Jump to content
Geoponos

Great Wall Steed 6 - Нов, впечатления

Recommended Posts

Здравейте, днес закупих новия Стийд 6, по думите в КАТ Пловдив и по думите на официалните дистрибутори е сефтето в областта, та реших да споделям в темата впечатления от автомобила и всичко свързано с него, като возия, стабилност и каквото още се сетите още. Понеже в една друга тема попитах , дали си струва, но не намерих отговор, взех го и сега ще помагам , ако някой има нужда от мнения.

Първо искам да кажа, че имам 4 джипа , като най стария ми е 2010 година и и смея да твърдя че познавам добре някои известни марки и съответно имам база за сравнения.

Та по темата, че се отплеснахме. На първо четене, шестицата е класа над 5 цата, що се касае до пъргавост, па макар и на газ ( имам петица и уингъл 3 (2012 год). Изключително стабилен на пътя, тествах го веднага по завоите в района на асеновградските села, обаче ми се струва , че ще харчи повече, за това ще споделя на по късен етап, понеже , съм изминал все пак едва 64 км с него и ми трябва малко повече време. Това е от мен за сега, ааа щях да забравя, возията определено е много по добра от предишните модели, не знам как ще се държи с 1 тон товар, уингъла си го вози бидонЯ с вода , еднотонен и то по черните пътища, скоро и този ще тествам на товар. до скоро от мен.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно, и дано само да те радва машината :iroc:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве и безаварийно!

Ще следя темата ви.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни километри и да ти служи вярно, Честито!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, утре тръгвам на дълъг път, отиване и връщане 1020 км, живи и здрави ато се върна ще докладвам разход и прочие, а сега малко снимки на машината

IMG_20180420_132905.jpg

IMG_20180420_132910.jpg

IMG_20180420_132920.jpg

IMG_20180420_132952.jpg

IMG_20180420_154105.jpg

IMG_20180420_154119.jpg

IMG_20180420_154127.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода е средно 16/100 газ в 100% градски трафик (София).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам въпрос, в момента гледам на борда - среден разход на гориво 12.9, като карам смесено, но 70% ми е градско, въпроса ми е, този разход на газ ли го дава на бензин ли , не мога да схвана

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин, бордовият комп взема информацията от датчиците и не знае на какво гориво си ;) Реално на газ си с 1-2 литра отгоре, ако го засечеш пълно - пълно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина и газта са в тегловни отношетия, като сметнеш бензин 0,78  и газ 0,55 относително тегло . по просто тройно правило ще получиш при горенето на газ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бордовия отчита бензин. Което в случай на газифицирана кола означава, че се лъже и няма смисъл да го гледаш. Ако обърнеш внимание, ще видиш, че и Range-a ти не е коректен... 

Редактирано от Boyko23

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И много важен въпрос, газовата на този е Ланди ренцо, зареждам до горе и след 200 км някъде ми светва червената лампа за резервата на газта, някой може ли да ми каже, като светне червената лампа, колко газ има в бутилката ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Господ не може да ти каже, сам ще си го експериментираш...засечи колко км изминаваш на резерва до включването на бензи. Мойта като я взех и на 200  км светна резервата и изумях....оказа се, че мина още 200 км. Просто поплавъка явно опира някъде и слиза до средата на бутилката и по на долу- не ще. Има 4 зелени светодиода и те са през 50 км. И така на резерва карам към 200 км. За това ти казвам зависи индивидуално от поплавъка и от това как е поставен. ААА реших да не отварям бутилка и вече 5 години така си я карам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване