Jump to content

Автомобилни масла


mishoangelov

Recommended Posts

От години сипвам Castrol Magnatec 10w-40. Доволен съм, но ми се иска да пробвам с някое по-рядко. Кое бихте ми препоръчали?

Редактирано от mishoangelov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което казваш за горенето е най- неточния начин за оценка на едно масло. Както винаги съм писал критерия за маслото е най-ниската и най -високата температура за експроатация на мотора. Ако я караш при минус 20 градуса целзии сложи  5В 40, имай предвид ,че лятото става много рядко , което не е хубаво за мотора. Другото което е този мотор е конструиран за 10В40 защото тогава такова масло е имало и не на последно място сега карат с разни 0В30 и 5В30, ама това е масло за северните ширини- не вярвай ,че по скъпото е по добро. Аз пробвах с Тотал 5В40 изкарах 3000 км и го махнах/достраша ме лятото започна да загрява повече и прочие и така/  и сега си карам с 10В40. Виж каквото са писали това и наливай......Техническо ръководство на руски страница 93 ред 9 повдигнал съм го с червено!!!!

Технические характеристики двигателя автомобиля

Модель

4G64S4M

Тип

 Бензиновый четырехтактный, четырехцилиндровый, рядный, с жидкостным охлаждением, с верхним распредвалом, 16-клапанный,  с многоточечным впрыском топлива с электронным управлением

Диаметр цилиндров / рабочий ход (мм)

86,5 / 100

Рабочий объем (л)

2,351

Степень сжатия

9,5:1

Максимальная мощность (кВт)

93/5250

Максимальный крутящий момент (Нм)

195/2500

Минимальный расход топлива

250 г/кВт час

Тип топлива

Неэтилированный бензин с октановым числом не ниже 92

Номинальная частота вращения холостого хода

750+/-30

Моторное масло

SAE 10W-40

Объем системы смазки

4,3

Зазор между электродами свечи

1,0-1,1

Максимальная температура масла

110°С

Сухая масса (кг)

167 кг

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би Elf 5w-40 ще ти свърши работа. Аз си го взимам от  https://maxcar.bg/avtomobilni-masla . Маслата там са доста качествени, а това конкретно е по-рядко и затова би трябвало да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.01.2018 г. at 23:33, ivelinhristov написа:

Може би Elf 5w-40 ще ти свърши работа. Аз си го взимам от  https://maxcar.bg/avtomobilni-masla . Маслата там са доста качествени, а това конкретно е по-рядко и затова би трябвало да ти свърши работа.

Стига сте писали глупости от типа "Рядко - Гъсто щот така каза гаражния мамстор бай Серсемин" Маслата си имат вискозитет при определени температури, смазочни качества и още един бюлюк параметри по които могат да се избират! Който иска може да се зачете малко и да разбере за какво става дума - пример : едно ново масло 10В40 може в пъти да покрива изискванията на старо 5В40 и обратното. Истината е, че всеки мотор е капризен към маслото и трябва да се нацели точното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Принципно използвам само марката катсрол за моите автомобили, но както казаха зависи от свойствата му. Моите до сега не са имали проблеми стандартно за бензинов мотор 10W40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...