Jump to content

Обща поеъчка


vencibull

Recommended Posts

Здравейте всички,

Решил съм да си поръчвам бодилифт комплект и филтри от тук

http://www.adiom55.com/bodygreatwall

Цената е смешна, но ми искат 85 $ за доставка до адрес в България. Ако някой си хареса нещо от сайта и е готов да споделим шипинга- да ми пише.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ми звъннете 0894 26 81 82 - Венци. Ако се съберем 4-5 души доставката ще ни дойде по 20$. Филтри за 35лв, без горивен, нямат в тоя сайт и лифт комплекта е между 80 и 100лв в зависимост от височината. Никой ли не му трябва да вкара по големи гуми? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,този лифт като гледам е от "сиромашкия",проявявам интерес,но интересувал ли си се колко см. е най удачния размер за да не се променя драстично ъгъла на каретата на пръта за управление и дали няма да се наложи да се удължава и самия прът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30мм е максимума при който не се налага удължаване на кардана за управление. Също така при h5 при над 30мм може да се наложи интервенция по купето за да може да се включват 2ра, задна и 4та предавки. Бодилифта се прави за да се вмъкнат по-големи гуми, но с него не се променя хода на окачването, дори се намалявя хода нагоре, което влияе отрицателно в определени ситуации. Може да се направи тунинг на окачването но там цената е по сериозна, не само за пружини и амове но и за оправяне на ъгъла на действие по окачването. За сега аз съм се спрял на сиромашкия вариянт, като най-безпроблемен и адекватен в моя случай. 

 

Поздрави!

Редактирано от vencibull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, vencibull said:

30мм е максимума при който не се налага удължаване на кардана за управление. Също така при h5 при над 30мм може да се наложи интервенция по купето за да може да се включват 2ра, задна и 4та предавки. Бодилифта се прави за да се вмъкнат по-големи гуми, но с него не се променя хода на окачването, дори се намалявя хода нагоре, което влияе отрицателно в определени ситуации. Може да се направи тунинг на окачването но там цената е по сериозна, не само за пружини и амове но и за оправяне на ъгъла на действие по окачването. За сега аз съм се спрял на сиромашкия вариянт, като най-безпроблемен и адекватен в моя случай. 

 

Поздрави!

Благодаря за отговора,така прочетох и в руските сайтове за 30мм,за сега ще се въздържа от промяна ,вече купих нови гуми 235/75/15 (30/9.5/15) тъй като 31 не стават без лифт и няма смисъл да влизам в приключения.Дано се съберат достатъчно желаещи да направитя сделка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15ки джанти лесно ли се слагат? Трябва ли да са с отрицателен офсет за да не пречат на спирачките? От къде взе джантите ако не е тайна, и аз имам интерес към 15ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 29.04.2017 г. at 3:07 PM, vencibull said:

15ки джанти лесно ли се слагат? Трябва ли да са с отрицателен офсет за да не пречат на спирачките? От къде взе джантите ако не е тайна, и аз имам интерес към 15ки.

Купих ги втора употреба,задължително е да са с отрицателно ЕТ,защото инае ще опират в супортите,само съм им правил пластмасови втулки за централния отвор,тъй като  от японците централните отвори са по големи от нашите.Тези специално са на 108мм ,на нас е 100мм иначе няма проблем.

Заснемане.jpg

IMG_20160524_102915.jpg

Редактирано от kriss1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
4 hours ago, kriss1 said:

Купих ги втора употреба,задължително е да са с отрицателно ЕТ,защото инае ще опират в супортите,само съм им правил пластмасови втулки за централния отвор,тъй като  от японците централните отвори са по големи от нашите.Тези специално са на 108мм ,на нас е 100мм иначе няма проблем.

Заснемане.jpg

IMG_20160524_102915.jpg

С това отрицателно ет колко излизат? Хвърлят ли лайна по вратите ? Колко инча са джантите 7J ли? И какъв размер са твоите като цяло - и гуми и джанти?

Поздрави!

Редактирано от vencibull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2.05.2017 г. at 7:53 PM, vencibull said:

С това отрицателно ет колко излизат? Хвърлят ли лайна по вратите ? Колко инча са джантите 7J ли? И какъв размер са твоите като цяло - и гуми и джанти?

Поздрави!

Хвърлят ,и поради това съм сложил едни калобрани от Фронтера отпред,забелязват се на снимката,гумите са 235/75/15 нови,джантите са 15 цола ЕТ-6, 7J, 6X139,7 централен отвор 108мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Руснаците продават едни уширители на калниците, уникално изглеждат и са доста практични. Мерил ли си колко кг. са гумите с джантите? Тва изнасяне настрани не знам колко ще повлияе на ходовата част. Ако някой има навит за уширителите може да потърся и проверя условия за доставка и да мъдриме нещо. Към 350лв са, доставката едва ли ще е много евтина ама може би ако сме повече хора ще е изгодно.

http://www.russ-artel.ru/catalog/great-wall-hover-h5-2011-2016/rasshiriteli-kolesnyh-arok/rasshiriteli-kolesnyh-arok-rg-060602.html

Поздрави.

Редактирано от vencibull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4.05.2017 г. at 7:51 PM, vencibull said:

Руснаците продават едни уширители на калниците, уникално изглеждат и са доста практични. Мерил ли си колко кг. са гумите с джантите? Тва изнасяне настрани не знам колко ще повлияе на ходовата част. Ако някой има навит за уширителите може да потърся и проверя условия за доставка и да мъдриме нещо. Към 350лв са, доставката едва ли ще е много евтина ама може би ако сме повече хора ще е изгодно.

http://www.russ-artel.ru/catalog/great-wall-hover-h5-2011-2016/rasshiriteli-kolesnyh-arok/rasshiriteli-kolesnyh-arok-rg-060602.html

Поздрави.

Не съм се замислял за уширители,но изглеждат добре.Мисля за защита на картера раздатката и скоростите,но освен в представителството има само в руските сайтове и не доставят в БГ.Питал ли си за тези уширители ще искат ли да ги доставят и колко ще струва това удоволствие ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм говорил изобщо, няма желаещи. Само за мен и теб ако е може би към 80-90 долара само за доставката. А за защита можеш да си направиш и тук - има много фирми които се занимават с офроуд тунинг, реално за защитата трябва само да се мери и реже, няма някакви специфики според марката. Повечето случай е около 300-400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...