Jump to content

Впечатления от Н5


terminator

Recommended Posts

  • Отговори 290
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Впечатленията ми от колата са много добри. Разхода намалява след актуализацията на софтуера на газовата. Определено при извънградско пътуване е много по-комфортна возията.

 

Къде направиха актуализация на софтуера на газовата? Защото мен много ме мъчи големият разход при градско шофиране (не пада под 20 л на 100 км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде направиха актуализация на софтуера на газовата? Защото мен много ме мъчи големият разход при градско шофиране (не пада под 20 л на 100 км)

 

В Грейт Ауто в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са важни постове като този на Ванката, за да знаем какво може да очакваме от автомобилите.

Мога да взема отношение по следните точки:

2. -също имам проблем с кожата на шофьорската седалка - протри се един участък колкото длан. В сервиза казаха, че няма да има проблем с подмяната.

6. -и аз смених моите крушки на около 19.000 км. Изненадан съм че са различни - моите бяха Philips.... такива имали, такива сложили. Сега съм с корейски, 4лв.в едната

9. -получих покана по мейл за смяна на гарнитурата, но няма да се възползвам - не мисля,че това е нещото което най-много застрашава живота на всеки от нас.

1а. -верно,че за отварянето на багажника се изисква определена координация - едновременно натискане и дърпане, което на много хора им се отдава трудно. За мен не е проблем

2а. -стойките за щората ми се счупиха отдавна, заявил съм нови преди 4 месеца, но още ги няма. Нямам надежда, че новите ще издържат повече, и си ги направих "временно" с метални пластини, но както знаем, временното решение в последствие се оказва постоянно. Сега се оглеждам за подобни по-здрави от други марки автомобили.

3а. -проблема с гумата го реших като просто не я нося - в багажника ми е само компресора и пяната която ми дадоха от сервиза. Ако не разпориш гумата, тази пяна ще запуши дупка от пирон примерно. А пък вече гумаджийници под път и над път - особено в града

 

Общо казано, няма от какво да съм недоволен - а, вчера установих, че не ми работи подгрева на едната седалка, а другата топли само облегалката. Миналата зима работиха,какво им стана. И естествено вече съм записан за вторник сутрин в сервиза да видят защо. Но това са дребни кусури, които определено не могат да развалят добрите впечатления от автомобила !

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поне може да си возиш резервната гума в багажника. Ние с Волекс-а трябва или да я возим на пода при задните седалки и съответно да се търкаля наляво и надясно при завои или да дърпаме напред по-голямата задна седалка, че да се събере в багажника :)

 

Струва ми се, този проблем може да бъде решен като се закупи резервна гума тип "патерица". Става дума за онези тънки джанти и гуми които служат за предвижване на малки разстояния. Не заемат място, и предполагам може да се намери размер за Волекса.post-5233-0-93093100-1355648505_thumb.jpgpost-5233-0-79527700-1355648521_thumb.jpg прилагам снимки само да се досетите за какво говоря. Виждам,че на едната е Дачия Дъстър което ми подсказва, че и за Ховера може да се намери такава.....

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Явно проблема с изтриването на кожения салон е често срещан. Интересното, е че това се случва на 15- 20 000 км, което е изключително кратък период. Това, че се подменя от гаранцията е перфектно, но може ли това да се случва през 20 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

.....

В момента ме вълнува кога ще ми доставят щипки за задната щора на багажника - едната се счупи преди 2 месеца и правих едни приспособления да я закачам, ама сега гледам, че и другата е тръгнала да се чупи. Много слаби са ги направили за този опън на щората. Та поръчах ги още в началото на септември ама още ги няма. Вече се чудя дали да не потърся по-здрави от някоя друга кола.

Вече има щипки - нашите са ги сменили, но още не сме видели какво са направили туй като колата е вече 6 дни в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има щипки - нашите са ги сменили, но още не сме видели какво са направили туй като колата е вече 6 дни в сервиза.

 

6 дни ? За какво е толкова време там ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 дни ? За какво е толкова време там ?

Не беше само за смяна на щипки, имаше и други забележки, които оправиха.

Щипките принципно отнемат 1 ден, или поне от сервиза така казаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Снимките са готини, пробите на вода също, но внимавай да не удавиш машината :D Отделно, че е бензин, стават и други бели. А от воден удар много рядко признават гаранции :toothy9:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де. Исках и аз да имам някоя "мъжествена" снимка на джипа. :toothy9: Ама някой такива снимки после излизат с цената на мини сериал........за това смятам да не си правя повече експерименти ако не се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За днес лоши впечатления! Сменях гумите и за краткото време 1-2 мин., за което беше свалена задна дясна гума видях прекалено голяма външна корозия на задното гърне(даже не успях да видя имаше ли предно) и на ауспуха. Мисля, че няма да сбъркам, ако кажа, че беше над 50% по площта на гърнето( даже и по дъната на самото гърне) и тръбата, а язвите с около милиметър дълбочина.... През зимата съм навъртял не повече от 4000км. по "осолени" пътища. Прекалено много ми се видя за кола на 9 месеца и първа зима. Общо съм навъртял 11700км от 06.2012. Забравих да напиша, че става дума за Ховър 5.

Досегашните ми коли карани на газ правеха вътрешна корозия и то за 3-4 години. Отвън ламарината на гърнетата изглеждаше като нова и се продънваха отвътре-навън.

Някой има ли поглед върху тази тема?

Поздрави на всички пишещи и четящи колеги.

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не отидеш в сервиза най-добре да го погледнат и да ти кажат каква е ситуацията. Би трябвало да е гаранционно, май даже имаха 6 год. гаранция срещу корозия колите някакъв такъв спомен имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на трета смяна на масла 30.000 км. Покрай тях, смяна на свещи,филтър на климатика и смяна на филтъра на газта (този на помпата). В последните седмици толкова вече се беше замърсил, че на газ почти не искаше да върви. Налагаше се да подавам плавно газ, иначе ако я настъпя почваше да се дърпа, да рита...а-ха да загасне. Явно е, че горивата които зареждаме не са особено добри но пък компенсират с това, че са достатъчно скъпи... :toothy12: . Сега вече всичко е наред и си върви като пушка. Изключително съм доволен от работата на гаранционния сервиз Спекта ауто - Бургас. До сега с всичко се справят много бързо и перфектно. Относно протриването на седалката, уважена е гаранцията и е поръчана тапицерия - чакам да пристигне. Уверението е, че части по двигател и ходова част бол и на склад, но разните дреболийки като копченца, скобички, щипки за щората, тапицерии и други такива все още се поръчват в Китай, тъй като никой не очаква, че точно нещо такова може да се повреди. Постепенно като напреднат продажбите и автомобилите станат достатъчно много, ще има и всички дребни детайли в наличност.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно е преместен коментара в Тема - Обслужване на ГУ - извинявам се за неудобството ! :happy8:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да си направим едно събиране по мъжки,какво ще кажете?Вместо да седим и да си пишем,можем да си говорим и на по биричка за всички тими ,които ни вълнуват??!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки  месец в София има среща, на последната май никой не се яви (аз включително). Виж раздел "Срещи и мероприятия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги!!

 

Значи както всеки се чуди защо така се спъва колата така и аз все се чудех как така, такава голяма кола Ховър 5  2.4л 136 коня който не ми се мисли да е. (разбра ли се аджаба 4G69S4N ) колко всъшност са конете на джипа,понеже прочетох тук доста коментари,но явно не е ясно какъв е точния киловат час на този тип двигатели и най вече дали може да се чипне както по горе колегата попита,ще баде доста добре.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаххаахаха киловат час  :toothy9: не е проблем и електромер да му закачиш,вместо спидометър. След чипа на атмосферните двигатели,показателите мощност и НМ се променят с минималните 5-7%.Смятай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме в тема за впечатления от H5. И в отговор на горните мнения да споделя и моето! Мойта машина H5 пак влезна за силов тунинг! Надявам се вече да излезне с прилично вървене, колко чипосване виде тая кола вече ме е срам да споделям! Пак отиде за смяна на софта, 'щот загуби налягане в цилиндрите, сега ще и сменят бутилката с "Нитрото" барабар с помпата! Явно тая година ще ходя само на къси състезания на гонки на 400м, не мога да запиша един Париж-Дакар! От началото на годината има-няма 4000км за 6 месеца от които 2000 последния месец ама нали е само за състезания и се кара на ремарке. Вие сте готини и ще схванете за какво говоря!

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ще копна мой пост в друга тема, защото може би тук му беше мястото : "Зравейте! Имам Hover 5 от средата на август миналата година. Навъртях досега повече от 26 000 километра. Разхода ( смесено, градско, магистрала, извънградско) е 13- 13,5 /100км  (газ), но наистина зависи колко настъпваш...реално, на магистрала със скорост 130-140 км/ч гори колкото и повече от градското. Пролетта бяхме за 3 дена в ловешкият балкан и навъртяхме 680 км, но карахме бавно (80- 100 км/ч), защото бяхме няколко коли, и средният разход за тия километри беше 11л /100км !!! Забележките към колата са малко....скрибуца някакъв тампон отзад ( като каруца е в аудио отношение), и малко слабичък идва двигателя за тоя тонаж, всичко останало си е суперско!!! НО НАЙ ЛОШОТО......Зимата ме удари автобус отзад , през декември. Карах със стреч фолио вместо стъкло до края на ФЕВРУАРИ, докато пристигне врата, стъкло, броня и фарове за мъгла. Чистачката пристигна през месец МАЙ!!!!! В багажника има три счупени кори....ОЩЕ ГИ НЯМА!!!   :angryfire: "

Забравих, за прословутите щипки за щората, и тях чакам ...Имам и въпрос колеги...В сервиза на Тойота Венци ми казаха, че КЛИМАТИКА МИ НЯМАЛ ФИЛТЪР???? Има ли такова нещо или просто са некомпетентни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и на нас така ни казаха ,и тука в форума сме разисквали и май верно няма филтър което за мен е някъв парадокс. Освем "Форд фиестата " които съм карал 81 година набор. Кола без филтар за купето не съм срещал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники има доста автомобили които също нямат филтър за купето пежо 306 няма,виждал съм Ауди 80 с климатроник и няма филтър има и др. автомобили дето нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...