Jump to content

Проблем с газова уредба на Haval h6


Recommended Posts

Здравейте, има ли някой проблем с газовата уредба на Ланди Ренцо при Хавал, моя проблем е следния сутрин само първия път при превключване на газ започва да се тресе мотора около 5 секунди, смениха ми веднъж инжекторите като дефектни ама и след това пак го прави, смятат че е от лоша газ и се зацапвали, странно ми е зареждам само на ЕКО. Може ли съвет на три месеца кола два пъти в сервиза на газаджиите влиза?

Редактирано от Весислав Кангов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм наясно с дали твоята е газов инжекцион с течна или газова фаза, но от две коли с газови инжекциони с въздушна фаза които съм карал - описаните симптоми ги прави когато прехвърля на ниска температура - под 35 градуса и неточна настройка. Когато колата е пренощувала част от тримовете (коефициенти на настройките на впръскването) са възстановени на заводски стойности и когато прехвърли на газ докато се променят настройките - тресе двигателя и след това се нормализира неговата работа. Възможно е и част от настройките на газовия компютър също се променят при по-дълъг престой. Това което описвам е за газови инжекциони поколение от преди десетина години. По-новите системи имат и корекции по "живи" данни от ОБД - възможно е и там да има проблем.

Но за нова кола може би при самата настройка на газта нещо е пропуснато, нещо не е "зачовчено" като трябва - нещо което е пропуснато по невнимание или незнание или е пусната самоадаптация и след това не е спряна. Мисля че се задаваше период през който се пуска самоадаптациаята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси за коментара, газта е течна фаза няква модерна газова уредба, не разбирам от тези работи, вчера пак е в карах в сервиза и днес се обадиха че е ОК вече, съгласен съм че е проблем на настройка, лошото е че всички ги инсталират по стандарт а само при мен се появи този проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах този проблем с виале,то все една система "течна фаза"само произвдителя различен. Та,беше се прецакал някакъв кислороден датчик и прегоряли кабели,лощото е че това е долу на бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех колата е и ок за сега, сменили са отново рейката с инжекторите като са сложили съвсем друг модел от одобрения за този модел кола, това не ме бърка само да работи, но смятам че всичко е до настройка на компа, едва ли е от прегорели кабели и прочие уредбата е на три месеца. Но остава ограничението за зареждане само Sheel и в критични ситуации другаде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От ЛР са изключителни професионалисти и може да бъдеш сигурен, че рано или късно проблема ще бъде решен. Очевидно, май се е случило вече...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Boyko23 написа:

От ЛР са изключителни професионалисти и може да бъдеш сигурен, че рано или късно проблема ще бъде решен. Очевидно, май се е случило вече...

 

Не бих казал още тествам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ivan2010 написа:

Колега искам да те попитам за разхода какъв е. И бутилката къде е сложена.

 

Бутилката е малка на мястото на резервната гума, като разход не съм засичал точно 60 лева горе долу от София до Варна смесено, тъй като 30% от горивото е бензин. 

Редактирано от Весислав Кангов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги. 

Аз също съм с LR, но не е течна фаза. Поствяна е в Бургас от оторизиран сервиз, част от веригата на Таньо Видев. 

Засега нямам проблеми, но съм на само 2600 км. 

Зареждам от различни търговци, без Лукойл. Дава ми разход от 8 до 10 л. при 110-120 км/ч. 

Бензина не го хващам, но по книги е от 5 до 15%.

Бутилката е 54 л. в мястото на резервната гума.

Сега, когато бенза падне по левче на литър (майтап бе, Уили), ще напълня фул, ще мина 200-300 км. и пак ще долея, за да хвана разхода. 

Ама в края на краищата  ху кеър. 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

На мен ми казаха, че само течна фаза се поставя в Бургас и ми е странно че са ви поставили друга уредба. Ще се радвам да споделите мнение за автомобила след като вече сте понатрупали километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...