Jump to content

Официална лизингова схема на Волекс


PPetkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Сега видях, че са пуснали лизингови схеми на greatwall.bg.

Пиша конкретно за Волекса, но и за останалите модели са аналогични.

Та за Волекса какво излиза - ако платя 40% първоначална вноска (7207 лева), което включва регистрация, една вноска каско, данък и всички обслужващи таксички, после имам 60 вноски по 164 лева, и накрая като сметна излиза, че ще платя 18637лева с остатъчната стойност, т.е. 2600 лева повече от цената в брой, но тук ми се включват каско, данък и разходи по регистрация в КАТ, което мисля е около 1000 лева. Та ако правилно разсъждавам, то лизинга им за 5 години, при 40% първоначална вноска, е само с около 1500 лева оскъпяване и то платимо накрая като остатъчна стойност, нали?

Ето и таблицата:

http://www.greatwall.bg/models/details/c10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече обсъждахме въпроса с лизинговите схеми, които са пуснати от ЛМ тук. Изказа се мнение, че не са много верни/актуални и се очаква пускането на лизингов калкулатор. Иначе са драстично по-добри от схемата, която ми беше предложена на мен. При същата първоначална вноска и лизинг за 48 месеца лихвите ми бяха 2500 лв. Лизинга е още един важен фактор за това как ще се купуват колите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не съм видял, че вече е обсъждано. Просто ми направ впечатление, че е наистина изгодно. Все пак за Волекса оскъпяването е 1500 лева реално, и то платимо чак след 5 години като остатъчна стойност. Това ми звучи мнго добре. За Ховера оскъпяването реално е не повече от 2500 лева, при по-голямата първоначална вноска, т.е. пак колкото горе-долу остатъчната стойност. Гледал съм лизингите на други марки автомобили и определено не са толкова изгодни! Ако е проблем, че съм пуснал нова тема, моля да бъде изтрита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще е добре да има такава тема в раздела за Волекс, затова я оставям тук.

 

Да, лизинга изглежда много изгоден. Да видим дали крайния продукт ще е такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрацията в КАТ е около 70 лв. (2005г. ми взеха 62 лв., 2011г. - 64 лв.) - не знам дали в различните градове има разлика?! Аптечка, триъгълник и пожарогасител - около 20лв. Т.е. до тук около 100лв. За данъка и каското poroinik може да каже (ако вече не го е направил - мисля че беше писал колко е данъка).

Според мен сумата за каско, данък и разходи по регистрация в КАТ ще е под 1000 лв. (около 750 - 800 лв.), но въпреки това лизинга с 40% начална вноска и на мен ми направи добро впечатление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги таксите извадени от моя договор. Просто за информация на интересуващите се... Въпроса при един лизинг е колко от тези такси са включени в иначе примамващите условия, които се рекламират. По принцип говоря, не за конкретния за Волекса...

 

2.4.2. Общ разход по кредита/ финансирането без включени застраховки:

 

1673.43 EUR /с думи: хиляда шестстотин седемдесет и три и 0.43/ с ДДС, включващ общата сума на лихвите през целия лизингов период в размер на 1261.41 EUR /с думи: хиляда двеста шестдесет и един и 0.41/,

* такса управление в размер на 120.59 EUR /с думи: сто и двадесет и 0.59/,

* такса за регистрация и заличаване в ЦРОЗ в размер на 38.34 EUR /с думи: тридесет и осем и 0.34/,

* услуга по заличаване на вписване в ЦРОЗ в размер на 30.68 EUR /с думи: тридесет и 0.68/ с ДДС,

* такса за прехвърляне на собствеността в размер на 30.68 EUR /с думи: тридесет и 0.68/ с ДДС,

* месечна такса за изпращане на фактури за целия лизингов период в размер на 75.16 EUR /с думи: седемдесет и пет и 0.16/,

* комисионна за регистрация в КАТ в размер на 92.03 EUR /с думи: деветдесет и два и 0.03/ с ДДС и

* комплект КАТ в размер на 24.54 EUR / с думи: двадесет и четири и 0.54/ с ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес се очакваше да качат калкулатор, ще видим. Иначе на мен ми направиха схема:

Цена на автомобила: 15989,99 лв

-Първоначална вноска 40% = 6395,99 лв

-Еднократна комисионна по обслужване на сделката 1,5% = 143,92 лв

-КАТ, данък до края на годината, оборудване съгласно ЗДвП, маркировка, данък по ЗМДТ = 254,25 лв

-Каско към Уника = 733,94 лв

-Гражданска = около 180 лв

-Аларма = 270 лв

-Екотакса = 146 лв

Общо дължима сума при сключване на лизинга - 8124 лв

-Месечна вноска = 171 лв и се увеличава (На всеки 3 месеца увеличението подлежи на обновяване според EURIBOR http://www.euribor-r...te-3-months.asp Около 15 стотинки на месец)

-Срок на лизинга - 60 месеца

-Остатъчна сума - 5% = 799,50 лв, не можело да е 10% ако е 60 месеца

-Колите са със летни гуми!

Редактирано от XerX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ми, лизингът така е съставен. 40% плащаш в началото, 55% се съставляват от вноските през 5-те години и остават 5%, които се плащат накрая и като ги платиш автомобилът си става лично твой официално. В зависимост колко процента е тази остатъчна сума се променя големината на месечната вноска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ,което ми направи впечатление при автомобилите на изплащане е факта,че лизингодателя определя застрахователната компания ,която ще ти прави гражданската отговорност и каското.Имам позната със шкода ,която в течение на времето установи,че застраховките на колата и са чувствително по -скъпи ,отколкото ако си ги направиш в избрана компания по желание.Доколкото знам това е масова практика.Интересно ми е дали така седят нещата и при уолитата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ,което ми направи впечатление при автомобилите на изплащане е факта,че лизингодателя определя застрахователната компания ,която ще ти прави гражданската отговорност и каското.Имам позната със шкода ,която в течение на времето установи,че застраховките на колата и са чувствително по -скъпи ,отколкото ако си ги направиш в избрана компания по желание.Доколкото знам това е масова практика.Интересно ми е дали така седят нещата и при уолитата?

зависи кой ти е лизингодателя и какви са му условията. доста лизинги са минали през главата и ръцете ми - понякога са комбина, понякога не. обикновено е хубаво да се сключва сделка покрай някаква промоция - коледа, великден, панаир и тн. с тез промоции се спестяват значителни суми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в МИТВАС и стана дума и за лизинга, и за застраховките.

Там ми казаха, че лизинговата компания е договорила много добри условия за застраховките.

Споменаха ми 4% от стойността. Отделно че в първоначалната вноска влиза каско за първата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Забелязах, че остатъчната стойност след 5 години лизинг (т.е когато изтича и 5-годишната гаранция) е 5% (800лв.) Някой има ли някаква представа каква ще е търговската стойност на автомобила тогава (да предположим, че е бил добре поддържан и както е модерно да се казва е "без забелеШки"). Интересно ми е, ако някой има наблюдения от други държави където се предлага този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за търговската стойност можем само да гадаем.

пет годишните дачии са със средна цена 7500 лв

Интересното е, че и пет годишните яриси са с подобни цени.

сметни значи, че след 5 години можеш да продадеш колата си на около 50% от цената като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колите , които се произвеждат в дадена държава държат по-висока цена на вътрештия пазар на старо заради развитата сервизна мрежа , отлично познаване и решаване на проблемите при ремонт и наличност на всякакви части и бързата им доставка . Ако качеството на "нашите" коли се окаже добро ( аз съм убеден ,че е такова) мисля , че ще държат и добра цена на втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти схема за обратно изкупване на Рено. Ако ти върши работа да си направиш долу-горе изводите с колко се обезценя автомобила според лизингодатели и застрахователи.

 

Държа да уточня - става въпрос за официални стойности на табличка за обратно изкупуване. Каква ще е реалната пазарна стойност е съвсем друг филм. Зависи от търсенето и предлагането на марката и модела, от неговото качество, издържливост, склонност към дефектиране и т.н.

 

до 1год. 70,5% от цена нов

до 2 години 56,5% от цена нов

до 3 години 46,5% от цена нов

до 4 години 38,5% от цена нов

до 5 години 29,5% от цена нов

 

Не успях да се справя с редактора и затова изписах само стойностите.

 

подобни са цифрите и в официалните представителства на Опел, Хюндай и някои други марки.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от 3 год. продавам автомобили последната 1.5 се продават 70% само на лизинг (кредит) при лихви реални 20%-23%

Та това ако е вярно - браво, браво, браво.

 

каква е тази скъпа ЕКО ТАКСА и РЕГ. в кат

 

Да, днес се очакваше да качат калкулатор, ще видим. Иначе на мен ми направиха схема:

Цена на автомобила: 15989,99 лв

-Първоначална вноска 40% = 6395,99 лв

-Еднократна комисионна по обслужване на сделката 1,5% = 143,92 лв

-КАТ, данък до края на годината, оборудване съгласно ЗДвП, маркировка, данък по ЗМДТ = 254,25 лв

-Каско към Уника = 733,94 лв

-Гражданска = около 180 лв

-Аларма = 270 лв

-Екотакса = 146 лв

Общо дължима сума при сключване на лизинга - 8124 лв

-Месечна вноска = 171 лв и се увеличава (На всеки 3 месеца увеличението подлежи на обновяване според EURIBOR http://www.euribor-r...te-3-months.asp Около 15 стотинки на месец)

-Срок на лизинга - 60 месеца

-Остатъчна сума - 5% = 799,50 лв, не можело да е 10% ако е 60 месеца

-Колите са със летни гуми!

каква е тази скъпа ЕКО ТАКСА и РЕГ. в кат

 

Това, което ми направи впечатление при автомобилите на изплащане е факта, че лизингодателя определя застрахователната компания, която ще ти прави гражданската отговорност и каското. Имам позната със шкода, която в течение на времето установи, че застраховките на колата и са чувствително по-скъпи, отколкото ако си ги направиш в избрана компания по желание.Доколкото знам това е масова практика. Интересно ми е дали така седят нещата и при уолитата?

Колега като не е твоия колата така е

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам с колегата Great Wall Bulgaria, ама нищо смислено не казваш до момента, само пускаш цитат и някакво коментарче, състоящо се от максимум 1 изречение. И така в доста теми днес. Рейтинг ли се опитваш да трупаш колега? И повечето снимки и клипчета ги има постнати в темите тук:) Ако се опитваш да правиш реклама.... Дай нещо ново:) Не се заяждам, просто констатирам....

Колега от 3 год. продавам автомобили последната 1.5 се продават 70% само на лизинг (кредит) при лихви реални 20%-23%

Та това ако е вярно - браво, браво, браво.

 

каква е тази скъпа ЕКО ТАКСА и РЕГ. в кат

 

 

каква е тази скъпа ЕКО ТАКСА и РЕГ. в кат

 

 

Колега като не е твоия колата така е

 

Ако си представител на Грейт Уол, защо се заяждаш с клиенти на Марката? Защото това горе изглежда като заяждане:)

Ако си служител на дилър на марката, би могъл вместо да реплекираш по този начин, да внесеш повече яснота! Иначе май си имаме спамър по всички теми:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да казвам кой с какъв ник да се регистрира , но Great Wall bulgaria е доста претенциозно и действително предполага , че е на човек от Литекс Моторс или някой от дилърите . По постнатото обаче , изводите ми са точно обратните , така че колега малко го промени , ако нямаш нищо общо със завода или дилърите. Така хората няма да изпадат в заблуда , че това ,което пишеш е официална информация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да казвам кой с какъв ник да се регистрира , но Great Wall bulgaria е доста претенциозно и действително предполага , че е на човек от Литекс Моторс или някой от дилърите . По постнатото обаче , изводите ми са точно обратните , така че колега малко го промени , ако нямаш нищо общо със завода или дилърите. Така хората няма да изпадат в заблуда , че това ,което пишеш е официална информация .

 

Във всички теми поства клипове на колата:) Независимо за какво става думав темата:) Или е много амбициозен продавач-консултант или ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...