Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

Опитвам се да разбера моята бутилка колко е. Колата е внос от Италия с фабрично BRC, може би. Максимума който съм зареждал е 55-56л. Имало е лепенка с надписи но вече нищо не се чете.

IMG_20210714_083142760_HDR.jpg

IMG_20210714_083234593_HDR.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бутилките са 70л.

Трябва да се пълнят до 80%, което прави 54 л.

Така като те гледам... преди следващия технически преглед ще я сменяш. Имай си го предвид. На мен ми се наложи този януари... над 10г е бутилката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, cna said:

Бутилките са 70л.

Трябва да се пълнят до 80%, което прави 54 л.

Така като те гледам... преди следващия технически преглед ще я сменяш. Имай си го предвид. На мен ми се наложи този януари... над 10г е бутилката

Колата е на 9г. но няма да споря не е важно. Ако се наложи ще я сменя, стига мяйстора да каже. Иначе капацитета найстина е толкова +/- 3л. звиси от момента. Сега остава да я засека като разход, за момента данните са много противоречиви! Един път дава 20/100 един път дава 12/100!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, yaniatanasov написа:

Колата е на 9г. но няма да споря не е важно. Ако се наложи ще я сменя, стига мяйстора да каже. Иначе капацитета найстина е толкова +/- 3л. звиси от момента. Сега остава да я засека като разход, за момента данните са много противоречиви! Един път дава 20/100 един път дава 12/100!!!

едното ти е градско-другото извънградско???-ако е така-Да...инак.....маааани

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, lakatnika said:

едното ти е градско-другото извънградско???-ако е така-Да...инак.....маааани

 

Ами не, това са показатели след пълно зареждане и каране докато свърши. Комбинирано каране, най вече градско. Ползвам една програма с която си следя разхода, но имам 5 зареждания като 1-то, когато купух колата и се пребирах с нея не е вписано в програмата. И две от зарежданията не можа да се напълни напълно бутилката. И не мога да разбера имало ли е остатъчна газ или по някаква причина бутилката не е могла да се напълни! Та в изпитания съм още, докато стигна до истината поне още 2 зареждания трябва да направя 🙂

Screenshot_20210721-205854.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.07.2021 г. at 22:37, yaniatanasov написа:

Колата е на 9г. но няма да споря не е важно. Ако се наложи ще я сменя, стига мяйстора да каже. Иначе капацитета найстина е толкова +/- 3л. звиси от момента. Сега остава да я засека като разход, за момента данните са много противоречиви! Един път дава 20/100 един път дава 12/100!!!

Когато ми се наложи и аз спорех, че колата е на 9 г.

Колата е на 9 г. от първата регистрация. Произведена е преди това, съответно бутилката - още преди колата... Което дава като резултат бутилка над 10 г.

На мен ми се случи, за това писах. Да имаш подготовка, в момента в който трябва да минаваш технически преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...