Jump to content

Great Wall Steed 6 - Нов, впечатления


Geoponos

Recommended Posts

Здравейте, днес закупих новия Стийд 6, по думите в КАТ Пловдив и по думите на официалните дистрибутори е сефтето в областта, та реших да споделям в темата впечатления от автомобила и всичко свързано с него, като возия, стабилност и каквото още се сетите още. Понеже в една друга тема попитах , дали си струва, но не намерих отговор, взех го и сега ще помагам , ако някой има нужда от мнения.

Първо искам да кажа, че имам 4 джипа , като най стария ми е 2010 година и и смея да твърдя че познавам добре някои известни марки и съответно имам база за сравнения.

Та по темата, че се отплеснахме. На първо четене, шестицата е класа над 5 цата, що се касае до пъргавост, па макар и на газ ( имам петица и уингъл 3 (2012 год). Изключително стабилен на пътя, тествах го веднага по завоите в района на асеновградските села, обаче ми се струва , че ще харчи повече, за това ще споделя на по късен етап, понеже , съм изминал все пак едва 64 км с него и ми трябва малко повече време. Това е от мен за сега, ааа щях да забравя, возията определено е много по добра от предишните модели, не знам как ще се държи с 1 тон товар, уингъла си го вози бидонЯ с вода , еднотонен и то по черните пътища, скоро и този ще тествам на товар. до скоро от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, утре тръгвам на дълъг път, отиване и връщане 1020 км, живи и здрави ато се върна ще докладвам разход и прочие, а сега малко снимки на машината

IMG_20180420_132905.jpg

IMG_20180420_132910.jpg

IMG_20180420_132920.jpg

IMG_20180420_132952.jpg

IMG_20180420_154105.jpg

IMG_20180420_154119.jpg

IMG_20180420_154127.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам въпрос, в момента гледам на борда - среден разход на гориво 12.9, като карам смесено, но 70% ми е градско, въпроса ми е, този разход на газ ли го дава на бензин ли , не мога да схвана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин, бордовият комп взема информацията от датчиците и не знае на какво гориво си ;) Реално на газ си с 1-2 литра отгоре, ако го засечеш пълно - пълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина и газта са в тегловни отношетия, като сметнеш бензин 0,78  и газ 0,55 относително тегло . по просто тройно правило ще получиш при горенето на газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бордовия отчита бензин. Което в случай на газифицирана кола означава, че се лъже и няма смисъл да го гледаш. Ако обърнеш внимание, ще видиш, че и Range-a ти не е коректен... 

Редактирано от Boyko23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И много важен въпрос, газовата на този е Ланди ренцо, зареждам до горе и след 200 км някъде ми светва червената лампа за резервата на газта, някой може ли да ми каже, като светне червената лампа, колко газ има в бутилката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Господ не може да ти каже, сам ще си го експериментираш...засечи колко км изминаваш на резерва до включването на бензи. Мойта като я взех и на 200  км светна резервата и изумях....оказа се, че мина още 200 км. Просто поплавъка явно опира някъде и слиза до средата на бутилката и по на долу- не ще. Има 4 зелени светодиода и те са през 50 км. И така на резерва карам към 200 км. За това ти казвам зависи индивидуално от поплавъка и от това как е поставен. ААА реших да не отварям бутилка и вече 5 години така си я карам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...