Jump to content

Впечатления от Н5


terminator

Recommended Posts

Трябва да има филтър. Когато ходих на втора смяна на масло, ми казаха, че филтъра на климатика е чист и ще го сменят на следващо влизане за сервизно обслужване. Не вярвам да са ми го казали просто така....скоро отново идва време за смяна така, че ще питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 290
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колеги разгледайте петия пост на братята руснаци към този линк http://www.hover-club.ru/forum/topic15846.html

 

 

Колеги погледнете петия пост на този линк и там има друг линк който е описано къде стои филтъра на купето http://www.hover-club.ru/forum/topic15846.html

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де вижте си книжките и кажете според тях има ли или няма. При волекса си пише къде е и е показано как се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Вижте офертата на колегата Видев от преди време....4 позиция!

Не мога да повярвам, че такава кола няма филтър на купето.

Oferta_SO12547.pdf

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече се поизясниха проблемите ми с Тойота Венци- Шумен :angryfire: ...Едно телефонче до Литекс Мотърс и сана ясно че тези тук  НЕ СА ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ, а само тия в Търново, но мишоците си траят и уж ми поддържат гаранционно автомобила :huh:!!! От Литекс бяха достатъчно добри, да проверят нещата и ми се обадиха да ми кажат, че моята рама я няма в регистрите им за гаранционна поддръжка и вероятно ще ме прехвърлят към варненските си представители.....Колкото до филтъра за купето не можах да разбера има ли го, няма ли го??? Като гледам руските линкове, би трябвало да се намира зад "жабката", но пък колеги тук твърдят, че нямало филтър?????????????????????

Редактирано от vatus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може от скоро да не са. Преди Тойота Венци беше оторизиран сервиз и в Габрово, но гледам в момента вече сервиза им в Габрово не присъства в сайта на greatwall.bg Може същото да се е случило и с този в Шумен, ако изобщо някога е бил официален дилър и сервиз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е безумно! Изключително непрофесионално от тяхна страна и дано нямаш проблеми с гаранцията за напред... Колкото до филтъра - ако някой колега с H5 има време, нека се заиграе и да мине по процедурата на братушките. По всичко си личи, че има филтър на купето, а китайските онлайн магазини продават филтър купе за Hover H5, така че не се връзват нещата да "няма".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никога не са били оторизирани нашите хайвани, а за Габрово, жената от Литекс каза, че са им снели оторизацията скоро. Колкото до проблеми с гаранцията, би трябвало да нямам, защото прегледите са подпечатани с печат на Венци- Търново...И аз съм безкрайно възмутен от тукашните търговци- мишоци, а също и от гаранционният им сервиз( АУТОДАН) , който ми оправя колата след удара отзад...не погледнах писал ли съм го, но задният калобран са го "монтирали" с ПОП НИТ, откъм гумата и с ВИДА откъм видимата страна на колата, сякаш е някоя 40 годишна Жигула, а не кола на 6 месеца....и на тия тарикати съм им броил, аха- аха 40 бона кеш и са си гушнали премийките! :angryfire:  :angryfire:  :angryfire:

 

ПП. Съветвам най -настойчиво, желаещите да си закупят коли на Грейт Уол, от РАЙОНА НА ШУМЕН, в НИКАКЪВ случай, да не купуват от Тойота Венци - Шумен...МРАЗЯ ГИ!!! :angryfire:

Редактирано от vatus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Вече и аз мога да се похваля с Ховър 5. Купих го преди 10- ина дни и още се ослушвам подозрително, но първите ми впечатления са доста положителни. Не е чисто нов - на година и малко е, беше на 26к км., но след една голяма разходка из България с "новата кола" :icon_rr:  е на близо 31к.

Първи впечатления - 1. Проблема с ГУ го има и при мен - при рязко ускорение се усеща придръпване, нестабилна работа на двигателя  и неравномерен звук, като при липсващ цилиндър, опушен аспух при всякакви режими на работа. Понякога не искада работи на газ като че ли бутилката е празна  - не отчита никакво налягане.

                                    2. Задно ляво стъкло се сваля и вдига по странен начин - на много кратки инрервали, но това вече има уговорка да бъде отстранено.

                                    3. Кожата на шофьорската седалка - знаете как е - и при мен е така, но и това ще бъде отстранено /кожения калеф вече е наличен/ заедно със стъклоподемника.

                                    4. Скърцане и свирене в предните колела - силно износени накладки, заменени при обслужването на 30к. км.

                                    5. Слабо, но ясно доловимо скърцане откъм вратата на багажника при малко по-неравен асфалт /извън още не е ходила/, което предстои да обсъдим с момчетата от сервиза.

                                    6. Изгоряла крушка на дясна къса светлина /консуматив/

                                    7. Нямаше стелки - вече има /мерак/ :tweety:

        Разход: Пълна - пълна бутилка, само по Тракия, скорост 140-160 км/ч   - 15,7 лв/100км.

                                                             само градско                                            - 14,3 лв/100км.

                                                             само извънградско             85-95 км/ч    -  10,2 лв/100км.

По време на разходката късите отсечки бяха много малко и двигателя през повечето време е работил загрял и на дълги разстояния. Относно шофирането и скоростите - не съм склонен към високи скорости и спортни изпълнения, а това по магистралата беше за максимален разход.

      За комфорта на пътуване... предвид от какво слизам преди да се кача на Ховъра - очарован съм. Достатъчно показателен е факта,че по време на един от преходите децата /две/ в столчетата на задната седалка спаха повече от четири часа. Който не е доволен...

      Безаварийно шофиране на всички и само приятни моменти !!!

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с газовата имаха голяма част от  колите купени преди година, година и половина. В голяма част от тези машини са монтирани бутилки, по чиято вътрешна повърхност е имало ръжда, която в крайна сметка скапва помпата. Решението е замяна на комплект бутилка с помпа, което при мен го направиха гаранционно и напълно безплатно. Слава на Митвас са перфекната работа. От тогава газовата работи без проблем. Препоръчвам ти да коментирате с твоя сервиз замяна на бутилка с помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравеления за избора,дано много да те радва,мисля че това с газовата уредба ще го оправиш и всичко ще си дойде на ред.Относно разхода да ти кажа много си е добър,надявам се на следваща сбирка да се присъединиш и ти към нас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,  от 30.08 отивам на очни в Бургас, а виждам, че на някои колеги адресите им са там. С тях можем да пием по бира покрай морето, че и пясък да покажат /където да може да се кара и да си ги мерим/ :headbang: Нов съм във форума и не съм успял още да разгледам всички теми, та да ме упътите - по какъв начин се свързвате помежду си?  Ако има желаещи с по-голям опит с Н5, от Бургаския регион ще се радвам да почерпя :icon_cheers:

 0887253434 Радослав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Има отделна тема с контакти и визитки - аз съм от Бургас !

Относно газта - на мен ми смениха помпата (гаранционно) защото колата започна да придърпва много на газ. Сега се прибирам От Италия - разход със скорост 130-140 - 14/100 км. като 1700 км ги изминах за 17 часа. Пробвах известно време да поддържам скоростта на снимката  post-5233-0-88702500-1379517527_thumb.jpg  и разхода отиде на 16-17/100 км. Иначе проблеми никакви - върви си машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е от затрудненото подаване на газ да е налице някаква икономия? Аз не съм вдигал толкова, но със скорост 140-160 на Тракия разхода беше около 14-15 лева при цена 1.15 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има отделна тема с контакти и визитки - аз съм от Бургас !

Относно газта - на мен ми смениха помпата (гаранционно) защото колата започна да придърпва много на газ. Сега се прибирам От Италия - разход със скорост 130-140 - 14/100 км. като 1700 км ги изминах за 17 часа. Пробвах известно време да поддържам скоростта на снимката  attachicon.gifIMAG4590.jpg  и разхода отиде на 16-17/100 км. Иначе проблеми никакви - върви си машинката.

Това е голяма машина с огромно въздушно съпротивление. Няма начин с висока скорост да гори малко. Дизеловото CR-V на един колега на магистралата със 160-170 си прави 11 разход (и то не моментен), в града прави 9, хем той кара здраво. Hover-а е по-голям от CR-V, така че разход от 16-20 на газ при поддържане на 160-170 ми изглежда в реда на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Хасково се появи един, дето купи бевзиностанция и  газ станция- Рила ойл се казва-газта е 1,17 ,а бензина и дизела с 10-12 ст по евтин.С тях карам- няма проблем. Сина зареди на Пежото и каза , че повече гори, но това е относително- в четвъртък идвам в София и ще я заредя и засека с нея. Повече е леката фракция, най -вероятно. Значи по добре зимата.Да видим ....Иначе в начина на горенето  и в ряза няма разлика- поне не съм усетил.И като си взема ДДС-то, под 98 ст. -еххх социализъм.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към вчерашна дата е 1.22, но когато правих засечката още не се беше вдигнала. После за около 2 седмици и при нас цената скочи до 1.30, но сега малко по малко пада. Въпросът беше друг - дали заради влошеното подаване на газ може да харчи по-малко? Възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли. Да подаваш по-малко количество правилна смес, заради което да имаш по-малко мощност и да гори по-малко двигателя ти - на теория е възможно, на практика крайно нереалистично, особено опитвайки се да запазиш динамиката, която си имал преди. Обикновено ако има отклонение от оптималните (фабрични) настройки резултата в отношение на разход е неприятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите трябва да се въртят по книжка на 5 000 км, но и на 10 000 км да се завъртят пак е добре. Износването е в различна степен на всяка една гума.

Попринцип не съм забелязал такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванката е прав - гумите трябва да се "въртят" на 5-10к км, особено при 4х4 автомобили. Из интернет има писано много, но ето една принципна схема на въртенето на гумите:

Rotation.jpg

Но все пак за износването отвътре има и някакъв друг проблем. Най-напред трябва да се провери налягането на гумите. То трябва да е еднакво на всичките гуми. Също трябва да се провери дали гумите са добре балансирани - повечето гумаджийници си имат съвременни компютъризирани стендове за тази цел, а цената би трябвало да е като на смяна на гума.

 

Ако налягането на гумите и балансирането е наред, следващата стъпка е да се направи проверка за сходимостта на предния мост в някой център за реглаж. Само проверка, за да се запази гаранцията.

 

В крайна сметка може да се закара в оторизирания сервиз и всичкото по-горе да бъде направено там, но е по-добре да се видят гумите първо, а вече опре ли се до регулирането на геометрията на окачването - да се ходи в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното обяснение на peterst. При моята джипка използвам точно тази схема на около 10 хил, км. Гумаджия ми каза, че може и по часовниковата стрелка също ставало, но схемата по-горе ми изглежда по-рационална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...