Jump to content

Още един нов собственик на Voleex C10


TheNiKe

Recommended Posts

Здравейте. Взех колата вчера към 16:00 часа. Избрах черния цвят с тъмния интериор. Калинката в момента е на 51км а я взех на 19км :). Вече е доста късничко, затова утре или други ден ще кача малко снимки и ще споделя първите ми впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :hello2: честито! Пожелавамти милион безаварини километри и безкрайни щасливи моменти с новата Калинка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрав за покупката и от мен, дано колата да ти служи дълго и вярно и никога да не те остави на пътя! Само че спази традицията на форума и пусни смки, дори да са с телефон направени, както е намърляна и окопана в сняг, ще се радваме да я видим :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за хубавите пожелания! Снощи обещах да споделя първите ми впечатления и така, да започвам. В момента който се качих в колата разбрах, че това е моята кола. Напълно надмина очакванията ми, интериора е доста добре и има доста глезотийки. Спирачките са добри, не са като на други нови коли, в които се налага да галиш педала за да не ти се метнат на главата пътниците от задната седалка. Предните фарове са много приятни, като цяло колата отпред има много хубава визия. Стоповете отзад, дори с оранжеви мигачи изглеждат доста добре.Моторчето на тихи обороти просто мърка, вече над 3к оборота се усеща 16V-то :) . Като за 100км само тези неща ми направиха впечатление. Единствената забележка която намерих е в затварянето на багажника, просто не е нагласен както трябва и при малко по-силно затваряне се допира до стопа. Точно там където се е допирало е отчупено мъничко от боята. В понеделник ще я занеса в сервизът и да се надявам, че ще успеят да решат проблема успешно, като при колегата poroinik.

 

Утре ще кача малко снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,значи вече е крайно време да промениш какво караш (

BMW Compac 316I)

 

 

 

Готово :icon_thumleft:

Редактирано от TheNiKe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Пожелавам ти много километри удоволствие. Пусни накрая някоя снимка да го видим и черното :icon_rr: . Към края на седмицата очаквам за жена ми и аз едно, само че оранжево със светъл салон. А иначе колата много ни заинтригува и ни трябваше точно една вечер да се решим.Сега се вълнувам повече от преди 3 години , когато си взех Аутлендъра. А иначе пожелавам на всички колеги да изхвърлят предразсъдъците и ако имат възможност да карат само нови коли :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Последните дни нямах много свободно време, но днес най-накрая успях да я снимам. Снимките са правени с телефон, така че качеството не е много добро. За утре имам час при личния лекар на калинката ( Оторизирания сервиз на Great Wall в Благоевград :D ) и да се надявам да отстранят проблема в багажника. Другото нещо което ми направи впечатление е че при ниски обороти, колата издава някакъв странен звук, като на някакво странно триене. Незнам може да е нормално :S

 

 

post-5058-0-13625000-1328296516_thumb.jpg

Така я намерих сутринта !

 

Лошото е че в момента времето не позволява. Иначе с удоволствие бих я снимал след баня за да може да се забележи, колко е добър черния цвят.

post-5058-0-41148700-1328296527_thumb.jpg

post-5058-0-34437000-1328296544_thumb.jpg

post-5058-0-66262000-1328296714_thumb.jpg

post-5058-0-12856800-1328296730_thumb.jpg

post-5058-0-53708600-1328296740_thumb.jpg

post-5058-0-43780200-1328296875_thumb.jpg

post-5058-0-87685800-1328296906_thumb.jpg

Редактирано от TheNiKe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е красавица, колега! Един съвет от мен - ако колата нощува на улицата, не оставяй поставката за навигация на прозореца. На мен така ми разбиха прозореца някакви наркоманчета, с надеждата, че съм си оставил навигацията в жабката явно. Защото се случи точно веднъж, когато си бях оставил стойката залепена през нощта :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен - ако колата нощува на улицата, не оставяй поставката за навигация на прозореца.

 

Подрепям това мнение наистина има не оправдан риск!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Моя Волекс е със страшно неудобна шофьорска седалка. Малко по-дълго шофиране и след това съм скапан - все и едно съм го вървял пеша пътя. Какво ли не опитах по реглажа на седалката и волана и така и не мога да ги настроя комфортно.

 

Някой друг има ли подобни отзиви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моя Волекс е със страшно неудобна шофьорска седалка. Малко по-дълго шофиране и след това съм скапан - все и едно съм го вървял пеша пътя. Какво ли не опитах по реглажа на седалката и волана и така и не мога да ги настроя комфортно.

 

Някой друг има ли подобни отзиви?

 

Отзивите от последния 1 месец почти напълно ме отказват от инвестицията в китайското "чудо". Явно ще се насоча към някое 7-8-годишно немско возило за приблизително същите пари :-(

 

Плюсовете са:

-повече "екстри"

-резервни части

-сервизи

-по-нисък данък за същата мощност (БГ е сбъркана държава...)

-по-евтино каско

-не плащаш за "гаранция"

-имаш кола, която можеш да продадеш много по-лесно утре

 

Минуси:

-Стара кола = много километри = потенциални проблеми

-По-често висене в сервизи или под колата

Редактирано от fellows5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега li4i, ти преди да я купиш не кара ли тестовия автомобил? Тогава не ти ли направи впечатление неудобната седалка? Не го приемай като нападка:) Разбира се, каквато и кола да вземеш се сяда на седалката и се пробва да ли е удобна.Все пак седалките се правят на конвейр и са еднакви за всички, но всеки човек си има особености на стойката, поради което удобните седалки за едни са неудобни за други. А за другите проблеми - вече е писано доста във форума и почти всички си ги отсраняват... Все пак това, което сте си купили е произведено в КИТАЙ, а не в БЪЛГАРИЯ. Надявам се в българските зглобки всичко да е доста по-изпипано.

 

Иначе честито и дълги и безаварийни километри с новата количка! :) И скорошно отстраняване на дефектите, които излезнат:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се гледа внимателно, да се пробва и да се мисли в перспектива. Нищо лично колега, ама както колегата над мен ти е написал, защо не пробва преди да купиш, поне за това е дадена възможност с така наречения тестдрайв. Хубаво е също и да има човек реални очаквания. Като си купуваш кола за 16 000 лв е хубаво да имаш нагласата че това си е кола за 16000 лв. А не да очакваш да е много по-добре от кола за 16000 евро. И във форума на рено има един колега дето само се оплаква от дачията си. Ама била такава, била онакава. Ама като му кажат че не е гледал като хората когато е избирал се сърди. Па кат не го кефи може и да я продаде и да се отърве .... ajcinema ли беше - не го помня.

 

Както е казал народа - за тия пари - толкова. Мен пък ме кефи волексчето, тествах, хареса ми и ако не се оглеждах за друг тип автомобил нямаше да го извадя от сметките. Дачията също си е сделка за тия пари ... вече въпроса е на човек какво му трябва и на какви компромиси е съгласен.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Отзивите от последния 1 месец почти напълно ме отказват от инвестицията в китайското "чудо". Явно ще се насоча към някое 7-8-годишно немско возило за приблизително същите пари :-(

 

Плюсовете са:

-повече "екстри"

-резервни части

-сервизи

-по-нисък данък за същата мощност (БГ е сбъркана държава...)

-по-евтино каско

-не плащаш за "гаранция"

-имаш кола, която можеш да продадеш много по-лесно утре

 

Минуси:

-Стара кола = много километри = потенциални проблеми

-По-често висене в сервизи или под колата

 

За плюсовете и минусите при покупката на нов автомобил срещу стар на няколко години сме дискутирали много пъти. Но представяш нещата малко подвеждащо. Коментара ми към списъка ти с плюсове и минуси като човек минал през същото:

 

Плюсове:

- "повече екстри", да това е абсолютно вярно, за 16 хиляди можеш да караш много висок клас автомобил на 5-6-7-8 години с какви ли не екстри, които няма да намериш в ниския клас нови

- "резервни части", при новия нямаш нужда от такива следващите 5 години, конкретно при GW тук има на склад всичко в завода и има бърза доставка на оригинални части. Като гледам след 5 години ще е фраш и с втора ръка части, ще се появят и доста неоригинални части, тъй като такива в Китай се продават, въпрос на време е да почнат да се внасят и у нас щом започнат колите да стават по-популярни

- сервизи, съгласен съм, но така или иначе за по-висок клас по-нов автомобил не бих се доверил на кой да е майстор. Новите коли са много сложни, двигателите им са с куп електроники за контрол на впръскване на горивото, други системи за икономии, сложни скоростни кутии и тн. Не бих си взел да кажем 6 годишно Audi, BMW, VW, Mercedes, Honda, Mazda, Peugeot или каквото и да е и да го дам в ръцете на кварталния майстор Бай Кольо. Бих търсил специализиран сервиз, а такива има в по-големите градове, същото което важи и за GW и скоро ще има още повече оторизирани представители

- по-нисък данък на същата мощност - това е така

- по-евтино каско - напротив, при новите коли има много изгодни договори за каско където то е едва 2-3% от цената на автомобила, докато при по-стар е 5-6% - ако вземеш втора ръка за 16 хиляди ще ти е по-скъпо от колкото Волекса

- не плащаш за "гаранция" - защото нямаш гаранция, плащаш си всички ремонти от джоба

- имаш кола, която можеш да продадеш много по-лесно утре - като цяло е така

 

 

Горното го казвам като човек, който направи избора да си вземе втора ръка за 16 хиляди, вместо нова за 20-25 на изплащане. Можеш да видиш парите, които съм похарчил за по-малко от две години до тук по нея и то по запазен автомобил по който нищо сериозно не се е чупило:

http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending/1-honda-accord-i-ctdi-executive

 

Вярно че доста карам, вярно че много от нещата са консумативи, а не части, но при нов автомобил дори и консумативи като съединител, дискове и накладки няма да сменяш дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, затова съм сложил "екстри" и "гаранция" в кавички. Много е относително, но се опитах да опиша мисълта си с по-малко думи. Като цяло моята представа за това да си закупя нов автомобил с 5 години гаранция (без значение висок или нисък клас) е:

- поне 3 години единствено и само да сипвам гориво и спрямо сервизните интервали да сменям каквото е нужно.

- от 3-та до 5-та година, АКО нещо се прецака да хвърля колата в сервиза и да не заплатя нищо за гаранционното отстраняване на проблема - независимо какъв е той.

 

И общо взето бях на косъм от това да поръчам едно китайче. Но за съжаление гледам тук коли на по-малко от 6 месеца с не малки проблеми.

 

Благодаря ти за карспендига за твоя автомобил. Общо на km: 0.67лв. поне според мен е доста прилично за 2 години ползване: дет се вика все едно си ползвал такси за това време, а от сега нататък цената на километър само ще пада :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...