...

Или снимките, които са пуснати в началото са СИЛНО ПОДВЕЖДАЩИ или има някъква промяна в монтажа.

Това ли е новата по-малка бутилка обещана от Литекс Моторс :huh:

Ако е така, аз не мога да повярвам колко бързо са я сменили...

Ако си е старата ми се струва, че колегата или е твърде капризен или се опитва да манипулира целия форум.

Нека Литекс Моторс Теам да качат по- подробни снимки, за да добием ясна представа.

 

Поздрави!!!

:glasses1:

Редактирано от stylius1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...