Jump to content

Още един собственик на Voleex C10. Разработване.


ivanrudnik

Recommended Posts

Честито и от мен . Пожелавам ти само консумативи да сменяш. Гледам си от Бургас.Може би ти си първия който е взел уолито в Бургаска област.На мен ще ми е интересно като пристигнат фабричните газове устройства как ще ги понесе колата .

Няма да е зле да постнеш малко снимки :)

Редактирано от mistarmi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ти е честита колата и дано много да те радва и да се грижи за теб! По принцип казват, че е хубаво двигателя да се поразработи на бензин така или иначе. Не знам дали това важи и за този автомобил. Жалко е, че се бавят с газовите уредби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на новия собственик и честито за новата придобивка!

 

От предишни твои мнения си правя извода, че си малко по-критично настроен, което е хубаво, защото едвали всичко може да е "розово". Не казвам, че другите собственици не са обективни - просто всеки има различен поглед върху нещата.

По отношение на нивомера - все пак той трябва да е инертен - не може при всяко разклащане на резервоара стрелката да мърда. Но от друга страна щом си минал 62 км - при разход около 7,2 л/100км (poroinik) трябва да си изгорил около 4,5 л., т.е. едно деление по твоите сметки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на повечето съвременни автомобили от ниския клас нивомера е такъв че при пълен резервоар не отчита нормално разхода ... на мен ми се е случвало след като съм напълнил догоре (до автоматично изключване на пистолета, без допълване после) да ми угасне първата чертичка чак след 180-200 км, особено ако пътувам на дълго ... и след това за следващите 50-60 км угасват още 2 чертички (всяка е по около 5 л) така че е нормално да не угасва черичката при изминати само 65 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Иване.

 

Какъв цвят е?

 

Една поправка - едно деление според моя досегашен опит съвсем не е 5 литра. Деленията не са "еквивалентни" едно с друго. Само да ти кажа, че резервата светва при 2 останали чертички и можеш да побереш около 33 литра тогава. При една черта предпоалагам вече е критично ниско нивото, затова аз не падам под 2. Когато е пълен резервоара първата чертичка ми изгасва между 100 и 120 км, втората към 160... Т.е. за съжаление не може да се каже - една чертичка е 5 литра и толкова.

 

Още нещо - за периода на разработване над колко оборота ти казаха да не вдигаш? 3000 ли?

 

Още веднъж честито и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен монтажа трябваше да е до 10.12.2011 но ми казаха вече другата година през януари но по точно кога не се знае вчера пак говорихме за този проблем но точен отговор няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...