Jump to content

Recommended Posts

Здравей те колеги, излезе ли ви данъка за 2019г. ,аз платих 122 лв. данък (третираха ме като обикновен автомобил, а не като товарен).

От началото на годината (2019) били приели закон - товарен автомобил под 3 500 кг. не разполага с облекчения от данъка ... макар че над 3 500 кг. товарен автомобил влизат вече в друга категория.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време беше то лимозини и джипове товарни......;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време беше да се оправи това недоразумение. Човек с ниски доходи си купува малолитражка 105 к.с и плаща 300 лв данък. Шеф на фирма си купува лимузина 300 коня и плаща 7 лв. Някакси некоректно беше. Вече май са го оправили. Да видим докога!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моят Steed от 2014 с дизелов мотор какъв ли ще ми е данъка в София? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази промяна за тонажа не съм чувал , но направиха промяна по данъка за автомобилите без вписан Евро стандарт в големия талон.

Ако не е записан Евро - 4 ,5 , 6 го приравняват към ЕВРО - 1 , а там плащанката е сериозна.

За да се избегне този момент - служебна бележка от официален представител на марката за Б-я с изходящ номер + КАТ с канал = 52лв.

Механизма важи за всички марки автомобили на територията на БГ без вписана еко норма в големия талон.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от началото на годината наистина е променен закона и N, каквато е регистрацията на ховърите ще плаща данъци като M - т.е. спрямо мощността като лек автомобил. Разликите са че половината от тези в България са Евро 4, а фейслифта след 2013 са Евро 5, от там ще дойдат известни разлики в парите. Евростандарта го пише в големия талон, поне при мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, тая държава не се наяде. Все пак ховер не е равно на Q7, какво се заръчкаха в категория товарни. Можеше просто баровските коли да не се регистрират като товарни и готово. Сега пак ли трябва да съм 3+1 места или да изкъртя решетката и да се знае. За какво търсих толкова време товарен ховър,  поне от това се надявах да не им пълня гушите.... Защо не сметнат и гражданската като за лек автомобил тогава, или за едни може, за други не може...нямам думи. Миналата есен като платих данъка, на служителката и се изтри усмивчицата, като видя, че е товарен и евро 4. Заради евро 4 имах 40% намаление и от N1 =  18лв. Сега колко ли ще ме оскубят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава”.

П.П и моя данък от 6.80лв миналата година е 125лв тази, ма кат ни се карат жипове ше си плащаме като за такива. 

Поздрави

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,моя данък в скапания бургас беше 8 50лв от тази година е 168лв.не се наядоха тия говеда

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят не беше регистриран като товарен и до петата година плащах 268 лв. ,след това падна на 155лв. и изглежда съм по доволен от колегите,че въпреки набутването ,моят данък е по нисък сега.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят беше регистриран преди седмица като товарен в Плевен, значи общините си имат собствени политики.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата, като товарен е за фирмите- признава се цялото ДДС на гориво, части и консумативи. Щом е писан в документите като Н1 нямат право да не го регистрират, като товарен. Това ,че промениха данъка е лобито на общините да вземат по голям данък и малко да запушат устите на хората- защо има Хамъри- товарни??? и даже ролс ройсове....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване