Jump to content

Ховер Н3 на 32ки


vencibull

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Реших да споделя какво направих последните дни по колата, за да вмъкна гуми 32 / 11.5 R15

Започна се с лифт на окачването преди няколко месеца - амортисьори с по-дълъг ход, по високи и яки пружини, натягане на торсионите. Нещо ми малееше и на места закачах праговете за това реших че трябва още малко да се пипне. Тези дни направих и бодилифт 4см. За целта поръчах от БГ фирма да ми изрежат 10 диска от полиамид ф=70мм h=40mm и ги закарах на стругар да разпробие централните отвори. Колата се креми на 10 болта, всички м10, якост 8.9 и 9.8. От тези 10 болта 8 могат да се заменят с по-големи и по яки - м12 якост 10.9. Дължината не по малка от 140мм. Моите бяха по 160. Другите 2 болта се хващат директно в купето, няма гайки, резбата е навита в купето за това трябва да си останат с фабричния размер само, че по дълги - м10 якост 10.9 и дълги 140мм ( ако са повече трябва да подлагате шайби ) Специфичното при тези 2 болта е че стъпката на резбата е 1.5, което не е стандартно за размера на болта и трябва да внимавате.

Преди цялата процедура с бодилифта трябва да се разхлаби карданчето на кормилната щанга, като при бензиновите хувъри е ясно описано във всеки руски сайт как се действа, при мен беше различно и трябваше да импровизирам, но няма да разказвам защото няма да е от полза на никого ( май само аз съм с тоя дизел в бг :D )

След лифта 2ра 4та и задна не влизат - за целта може да се направят 2 неща - да се повдигне скоростната кутия ( лесно, но има своите негативи - промяна на ъгъла на кардана, окъсяване на кардана и т.н ) или купето да се подбие. Аз реших да действам с чука и се получи идеално :D

Най дразнещото нещо по тая кола са всички пластмаси на щипчици, копченца и кво ли още не. Следващия ми проект ще е ламарини навсякъде с гайки и шпилки.

Единственото което беше малко неочаквано е че гумите при пълен ляв / десен волан опират в опората за крика точно зад гумата и в част от калобрана. Опората за крика я оперирах с плазмена горелка :D калобрана го подгънах с пистолет за горещ въздух но този уикенд ще го разглобя и ще се занимая с него.

Нямам много снимки че ги прехяърлих от телефона но при интерес от някого ще споделям каквото научих / изпатих.

 

Поздрави.

20180106_120753.jpg

20180106_152708.jpg

20180111_111924.jpg

20180111_115449.jpg

20180111_122550.jpg

20180111_165214.jpg

20180111_165217.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Венци, текат ми лигите, като го гледам тоя убавец. Пиши от кой град си, като минавам да се обадя. Подушвам, че сме от една порода, но то си по-смел, признавам...:rolleyes: Обещавам да гледам ЕнтелЕгентно и да цъкам с език :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм, ще се радвам да се запознаем. Като цяло големи планове имам, само пара трябва. Огледал съм се в патролски мостове :D ако има нещо 0894 26 81 82

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...