Jump to content

DRL (Daytime running lights)


agutti

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Наложи ми се да сменя крушката на късите - чудно приключение.....ако са ти малки ръцете за да бръкнеш там. Е с малко издиране на ръката и много реплики към китайските майки се справих.Щеше да ми е неудобно да отида в сервиза и да кажа - ..."моля да ми смените крушката,че не мога...."Оригиналната крушка се оказа PHILIPS - Н7 - 55 Вт. Цената на нова такава корейска и според продавача добра(каза,че продава такива от 10 години) е 4 лв.

 

Та да знаете, ако ви се наложи да сменяте, ето как изглежда крушката:

 

 

post-5233-0-53426500-1350578761_thumb.jpgpost-5233-0-09941200-1350578779_thumb.jpgpost-5233-0-48813400-1350578797_thumb.jpgpost-5233-0-73627600-1350578810_thumb.jpg

 

Иначе, на фара отзад черната капачка се развива и захващането на крушката е стандартно с П образно телче, което се измества леко в ляво за да освободи крушката. После закопчаването е само с леко наместване и натискане....лесно ако можеше да се бърка удобно. Но не е невъзможно с малко ръчна техника. Все пак съм виждал коли на които разглобяваш половината предница за да смениш някаква крушка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Волекс-а крушкиата е една за къси и дълги и е H1 55W. Поне така ми казаха от Митвас и аз си взех от тях 1 (само толкова имаха в наличност) Osram.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Волекс-а крушкиата е една за къси и дълги и е H1 55W.

Потвърждавам. Сменил съм 3 до сега. Малко е кофти, защото мястото не е чак толкова много и трябват доста опити, но в крайна сметка става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а ти какви сложи като ги смени? Аз от Митвас взех една Osram, но от най-обикновените. Обаче ме уредиха и ще ми намерят Osram H1 Night Breaker Plus комплект 2 крушки за около 10-на лева. Стандартно само едната крушка струва към 15 лева. В разни сайтове намерих комплекта за 30 лева. Четох, че разликата е огромна и много по-добре осветяват. Така че веднага ще сложа поне на късите.

 

Edit: Сега за проба свалих едната крушка за късите, естествено от към страната на пътника, защото има повече място и е по-лесно. Не беше никак трудно да се свали реално. Какво ми направи впечатление - крушката е Osram 64150 P.R.C., т.е. Китайска Осрамка. Предполагам, че е оригинална, но все пак в началото се чудех аджеба какво е това PRC и в интернет не намирах такъв модел, но след това ми светна :) Принционо буквите след цифрите означават модела като 64150NB е за Night Breaker; 64150NBP за Night Breaker Plus; 64150CBI е за Cool Blue Intense; 64150SV2 за Silverstar 2.0; 64150SVS за Silverstar; 64150 без буква е просто за Osram Original Line за произведени извън EС(явно най-обикновена, каквато е и на Волекс и може би затова има P.R.C. след цифрите); 64150L е пак за Osram Original Line, но произведени за ЕС; 64150D или също така срещано като 64150ULT е един и същ модел и се води като Light@Day или Ultra Life.

 

Сега се разгледах за продължителността на живота на някои от моделите и пише следното:

Lifespan B3 в часове: Night Breaker Plus 150h, Ultra Life 1200h, Original Line EU 600h, Original Line Non EU 400h;

Lifespan Tc в часове: Night Breaker Plus 300h, Ultra Life 2000h, Original Line EU 1200h, Original Line Non EU 650h.

 

Така че който има фабрични дневни светлини без проблем може да си сложи Night Breaker Plus, аз сега също се замислям да си сложа, поне по-рядко ще горят крушките по този начин заради използването през деня в момента.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте колеги искам да попитам може ли ако си закупя да речем от тези дневни светлини който са със сертификат и прочие от 50-60лв,  2 x 6 LED лед DRL ДНЕВНИ СВЕТЛИНИ 6000K, РАЗМЕРИ: 18см x 2см  та

някой от сервизите на Грейт Ауто да ми ги монтират да речеме до фаровете за мъгла на Ховер?

Дали ще е възможно само за инфо да попита някой колега ако се е пробвал да ги монтира.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще се навият. Не толкова заради гаранцията (въпреки, че това е продукт, който не е одобрен и тестван от GW), а заради това, че ще искат да ти вземат парите за заводски DRL... Но ти се обади и питай в някой сервиз, че и на официалния телефон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще има проблем и с признаването на гаранцията. Когато возих хората от Литекс Моторс ги питах от любопитство дали може да се монтират на Волекса в оторизиран сервиз сертифицирани дневни светлини (Philips, Osram и т.н.). Казаха ми, че ще има проблем с гаранцията на автомобила след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...