Jump to content

Още един полезен тунинг


snipi

Recommended Posts

Абе гледам капе нещо отдолу....антифриз

В задната част на двигателя ,някъде по от горе,имало пластмасова ,тапа,капачка,заглушка......която от жегата и времето просълзявала леко и маслото капе на маркуча,който излиза от термостата(под дебелия маркуч,който отива в радиатора), влиза в метална тръба,от лявата страна на двигателя (посока на движението),която тръба води антифриза в задната страна на двигателя,към парното, където свършва и от там пак маркуч,които влиза в парното.Именно там се омаслява и маркуча се скапва,Достъпа е 99% невъзможен.

Купува се 1.5 м маркуч Ф-16 мм,маслоустоичив и се прокарва от термостата до парното,по път по избор, но да не е много висико ,че ще прави въздушна възглавница.Старата антифризна магистрала, също по желание,,,,,,моята си виси там и само се вози...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
преди 30 минути, Krasimir Balabanov написа:

Здрасти, като гледам май имам твоят проблем!

Изведнъж ми протече в задната част на двигателя!

Може ли помощ?

Огледай добре,около блока има една метална тръба за антифризна магистрала,прескочи я с маркуч и 2 щуцера. (Тръгва от под термостата някъде и свършва отзад при 4ти цилиндър отляво на блока)

Качваш се на по високо или лягаш и разкачаш маркуча в задната част на двигателя (отляво на блока) и в предната част под термостата.

 

Редактирано от lakatnika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Krasimir Balabanov написа:

от София ли си?

Ако може някоя вечер да се видим?

аз съм с 2,4 газ/ бензин

 

Да,....аз съм с истински Китаец,но на ДВГ съм като вашите та за това чета тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния маркуч се намира на нивото на блока под главата.

Единствената "капачка" е на главата,но там е с вътрешен опръстен и няма как да текне от обливането на разпределителния вал.

Тя се сваля за да получиш достъп за демонтаж на разпределителния вал без да сваляш главата от блока,но изисква инструмент за да развиеш двата и болта.

Теча в задната част на двигателя в/у маркуча е от гарнитурата на капака на главата или когато почне да духа гарнитурата на главата на четвърти цилиндър защото маслената магистрала е точно там и е крайна в блока.

Разбира се ако си голям карък може да е в комбинация от двете.

Повил се теча веднъж с пренатягане само ще текне повече.

Гарнитурата за капака е в комплект с гарнитурите м/у свещите и капака на главата.

Сваляш капака и на равна фрезована плоскост го проверяваш и "съветваш" ако е необходимо докато ти хареса.

Трябва да се реши проблема с теча защото рано или късно си в същата ситуация каквито и маркучи да слагаш,а и ще  ти се налага да доливаш масло м/у сервизните интервали което не е ОК.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес оглеждах мястото... както казвате отзад е, аз не съм специалист по колите и ми е много сложно,

Мисля, че е единият от двата където водят до парното, по - дългият, който наистин адругият край незнам как да го достъпя!

Но като опипвах мисля, че единият маркуч е скъсан на скобата, 

Може ли да ми кажете откъде се снабдявате с въпросните маркучи?

Аз съм в София може да отида до магазин да си ги купя,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2021 г. at 23:34, Krasimir Balabanov написа:

Здравейте,

Днес оглеждах мястото... както казвате отзад е, аз не съм специалист по колите и ми е много сложно,

Мисля, че е единият от двата където водят до парното, по - дългият, който наистин адругият край незнам как да го достъпя!

Но като опипвах мисля, че единият маркуч е скъсан на скобата, 

Може ли да ми кажете откъде се снабдявате с въпросните маркучи?

Аз съм в София може да отида до магазин да си ги купя,

От Елена газ,в Младост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...