Jump to content

Вериги за сняг


Kan4o

Recommended Posts

Вчера моя син ме "поддерти" да му търся вериги за Нисан Кашкай и видях на 2-3 места да се предлагат вериги за нашият размер гуми, значи за СУВ-ове и джипове....Нищо ,че са 4х4, цената не е голяма стотина лева....Как смятате - нужно ли е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кашкая 4х4 ли е? Веригите по начало са за доста тежки зимни условия - в града няма да ги ползваш, а за в планината най-вероятно няма да ти свършат работа, щото снега ще е над капака на кашкая. За мен не е оправдан разход, но може би в някоя ситуация биха помогнали. Също така веригите за по 50-100лв се късат доста лесно. Хубавите марки са по 400+

Една лопата, чувал пясък в багажника и няма кво да те уплаши :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не питам за Кашкая той е за напикан асфалт, питам за нашите има ли смисъл, например за тези без да правя реклама съвпадат и по размер на гумите :https://www.avto.bim.bg/Verigi-za-snqg-universalni-HUSKY-PROFESSIONAL-16mm-razmer-151617175181920-colovi-djanti_pr69471.html има ли смисъл изобщо да се слагат на Н3 и Н5....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чифт вериги винаги има смисъл да седят в багажника ;)

Може да е смешно, но освен зимата са ме "спасявали" доста пъти и лятото. Вярно, че тогава не съм бил с 4х4, а с лек автомобил. Но е разликата е в повечето копане в калта когато си с летни гуми :lol:

Канчо, благодаря за линка! Доста търсих началото на зимата и сега ще се възползвам :) А те нека не ми потрябват и да се лашкат в багажника. По същата причина и винаги имам тънко въже което да увия около джантата, ако попадна на "ледена пързалка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам, защото в армията всичко с повишена проходимост се оправяше без вериги и разни ЗИЛ-130 и Шкоди Мадара /единици за транспортиране на материали/ имаха задължително такива. УАЗ-469 също нямаха, но съм ги виждал как впрегнати по 2 дърпат друга тежко затънала...та за това питам за мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа колеги , метални вериги по не за мен не си заслужава,освен че са доста трудни за слагане  а и за нашите камиони  ми се струва че  ни трябват два чифта което става доста  скъпо(мое мнение) аз лично ще си купя  тип свински опашки- нещо от този родhttps://maxauto24.com/avtomobili/aksesoari/verigi-za-sniag/pvtz-verigi-za-snyag.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това е форума...тези даже за по добри https://maxauto24.com/avtomobili/aksesoari/verigi-za-sniag/pvtz-verigi-za-snyag-c50.html  защото дължината на балона с джантата е към 75 см а тия са 79 т.е. има риск да не стане има и още два три вида и май наистина си има резон да са тия, като се скъсат купуваш си нови...Благодаря и все пак съм притеснен от размера нека някой да ги види и мери на живо и тогава да поръчаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след НГ ще взимам Cooper discoverer STT 32x11.5r15 та едва ли ще ми станат веригите:D Аз все си мисля че веригите нема да вършат много работа попринцип, ама никога не е излишно човек да е подготвен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в южна корея съм ползвал подобни и ефекта беше поразителен (колата беше само с предно ),,,,,,,,,,,в саита който показах има доста с различен размер на опашката някъде гледах с размер 110 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Явор написа:

Честита Коледа колеги , метални вериги по не за мен не си заслужава,освен че са доста трудни за слагане  а и за нашите камиони  ми се струва че  ни трябват два чифта което става доста  скъпо(мое мнение) аз лично ще си купя  тип свински опашки- нещо от този родhttps://maxauto24.com/avtomobili/aksesoari/verigi-za-sniag/pvtz-verigi-za-snyag.html

 

Трудно е когато си слагал 1-2ти вериги, специално тези "меча стъпка"  се слагат под 5 мин на гума. За скъпи няма смисъл според мен защото няма да караш денонощно с тях. Два чифта...... то ако ти затрябват 2 чифта викай Гражданска защита :D

Тези тип "свинска опашка" ще вършат същата работа като тънко въже омотано около джантата - предимството: по лесно сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е принципа..мнението !!! Ето тези https://maxauto24.com/avtomobili/aksesoari/verigi-za-sniag/pvtz-verigi-za-snyag-c70.html    и тези  https://maxauto24.com/avtomobili/aksesoari/verigi-za-sniag/pvtz-verigi-za-snyag-1583.html хич не ми се виждат слабички , но нека да почакаме снега и тогава ще видим...Миналата година наваля 80 см и по утъпкания сняг се вървеше, за тази не знам......

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, малко инфо по въпроса и от мен. Ако решите да вземете вериги на вашия H5 (R17) то вашият размер вериги е 247. Аз съм си купил главно заради проверки от полицията и глоби/недопускане до определени пътища след характерния пътен знак, но досега никога не ми се е налагало да ползвам, доколкото 4х4 и добри зимни гуми е предостатъчно да преведат джипа дори през най-гадните кал и сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не би трябвало да ти искат вериги за 4х4, така е писано в правилника без коли с повишена проходимост, даже и на разни паркетници като ауди куатро и прочие не искат стига да е писано на капаците....ако не пише се искат имахме такъв случай с колежка паднало етикетчето - куатро и не я пуснаха да излезе от Кърджали без вериги....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги .преди години ми се наложи да ползвам вериги и пробвах от течните!За 3-4 километра вършат супер работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вериги, като цяло е хубаво човек да има, не само за сняг. Навремето се бях набутал в една страшна кал до осите, есенно време, още бях с летните гуми. Беше голяма мъка да се придвижвам без AT гуми дори с бавните 4х4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

вериги трябва да има човек, и то желЯзни. Тия пластмаси, въженца, канапчета, текстилни ленти и други маркетингови полюции са полезни само там, където с малко повече глава можеш да минеш и без тях... Сополите от спрейовете са много готини за поледица, но животът им е неприлично кратък. Моите вериги - един комплект, меча стъпка, съм ги ползвал и в сняг и в кал. Слагам ги на задния мост. Ефекта е чудовищен, но пазете предната броня - чупи се в долната част, докато бутате калта... моята вече четири пъти я лепят и боядисват, а липсващите парчета са заменени с ламарина. То моето не е от нужда, но пък е краста и "требе да се чеше".

Със здраве и пожелание да пробвате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...