Jump to content

Какво е това над резервната гума?


Joe Banana

Recommended Posts

Здравейте, ако някой има информация за двете черни кутии, намиращи се над планката , която държи резервната гума, моля да сподели.

IMG_20201003_133712_691.jpg

Редактирано от Joe Banana
Качване на снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Като цяло замисъла е да се намали наклона на планката на резервната гума, т.е. да стане по-хоризонтална и ако може да се разположат двете кутии да не са под наклон, за да може да се монтира тороидална бутилка за газ. Въпросът е дали ще се наруши по някакъв начин функционирането им, ако се монтират изцяло хоризонтално, а не както са сега под ъгъл около 40-45 градуса спрямо планката? Премерих разстоянията и ако се монтира планката по-хоризонтално ще се събере бутилка с диаметър 680мм, дебелина 225мм и общ обем 65 литра(полезен обем около 52-53 литра).  При това положение най-ниската точка на газовата бутилка до настилката ще е 38см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е технологично изискване за монтажа им,вероятно са под ъгъл за да не се задържа кал която да предизвикват корозия на въпросното място т.е. минимална контактна площ.

Относно тези 38см - предполагам,че дифа на задния ти мост е по-ниско така,че нямаш притеснение и да слезе по-ниско просто ще се вижда повече бутилката ,но няма да ти пречи за проходимостта на автомобила.

По-високо или по-ниско бутилката ще бъде подложена на една и съща агресивна външна среда ако не и се направи "кожух".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е така колега Краси ако паркираш на зад и бордюра е по висок се удря. Голяма работа че дифа  е по-ниско. Лично аз съм я подпирал няколко пъти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...