Jump to content

Нов собственик на Voleex C10


zvalev

Recommended Posts

Здравейте колеги,имах удоволствието да покарам на тест драйв Волекс С10 и останах очарован от вървенето по нашите пътища.Минаването по кратерите (дупки :D ) беше много тихо и меко,все едно си с друг клас кола,а не с тази въшка - изненада ме!

Естествено пробвах и другите марки от този клас,но нещо ми бяха масови и скучни,а и цената надхвърляше моя бюджет !!!!!!!

Реших да си закупя Волекс С10,ако всичко върви по план,както господина от Литекс Моторс ме увери другата седмица към края ще съм с новата си кола :blob5: !!!!!!!!!!

Редактирано от feikot
Пиши на кирилица.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zvalev има ли новини от твоето тестване след ремонта?

chakala, честито и като вземеш колата прави тема и разправяй за впечаленията си. Интереса е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

Днес имах време да пиша. С тъга споделям, че както и при колегата poroinik, ме удариха отзад.... Мен на паркинг....

Толкова бях ядосан, че не съм имал време да снимам.... Сега колата е в сервиза... Действията на дилъра, "Джесика" ЕООД, беше изключително бърза и адекватна, за което му благодаря. Остава да видим как ще се справят с боядисването, но съм сигурен че ще е на ниво. Ще направя снимки тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ловен сезон на Voleex-i не знам, но със сигурност и за съжаление, има много много некадърни шофьори по улиците и пътищата. Свидетели сме на постоянна "война" със съответните жертви. Това, че са ни ожулили ламарините е май по-добре, отколкото отнет живот на пътя заради криворазбрано "мъжкарско поведение".....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък движението заприличва на Виетнам или арабския свят - хаос и несъобразяване с другите. Простотия с две думи:

 

Виетнам

http://vbox7.com/play:9dfdd4b45a

 

Индия

 

Ето натам сме се запътили

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета едва днес имам възможност да пиша. Колата вече е оправена. Беше ожулена отзад. Сега всичко е оправено и бронята е боядисана. Не се личи нищо. Благодаря на дилъра и сервиза за бързата реакция и качествена работа. :D

 

Направих съответната корекция па съвет на бат` Бойко, макар че който е решил да прави мръсни номера нищо не го спира...

Все пак благодаря за съвета! :D

post-4798-0-28465800-1328256180_thumb.jpg

post-4798-0-13826400-1328256186_thumb.jpg

Редактирано от zvalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звалев браво много хубаво са я направили, един съвет - СКРИЙ си НОМЕРА! Защото понякога... :violent5:

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета получих покана от Литекс Моторс да присъствам на откриването на завода в Ловеч, което ще се състои на 21.02.2012. Вероятно всички нови собственици на марката са получили покани. Искам да знам ще ходите ли? И ако "ДА" - да вземем да се организираме някак и де се видим там! :D

Редактирано от zvalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и надявам се да отидете на откриването. Очакваме снимки на завода от собствениците.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз получих, но няма да мога да отида. А много ми се иска...

Изпускаш такъв шанс да видиш нов завод. Ще има да разправяш след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте тъй като не знам къде е най-правилното място да пиша ще го направя тук и се надявам че колегата няма да възрази.Значи аз съм виждал на живо до сега само два волекса и то все монтански,неговия оранжевия и един сив който за втори път го виждам в града ми-Белоградчик,и ми направи впечатление че отпред спирачните дискове бяха ръждясали по горния ръб и то по селия диск,отзад не погледнах защото много бързах но това отпред ми се наби на очи,та кажете на какво се дължи това,а колкото до вида на колата е убиец неговата я видях точно пред магазина в монтана и с този цвят се откроява отдалеч.Леки и безаварийни километри на всички собственици на тази марка:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ти кажа ,на моята кола след всеки дъжд и раждясват дисковете, незнам ти за какво точно ръждясване говориш.Това си е в рамките на нормалното и след едно натискане на спирачките диска се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами много бързах и не можах по подробно да ги видя дисковете,но тия дни ако пак я вида колицата ше я щракна,но просто за нова кола ми се стори странно това :)

Редактирано от renault_fen44e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не един познат на х5-цата му ръждясаха, въпроса не е до качество. Аз си го обяснявам с факта че ако ги направят от никелирана стомана, ще е необходимо много повече спирачно усилие за оптимално триене между накладките и диска. Всички дискове ръждясват, сега е много по-лошо заради солта която сипват по асфалта. Да не говорим че няма стомана която да е устойчива на корозия от солени разтвори (хлорни йони). За пример давам професионалните водолазни оборудвания, които ако не ги измиеш с чешмяна/сладка вода веднага след като си излязъл от морето и ръждясват. А и като натиснеш спирачката 5-6 пъти и ръждата заминава, така че не е болка за умиране. Само където няма контакт с накладките си остава ръждата, която не се вижда, ако не си клекнал до гумата.

Редактирано от Xhizors
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е ръждясването (което е само повърхностно) е в резултат на солите които се хвърлат по пътищата. Не съм забелязал това да влошава спирачната работа.

Искам да попитам, колегите, които имат поръчана газова уредба на Волексите, дали са им я сложили и ако е "ДА", как се държи колата и как е разхода на газ? Аз също имам поръчана и чакам да ме извикат да ми я сложат в Монтана.

Редактирано от zvalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте тъй като не знам къде е най-правилното място да пиша ще го направя тук и се надявам че колегата няма да възрази.Значи аз съм виждал на живо до сега само два волекса и то все монтански,неговия оранжевия и един сив който за втори път го виждам в града ми-Белоградчик,и ми направи впечатление че отпред спирачните дискове бяха ръждясали по горния ръб и то по селия диск,отзад не погледнах защото много бързах но това отпред ми се наби на очи,та кажете на какво се дължи това,а колкото до вида на колата е убиец неговата я видях точно пред магазина в монтана и с този цвят се откроява отдалеч.Леки и безаварийни километри на всички собственици на тази марка :)

Благодаря за пожеланията колега! Ако се интересуваш от нещо по-вече като инфо за Волекса и минаваш през Монтана - обади се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, дано и аз да имам възможност скоро да си ида до Белоградчик, та ако и за мен важи поканата и си свободен, да пием по кафе. Аз и без това спирам на Монтана да се видя с родата.

Така или иначе, изчетох с интерес темата и се надявам вече всичко да е наред и толкова рядко да ти се налага да влизаш в сервиз, че след време с GPS да ходиш до него за смяна на консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, дано и аз да имам възможност скоро да си ида до Белоградчик, та ако и за мен важи поканата и си свободен, да пием по кафе. Аз и без това спирам на Монтана да се видя с родата.

Така или иначе, изчетох с интерес темата и се надявам вече всичко да е наред и толкова рядко да ти се налага да влизаш в сервиз, че след време с GPS да ходиш до него за смяна на консумативи.

 

Няма проблем - пиши Л.С. когато мислиш че ще си в Монтана - и ще се разберем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ръждата по дисковете, това е напълно нормално, всички марки и модели са така. От известно време се търси някакъв начин това да се избегне, но тъй като единствента полза би била само естетически вид, не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

якооо. Приста Ойл. Дано да е по-добре от китайските смазки :)

иначе тоя конденз във фаровете сигурно ще ме побърка, който се вижда на снимка 2 на С30 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички.

На 08.12.2011г. и аз станах собственик на Voleex C10. Не съм навъртял много километри. Само 1000 са досега. Но за тези километри, колата май стои по-вече в сервиза отколкото на пътя. Имах проблеми още почти от първия ден. На 500км. започна да ми се разрежда акумулатора и не можех да паля. Зареждах го 2 пъти и същия релултат. Закарах колата в сервиз и се оказа, че е изгорял диод на пулта за управление на климатика. В момента има шум /сериозно тракане / отзад. Мисля, че е от задните амортисьори. Колата е в сервиза отново. Но не могат да разберат и те откаде е това тракане. Сменили са амортисьорите с нови - и пак има тракане. Освен това на 5-та предавка скоростната кутия вие, все едно имам турбо..... За това още в сервиза нямат обяснение.... Тепърва ще се мисли и за това.

От това, което чета в този форум - останах с впечатление, че всички собственици на тази марка са изключително доволни и нямат никакви проблеми с автомобилите си.... Само с мен ли се случват такива проблеми?..... Ак онякой все пак има подобни на моите - нека да пише..... все пак марката е нова и нямаме никаква представа как ще се държи на българските пътища.

На снимката - получавам колата от дилъра в Монтана.

Аз имах проблем 40мин. след като си получих автомобила., но за щастие се разреши бързо. Повредата ми беше с електрическата система - бушон, който отговаря за задните габарити и осветлението на централната конзола на таблото. Но се сещате, че нощем без габарити си като хвърлен камък на пътя. След това имах проблем с габарита за мъгла (отстранен е гаранционно), конденз във фаровете (не е отстранен проблема) и проблем с ръчната спирачка (отстранено е платено - не се покрива от гаранцията).

 

 

Той човекЪТ затова ли си е купил нова кола? Да сменя масла на 2.5 К км? И това ми било ОК .... :( :( :(

Абсолютно съм съгласен. Плащаш нов автомобил, получаваш кола с проблемно превключване на скоростите. И разбира се, ако искаш всичко да е наред, трябва да смениш маслото преждевременно т.е. да платиш допълнително. Много ми е интересно какво ще кажат от Комисията за защита на потребителите по въпроса ...

 

якооо. Приста Ойл. Дано да е по-добре от китайските смазки :)

иначе тоя конденз във фаровете сигурно ще ме побърка, който се вижда на снимка 2 на С30 :(

Конденза във фаровете го има и във Волекс Ц10. Според официалните сервизи в София, това е съвсем нормално, а според шефа на сервиза в Митвас даже го сравни с потенето ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...