Jump to content

Рали Дакар 2012


SP1

Recommended Posts



Каква по-добра реклама за един джип от участие в рали Дакар! Гледах официалния сайта на събитието и забелязах, че тази година два екипажа ще са с ГУ Хавал. Единият под номер 307 Carlos Sousa (PRT) и Jan-Pierre Garcin (FRA) и вторият под номер 344 Zhou Young (CHN) и Pascal Maimon (FRA). :hello2: :hello2: :hello2: Редактирано от SP1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали "Дакар" е едно от най-тежките автомобилни състезания,където издържливостта на машина и човек би трябвало да е на върхово ниво.

Естествено при такова изпитание завършилите на челни места(и не само) печелят голямо признание,а представителите на автомобилните фирми и концерни-яка реклама.

 

С нетърпение чакам първите дни на новата година,която ще ни донесе и новата надпревара.

 

Нека да пожелаем успех на двата екипажа с GW :thumbsup: и успешен финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз някъде четох, че миналата година GW са завършили. не на челни места, ама ми се върти в главата 17 място, което за мен си е челно от всякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2011 GW се нареждат на 33то място в крайното класиране и на първо между китайските автомобили.

Редактирано от zlos7ar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На изложението в гр. Шанхай присъства и известният пилот Zhou Yong, който управлява Great Wall Hover SUV Loong на Рали Дакар 2011 и финишира на 22-ро място в крайното класиране. На събитието стана ясно, че пилотът ще се състезава и в Рали Дакар 2012, отново с автомобил Great Wall Hover. "

 

За първо участие и самия факт че са стигнали до край е постижение, все пак половината отпадат. A 22-o място е отлично постижение

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че, ако гледате клипа, той каза,че тази година са с нови дизелови двигатели, които са по-мощни. А Карлос Соуса казва, че тези машини имат много голям потенциал:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добра реклама от добро представяне на Париж Дакар няма.

Всъщност точно миналогодишното представяне ме накара да ги загледам.

С по-мощни мотори и вече с опит дано тази година са по-напред.

Ще стискаме палци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тази година има двама българи - Петър Ценков и Младен Вачков, но те са с ATV и ще карат CAN - AM. Още една причина да следим ралито отблизо и с интерес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е 10-ти.

 

:hello2:Шести е :

 

Cars

 

1. Leonid Novitzkiy (RUS) Mini 32min 12sec, 2. Krzysztof Holowczyc (POL) Mini at 5sec, 3. Stephane Peterhansel (FRA) Mini 9, 4. Giniel de Villiers (RSA) Toyota 15, 5. Robby Gordon (USA) Hummer 49, 6. Carlos Sousa (POR) Great Wall 52, 7. Christian Lavieille (FRA) Proto Dessoude 1:00, 8. Bernhar Ten Brinke (NED) Mitsubishi 1:20, 9. Orlando Terranova (ARG) Toyota 1:56, 10. Ricardo Leal Dos Santos (POR) Mini 2:13

Страхотно!!!

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След днешния етап (4-ти) GW са 9-ти!!

Вторият отбор много изостанали, дали са им някакви дузпи :icon_cyclops_ani: , не знам какво означават

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общото класиране са 9-ти от 136 отбора! Имайки предвид историята на марките и опита на някои от пилотите след тях, това е направо невероятно... До сега не съм следил никое авто-състезание, но започвам да следя рали Дакар :)

 

http://www.dakar.com/dakar/2012/us/stage-3/rankings/overall-cars.html#ancre

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вторият отбор имаше някакви технически проблеми по колата, показаха ги на репортажа. Но слава богу, продължават напред. Преди малко гледах на официалният сайт, но нямаше инфо за третата контрола на днешния етап

:)

 

За да се сринат толкова, явно са имали сериозни проблеми. Дано да понаваксат и да изкарат до край. Състезанието е съвсем в началото.

При АТВ-та нашите Вачков е 11-ти, ако не ме лъже паметта :)

 

Сега проверих. 4-ти етап , след 3-та контролна точка Соуса е 7-ми, вторият отбор е 19-ти, а нашите момчета са 11-ти и 19. До финала е стигнал само Сирил Депре при моторите.

Редактирано от SP1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимки!

Според коментарите четвърти етап е бил от най-трудните. То не знам кой ще е лесен, ноо...

Соуса изостава от първия с 30 мин. 45 сек., което е доста добре!

Тук има значение както машините така и пилотите. Все пак Петерхансел е един от най - опитните в това състезание и го е печели с най - различни коли. В момента както се вижда е с MINI и пак е водач.

post-715-0-50561500-1325744728_thumb.jpg

post-715-0-30811400-1325744735_thumb.jpg

post-715-0-17202000-1325744743_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вчерашния 4 етап са на 8-мо място в общото класиране, а за етапа на 6-то място.

 

http://gaps.dakar.co...04/aso/ukie.php

 

http://www.dakar.com/dakar/2012/us/rider/307.html

Редактирано от 5 GTT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...