Jump to content

DVD+навигация за Hover H3/H5


Xhizors

Recommended Posts

Говоря за този продукт,

Изглежда ми по-добре, а и има GPS навигация. Друг голям плюс е че при включване няма да ми излизат китайски йероглифи <_<

В момента договора остана в Бургас а аз съм в София, може ли някой ако е запознат да ми каже дали мога да подменям dvd-то без да падне гаранцията. като разбира се направя това в оторизирания сервиз на GW. Въпроса ми е най-вече към дилърската мрежа, ако имат представител тук. Също така гледам снимки за монитори в облегалките на предните седалки. Ако някой намери продукта нека да постне линк че ми стана интересно. А и новото двд има функция когато отпред работи GPS навигацията отзад филма да продължава да си работи.

Отделно търся евентуално двд плейър с ТВ тунер, засега не съм попаднал на такова нещо, а е полезно когато съм на палатка или в гората и няма какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих се свързал с дилъра! Такъв тип устройства има за повечето популярни модели автомобили, учуден съм, че има и за Hover, но той е сред най-популярните SUV-та в Китай, така че нормално! Ще следя темата с интерес :)

 

Между другото имаш лично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко години се надавам да взема С30 и тогава ще си взема и това или по добро:

http://www.juepon.co...ystem_1097.html

Редактирано от koseto31
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/GREAT-WALL-HOVER-H5-RADIO-DVD-GPS-Navigation-Stereo-Headunit-/220918844856?pt=Car_Audio_Video&hash=item336fca0db8

Това е за което говориш и го видях но цената му скача ако искам тв тунер а и си е по скъпо, иначе и аз го набелязах защото панела за климатика в хувъра ме дразни много, още повече когато трябва да натисна Auto копчето 2-3 пъти докато зацепи а и не показва температурата а трябва да се разсейвам от пътя за да я видя. Абсолютно най-добрия избор засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся в нета мултимедия за пикапа, но нещо не мога да намеря. А като опция го няма в ценовите листи на дилърите.

Намерих едно универсално - Българско - но дали ще се хване в централната конзола и ще е свързано с бутоните на волана?

 

http://shopping.bg/navi-bulgaria-dvoen-din-universalen-s-dvb-t-tv-tuner-gps-dvd-bluetooth

Редактирано от koilko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност ще можеш да го навържеш и да го вкараш в конзолата, но няма да е нито оригинално, нито гаранционно. ще има рязане на кабели и наставяне на връзки.

И е хубаво да случиш на майстор, който добре да го вгради в конзолата, защото съм виждал и профи изпълнения, но съм виждал и много касапски изпълнения.

Все пак тия устройства ги правят "универсални" и имат всякакви входове и изходи :)

ако искаш мога да те свържа с мой приятел, който се занимава с такива неща и прави според мен качествено нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги някой поглеждал ли е какви са колоните , че малко дървено звучат и дали може да се подменят с нещо качествено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги поглеждал, но на мен ми звучат много добре, разцъкай настройките като еквалайзера например и намали или увеличи баса. Също така си направи предпочитаемите настройки върху mp3 файл с добро качество, а не на радио честотите. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако ще си записваш филм на флашка, трябва да изключиш от менюто защитата, която изключва филма при скорост над 20 км/ч. Това става като докато гледаш филма натискаш с пръст някъде по екрана, след това долу в ляво има знак за настройки и оттам махаш "Safety Lock". Това е полезно ако има пасажери в колата, за сам човек не чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xhizors страхотна информация си дал за "safety Lock". Само да те питам ти какъв формат използваш за видеото което си записал на флашката? Аз пробвах с няколко различни файлови формата, но устройството не ги разпозна.

Редактирано от Ginoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням бяха в .AVI формат, но поддържа и доста други формати. Може и да се лъжа но ми подкара и субтитрите, въпроса е да са с еднакво име като файла който върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

avi е формат за компресия, интересно е с какъв кодек са кодирани видеата. Вижте какви кодеци поддържа конзолата (трябва да пише някъде). Едно видео може да се енкодира с DivX, XviD, x264 или още десетки други кодеци, а аудиото му съответно може да е в mp3, AAC или десетки други кодеци и да се компресира в avi, mpeg или десетки други формати. Аз едно време ползвах Pocket Encoder програма за енкодиране, заедно с KLITE Codec Pack FULL/MEGA (този максимално богатия, той съдържа и кодеците за енкодиране, не само за декодиране). Задаваш резолюцията, формата, кодека и чакаш магията да се случи. Повечето такива конзоли се справят най-добре с видео в divx или xvid и аудио в mp3 формат. С въпросната програмка може да обърнете всеки филм, който може да пуснете на компютъра си, какъвто и да е формата му, в подходящ за конзолата филм. Като ги компресирате ги скалирайте до максималната резолюция на конзолата, така ще я облекчите много, защото иначе нейния процесор трябва да се справя със задачата да събира да кажем видео с 1280x720 на екран с резолюция 800х480. Докато процесорът на компютъра вкъщи има къде къде по-големи възможности и това не е проблем, то на конзолата с неподходящ филм може да "сече", да губи кадри и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имам сления проблем. Закупих си нова 8 GB Kingston на който съм си записал музика в mp3 формат. Мултимедията ми отваря само първите три папки, а другите ги дава, че са празни. Ако изтрия една от първите папки ми добавя следващата и тръгват файловете. Да не би да има ограничение за големината флашката и затова да ми ги отваря всички файлове. Също така записах MP4 видео също не го разпознава. Кажете ако има някаква специфика при качването на мултимедията. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото на admin и Xhizors, и при мен тръгна видеото :), клиповете ги напрвих в .AVI формат кодирани с DivX и XviD (и с двата няма проблем)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bgg71, колега, няма ограничения за големината на флашката, това което аз мога да те посъветвам е да я вържеш пак за компютъра да си направиш копие на музиката и да форматираш usb-то в Fat32, ако не е вече така. Това става като плъгнеш флашката в компютъра си, отиваш в My computer->десен клик върху флашката->Format и от падащо меню под "File System"избираш Fat32 и махаш тикчето от "Quick Format", което се намира малко по-долу. Пак си записваш музиката. Преди това можеш да си направиш опит, само сложи 5 празни папки на флашката с имена: "1", "2", "3", "4", "5" . Плъгни я в колата и виж дали виждаш само 1,2 и 3, след това изтрий 3ката и ако 4ката се покаже, тогава най-вероятно имаш опция за скролване надолу, която не работи като смартфон, ами трябва да натиснеш стрелкичките надолу и нагоре. В краен случай, запиши си всичката музика в една папка и ако не виждаш някои песни които си записал, или флашката ти не върви както трябва или конзолата.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема си продължава без да има някаква зависимост. Всичко което казваш да направя, бе направено още в самото начало. Някой mp3 не ги харесва и това си е. Ще го реша проблема с още малко проби. :icon_cyclops_ani:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...