Jump to content

Неприятно тракане от двигателя


Recommended Posts

Здравейте, от скоро имам Hover 5. 2,4 бензин. Може да се каже, че съм доволен. Чета много тук Форума и темите. Има много полезни съвети и се научава много. По темата :

Вчера сутрин паля и се чува неприятно тракане, като че ли идва от горната част на двигателя. Сетих веднага маслото и продължава да не работи добре. Бях в 2 сервиза, едните казват нещо двигателя и искат отваряне, другия казва не е двигател. Няма мощност и каза че ще я погледне днес и ще каже. Но да се до питам и до вас

Хидравличен оптегач?? 

Балансиращ вал??? 

Цилиндър? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи на три цилиндъра само или работи на четири,но няма мощност?

А иначе за това което си попитал и ако съм те разбрал правилно:

1.хидравличен обтегач:

Ако е нещо по ангренажа вероятно имаш прескочил зъб/и.

Губи се синхрона в газоразпределението и от там липсата на мощност.

Щом е в движение би трябвало да е нещо малко за сега,но не те съветвам да я юркаш в това състояние.

2.балансиращ вал:

Балансиращия вал е ниско няма как да го чуваш в главата,а и от там двигателя тресе на ниски не чука.

3.цилиндър:

От бутален болт не се губи компресия.

При студен двигател се чува глухо чукане и колкото повече се затопля двигателя чукането става все по-отчетливо.

 

 

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , нямаме идея още от какво е. Казват че търсят проблема....бил електрически според хората....пробвахме със смяна на бубината ... НЕ Е ТОВА. Имаш ли одея какво друго може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...