Jump to content

Нов собственик на Voleex C10 (бял)


nmnikolov

Recommended Posts

Здравейте на всички, от днес и аз съм горд собственик на калинката. Все още не съм и навъртял много километри, но първите ми впечатления са много добри. Интереса към колата е доста голям, веднага след като я взех отидох в сервиз да ми сложат зимни гуми и я разгледаха с голямо любопитство. Лично според мен спортната решетка стои идеално на белия цвят. Със светлия интериор щеше да изглежда още по-добре, но не исках да си вкарам такъв автогол с чистенето. Направих и малко снимки за да видите как изглежда, а и все пак това е традицията във форума.

post-4762-0-30309100-1328620113_thumb.jpg

post-4762-0-01879700-1328620114_thumb.jpg

post-4762-0-65466500-1328620114_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно от Литекс Моторс са изпратили покани на всички за откриването на завода на 21-ви. На мен дори ми пратиха още преди да си получа колата. Колко от вас ще ходят на откриването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много кеф да ти прави колата и само за смяна на консумативи да ходиш в сервиз. Хиляди безаварийни.

 

ПП: Определено тази решетка е по-добра от другата. На мен лично много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои българи са доста нагли същества. Както виждате на снимката на мястото, където съм паркирал е изчистено. Аз го изчистих, веднага след като се прибрах с колата вчера. Това е платен паркинг зад блока ни и си платих за това място. Снощи и днес сутринта вече 2 различни коли (съседи от блока) ми спират на мястото, хем че те са си платили за други места и добре го знаят. За този от сутринта дори домоуправителя ми каза, че обичал да си спира на неговото си място и много се сърдел ако някой му спре на неговото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво говориш, пред блока имаше на мястото на паркоместата по половин метър сняг. Преди близо седмица за 40 мин вечерта изчистих едното и си сложих колата там. Малко по-късно отидох до магазина за 30 мин (вечерта става всичко) и като се върнах гледам единия от съседите си изкарал колата от преспата, която кара два пъти в месеца и я преместил на изчистеното място. От тогава не я е карал. Онзи ден го видях и уж тръгнах към него да го помоля да прояви разбиране, само като ми видя погледа и побърза да се скрие във входа по най-бързия начин... Това, че при теб мястото е платено е още по-фрапиращо. А най-скапаното е, че се знаете кой какъв е, дори да му направиш мръсно, той ще ти го върне - безмислено хабене на нерви в между-съседски "войни".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Колата изглежда много яко. /относно съседите: живея в къща и от както се помня всяка зима само аз и баща ми чистихме улицата пред нас. Миналата година разкарах колата и не съм чистил и за първи път видях съседите ми да чистят. Даже ми се ядосваха защо и аз не им помагам при положение че нямам кола. Наглостта в България мисля че си е национална черта. Алеко Констатинов го е описал много добре./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде честито. :wav: Като гледам, спортната решетка май е правена за този цвят. Между другото, мисля че видях колата ти преди теб - в Понеделник вечерта при дилъра, като си взимах моята /може и да греша/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! Пожелавам ти много безаварийни километри и след като изтече гаранцията пак НОВА кола!!! Чуството да извадиш нова кола от магазина е просто уникално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Принципно за нефабричен борд компютър си има тема, но реших да споделя информацията и в моята тема, защото може би доста хора не са чели другата тема. Great Wall автомобилите имат ODBII изход, като при Voleex C10 той е много лесно достъпен след като се махне малката жабка от страната на шофьора. Устройството, което си закупих е plug and play модел ELM327 с bluetooth (има и вариант с usb кабел) китайско изпълнение от ebay за 14$ с доставка. За визуализиране на цялата информация използвам Android телефон и съответната програма Torque Pro. Сдвояването с устройството е много лесно, стига да знаете стандартната парола на устройството. Аз не я знаех, но веднага я намерих в интернет и е 6789. Зад жабнака има достатъчно място, така че хем устройството да бъде включено в ODBII изхода, хем жабката да бъде монтирана обратно. Програмата изкарва информация за доста неща, като от личния ми опит мога да кажа, че следните неща работят - моментен и среден разход на гориво, температура на двигателя, обороти, позиция на педалите, скорост, четене на грешки на двигателя. Това, което не успя да ми покаже е оставащото гориво. За някои от сензорите информацията според мен не е на 100% точна (като разход на гориво, скорост), но е доста близо до реалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, nmnikolov !

Защо мислиш, че информацията от сензора за скоростта не е точна?

 

Аз съм забелязал, че на моята кола има разлика между скоростта, която показва стрелката и скоростта от борд компютъра(цифрово показание). Ако стрелката е на 90 км/ч, БК ми показва 83 км/ч. Засичл съм с GPS и скоростта от GPS-а съвпада с тази от БК.

Т.е. показанието на стрелката не е точно, в случая по-голямо от действителното.

Редактирано от Migel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...