Jump to content

Слагане на нефабричен борд компютър


admin

Recommended Posts

Може ли някой да каже дали куплунга на Hover H5 е на същото място като на Hover h3 показан на видеото!

За сега тази идея най ми допада без никакво бърникане по инсталациите !! Някой с познания по Руски може да сподели дали са доволни братята от джаджата, и какво споделят за датчиците на Hover-a!! http://www.hover-club.ru/forum/topic8393.html :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно се питат един друг откъде се купува и за какви пари. За това как работи почти нищо в детайли не казват, но като цяло - работи. Не всички са успели от раз да направят bluetooth връзка с техните устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питате от къде да го закупите? Ето ви отговора: ELM327. За 22лв. с доставка съвсем си заслужава. Напоследък много неща си купих (най-скъпото беше 90$) от ebay Китай и нямах никакви проблеми с доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отоговори!! :)

Предимно се питат един друг откъде се купува и за какви пари. За това как работи почти нищо в детайли не казват, но като цяло - работи. Не всички са успели от раз да направят bluetooth връзка с техните устройства.

 

Качих това клипче заради идеята ,че го връзват точно на Hover ,мисех че обясняват повече работи ! :rolleyes: Важна е идеята ,че има куплонг :)

 

Питате от къде да го закупите? Ето ви отговора: ELM327. За 22лв. с доставка съвсем си заслужава. Напоследък много неща си купих (най-скъпото беше 90$) от ebay Китай и нямах никакви проблеми с доставката.

 

Разбирам ,че вече си го купил и си го пробвал! ако е така и е на Hover-a можеш ли да споделиш дали отчита всички показатели,защото гледах клипчета в които някои неща не се отчитат в зависимост от марката на автомобила!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го купувал, просто от любопитство реших да проверя колко струва в ebay :) Аз дори не знам къде и дали изобщо има ODB II Voleex C10.

 

 

Edit: По пътя на логиката реших да проверя дали ODB II не се намира на точно определено място при Voleex C10 и се оказах прав :). Ето ви 2 снимки да добиете и вие представа. Това устройство от последното клипче в youtube ми се вижда голямо и може би няма да може да се затваря жабката, но пък според мен с един кабел може да се удължи ODBII. Пространството зад и под ODBII изхода е свободно и не е нужно да се махва никаква кора.

 

Edit2: Днес ми пристигна устройството (ELM327 Bluetooth) и без проблем се свързах с колата чрез телефона си (Android с Torque Pro). Моментният разход на гориво работи, но само когато колата е в движение. Много съм радостен от този факт :) За нещастие power led на ODBII устройството работи и при изваден ключ и не мога да го оставя постоянно включено, за да не пада акумулатора (така и така някои колеги се оплакват, че им пада ако не я карат няколко дни). Хубавото е, че си бях поръчал удължител, така че да изкарам ODBII изхода на по-удобно място, само трябва да реша къде точно.

post-4762-0-26904200-1331930775_thumb.jpg

post-4762-0-91715000-1331930776_thumb.jpg

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Взех си ELM327 същото от линка по-горе и на Ховера работи с Android. Показва много неща, не съм играл много с него, само го пробвах дали работи.

Много е удобно, че не се размотават кабели. Куплунга се намира в ляво от съединителя точно зад жилото за отваряне на предния капак. Трябва малко да се натисне жилото и се включва перфектно.

 

Изобщо не пречи на каране и не се вижда.

 

пробвах го на следните автомобили:

 

- Мицубиши Галант комби 2002 - не работи

- BMW 530 - 2001 г - не работи.

- AUDI A2 -2001 г. - работи.

- Ситроен Пикасо - 2001 - работи.

 

По принцип някъде бях чел, че на бензин преди 2004 не би трябвало да работи. За дизел пак там някъде около 2002, но явно си зависи от конкретния автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги искам да попитам нещо относно тази джаджа?

Някаде четох че явно неможе да се свърже със iphone 4 и трябвало някакви допалнителни кабели,някой може ли да потвърди дали изобщо може да се свърже със блутутът на iphone 4 ще съм му благодарен много.

А относно закупуването му ги има и тук във този сайт http://prodavalnik.com/ads/?q=ELM327+

И също може ли да ми кажете дали показва градусите отвън?

Благодаря предварително!!!

Редактирано от Mikosh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега ще взема да дойда на сбирката ако мога за да пробваме дали работи това със Iphona макар че досега се ровех тука по разни сайтове и казват че неставало само имало подобно нещо което се свързвало със wi-fi то на Iphone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

nmnikolov: при мен този куплунг е на обратно (от вътре на вън) и ELM-а може да се закачи отдолу и няма да пречи на жабката. А аз си поръчах едно http://cgi.ebay.com/...em=140843066314 и ми се струва че хич няма да пречи на нищо. Като дойде ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nmnikolov: при мен този куплунг е на обратно (от вътре на вън) и ELM-а може да се закачи отдолу и няма да пречи на жабката. А аз си поръчах едно http://cgi.ebay.com/...em=140843066314 и ми се струва че хич няма да пречи на нищо. Като дойде ще видим.

Куплунга лесно се завърта принципно. Но и при мен като е отвън навътре устройството не пречи на жабката да се затравя.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...