Jump to content

Нов собственик на Voleex C10 (бял)


nmnikolov

Recommended Posts

Колега Migel, досега не съм карал кола която точно да показва скоростта на скоростомера на таблото. А съм карал(притежавал) много коли тази мисля ми е четиринадесетата. Всички показания показваха повече на таблото отколкото е по GPS и предполагам това е нарочно направено - просто не ми се вярва, че на 7-8 различни марки коли случайно дават отклонение надолу, което варира от 10 до 20-25км според зависи с каква скорост караш. Карал съм с 245км/ч, а gps-а показваше 225км/ч, а при 120км/ч беше 108км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах и аз предвид. Стойността от датчика за скоростта е вярна (взета от OBDII куплунга), а стрелката на таблото е "бутната" надолу.

 

Всъщност и заради това попитах колегата защо се съмнява, че скоростта от сензора не е точна - може би е видял, че не съответства на тази от стрелката на таблото:huh: Ако е това - би трябвало да се довери на сигнала от OBDII куплунга, а ако е нещо друго - може да сподели :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си реших така, защото стойността от OBDII се различаваше от стрелката и си помислих, че проблема е в програмата. Но ми се струва доста странно стрелката да показва по-малко от реалното, защото по този начин много често ще сме в нарушение на ограничението за скорост по пътищата. Ако има разлика не трябва ли скоростомера да показва по-голяма скорост от реалната?

 

Edit:

 

Всички показания показваха повече на таблото отколкото е по GPS и предполагам това е нарочно направено

 

 

Това имах и аз предвид. Стойността от датчика за скоростта е вярна (взета от OBDII куплунга), а стрелката на таблото е "бутната" надолу.

 

Migel предполагам си се объркал и си искал да кажеш бутната нагоре?

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип няма уред, който в цялата си скала да показва точни измервания.

така е и със скоростомера. той е сравнително точен при ниски скорости, а в по-високите скорости дава отклонение, което се увеличава експоненциално с увеличаване на скоростта.

чувал съм всякакви слухове, на които вярвам или не вярвам в някаква степен, но най-правдоподобните бяха, че това е направено за психологично въздействие върху шофьора или пък за да компенсира износени гуми или малка разлика в гумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си реших така, защото стойността от OBDII се различаваше от стрелката и си помислих, че проблема е в програмата. Но ми се струва доста странно стрелката да показва по-малко от реалното, защото по този начин много често ще сме в нарушение на ограничението за скорост по пътищата. Ако има разлика не трябва ли скоростомера да показва по-голяма скорост от реалната?

 

Edit:

 

 

 

 

 

 

Migel предполагам си се объркал и си искал да кажеш бутната нагоре?

 

Точно така! Три пъти го писах и три пъти го обърках :-[ ....Стрелката показва повече от релната скорост (5 -8 км/ч)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

За да не отварям нова тема ще питам тук. Някой виждал ли е в София да продават такова огледало за задно виждане?

http://www.ebay.com/itm/17-Universal-Rear-View-Convex-180-Panoramic-Mirror-DRIVING-TEACHERS-CHOICE-/180920241517?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a1fafcd6d

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм привърженик на тия огледала, но такива изпълкнали има по магазините за автоаксесоари. примерно за софия по симеон има при пазара д. петков, при опълченска, и между опълченска и ботев поне още 3 магазина, където има такива. дали са с такова качество не знам, но са изпъкнали и правят всички обекти адски малки и нереалистични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега в работата има такова, ама неговото си го е купувал от Либия преди 20-на години и много помага за мъртвата точка. Но и огледалото е много качествено, май ми каза, че е японско производство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

:)

Съпругата ми, по моя препоръка, си купи тая седмица един Волекс, обаче докато си вземе книжката аз ще мога да го покарам. :D

Надявам се всичко да е наред, иначе ще ме ликвидира, като вреден дивеч. :violent1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Съпругата ми, по моя препоръка, си купи тая седмица един Волекс, обаче докато си вземе книжката аз ще мога да го покарам. :D

Надявам се всичко да е наред, иначе ще ме ликвидира, като вреден дивеч. :violent1:

 

 

Още като я вземеш ги накарай да ти замерят консумацията на изгасен двигател. Така ще се предпазиш от падане на акумулатора и проблеми с жената. Ако е висока, да търсят защо е така :) Също така и за скърцане от задните амортисьори може да има проблем провокиращ женско недоволство.

 

Също така си пробвай газовата дали превключва на бензин като свърши газта, ако имаш монтирана уредба.

 

Това са нещата, за които се сещам в момента водещи към дълъг семеен живот :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, със замерването на консумацията вече съм закъснял, щото я взех още в сряда и вече навъртях из града към 150 км., но това не е беда.

Минах по всички "легнали полицаи", които знам в Русе няколко пъти, и още минах нарочно няколко пъти по малкото павирани улици, които са останали, и мога да кажа, че съм приятно изненадан от това, че за сега нищо не скърца, не цъка и не тропа.

Газова уредба няма, и не се предвижда, щото в нашето семейство всички дружно обичаме миризмата на бензин. :)

Само съм малко огорчен, че липсват резервно реле и резервни предпазители, та си помислих, че е малко тъпо и дребнаво да се смъкват ЗИП-частите от новите автомобили, както това се правеше при социализЪма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийни километри на цялото семейство!

 

Попаднал си на хубав екземпляр :) сигурно е сглобена към към 11, 12-ет часа в Сряда :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийни километри на цялото семейство! Попаднал си на хубав екземпляр :) сигурно е сглобена към към 11, 12-ет часа в Сряда :).

 

Хахахахаха, да, благодаря, не знам кога е сглобен екземплярът, обаче днеска навих още към 230 км. и все повече не вярвам на очите си.

И още нещо в този дух, извинявам се, че не е по темата, ама... значи, като вземах возилото от магазина поръчах да го заредят от OMV, щото е най-близо, и днеска, понеже светна резервата, заредих догоре на друга бензиностанция (няма да казвам коя, за да не прозвучи като реклама) и ОПАЛЯ - още една приятна изненада, все едно смениха автомобила, даже съпругата ми забеляза, че "нещо се е променило".

Бях чувал от познати, че на OMV бензинът е калпав, ама понеже аз иначе експлоатирам руско возило без претенции, не бях забелязал и не обръщах внимание на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще Ви помоля,ако искате да обсъждате нещо-просто създайте нова тема,сега последните 10на поста нямат нищо общо със заглавието на темата и с автора и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм нов горд собственик на Волекс ц 10

Даже още не съм му сипвал.

 

:) ЧЕСТИТО!!! Да си я караш с здраве!

Пожелавам ти много без аварийни километри, всеки 3-4 години нова кола!

Като гледам аватарат ти си мисля че сме сродни души! :occasion14:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...