Jump to content

Съвети преди закупуване на Hover


sasho_vd

Recommended Posts

Здравейте, 

След като решихме да сменяваме семейното комби с нещо пълноприводно /при нужда/ и доста ровене из мрежата, четене, и осмисляне, се спрях на Ховър CUV. Предпочитам механичното превключване на преден мост и бавни.... Задължително ще се слагат ръчни хъбове.

Доколкото намерих информация:

- номера на рамата е зад задна дясна гума. Там ли е?

- номера на двигателя е зад изпускателната тръба на първи цилиндър. Там ли е?

Освен нормалните неща, които се гледат при купуване на автомобил, има ли нещо специфично? 

Какво е нивото на аникорозионната защита и гние ли на определени места?

Притеснява ме изчетеното в нета и споделеното от двама собственици на коли с газова течна фаза - на две три години умира помпата в газовата бутилка - цената на нова 3-500лв.

С какъв хардуер и софтуер се прави диагностика на този автомобил - това май никъде не го намерих написано ясно. Буксата за диагностика по ОБД 2 ли е?

Има ли 16 цолови джанти, които да стават безпроблемно на Хувъра? Ако има - от какво?

Ако има ховъровод от Видин ще се радвам да се запознаем на живо. Ако някой от форума минава наоколо и съм свободен - също.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Номера на рама и мотор - да, точно там, ами имат си повърхностна ръжда от долу ;)

Щом е CUV едва ли ще попаднеш на екземпляр с течна фаза, тя е на Н5. Повечето от CUV са внос от Италия и са с BRC инжекционни.

ОБД2 е буксата, за софта го чете с всичко, но за ровене братята руснаци пишат и ползват launch.

Джанти стават и 16, но от какво точно ...... тук трябва да каже някой който е сложил такива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Привет,помпата на газовата е 60 лв китайче ,100 лв бош  монтажа е 65 лв....джанти от л200,фронтера .тропер и още доста модели с 6 дупки и междуболтово 139.7.....относно ръждата  гледай долния край на вратите от вътре и задния капак.късмет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- номера на рамата е зад задна дясна гума. Там ли е?- моят се оказа зад задна лява..

Моя е с гуми 17 ки ...

газована е последно поколение инжекцион с променливо впръскване на инжекторите...

през година я измивам отдолу добре...слагам 1 литър преобразовател на ръжда в пръскало за прозорци. опръсквам я отдолу хубаво... на другия ден на канала в Лидл продават двукомпонентни спрейове - против ръжда, грунд и боя - черна . тези година изпръсках 5 - като нова е отдолу. Същото и за аспуха с цинково оловен спрей пак от Лидл. Иначе обикновените са акрилни т.е. пластмасови и се олющват скоро и така пак след 2 години. Тя отдолу е с цяла рама, кат камион, не че ще и стане нещо на желязото, но ме дразни ръждата.......това е успех аз имам с моя вече 80000 км и съм доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...