Jump to content

Смяна на ремъци и ролки


xenon

Recommended Posts

Колегите, искам да си сменя ремъци и ролки на стеед 5. Не искам в сервиз на греат уолт... Двигателя знам, че е на мицубиши, но не знам модел на мицубиши. За кой модел да поръчам? Масления филтър вече го знам, ако някой иска да си сменя маслото в друг сервиз, ще споделя (около 10 лв. е...) масло бол, всякакви марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя, ако е бензинов е 4G64  или 4G69 /по елементите и частите -не се различават/ и го има на безброй автомобили например на Паджеро 2007 г. На пазара има изобилие от части за този мотор. Аз ги смених в сервиз на Ситроен , Рено без проблеми....Еи ти за един Муцибуши Галант със същия мотор....https://autoprofi.bg/angrenazhen-remak-k-kt-za-mitsubishi-galant-vi-(ea_)-24-gdi-(ea3a)-16445.html

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги сменяш сам има тема в която е обяснена много добре смяната.

Процедурата е елементарна и само трябва да внимаваш белезите за центровка да са ОК и кой болт от къде го сваляш , че са с различна дължина.

Части от всеки по-голям магазин за авточасти по каталог ще ти предложат няколко варианта,избираш си един комплект и си готов. 

 

 

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Смяна на ангренажни ремъци на уингъл 3 - 2012 година април първа регистрация. Смяна на 170 хиляди км, беше с оригиналните ремъци и ролки, почти пред разпадане, било е на дни да блокира. Голям пробек, евала. Смених ги, защото чух ролкаите да чукат :)

Редактирано от Geoponos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...