Jump to content

Разход на гориво на С30


vasipan

Recommended Posts

Здравейте,

днес се обзаведохме с нов автомобил, колата е на 2,5г и на почти 29000км. Всичко перфектно, но като я подкарах бензина буквално почна да се топи, и на таблото ми изписва притеснителното 20Lt/100км. Като спецификация дават разход на гориво 7,1лт на 100км.

Някой може ли да каже какво се случва и да помага със съвети, буквално не смея да натискам педала на газта, за мен това си е направо ламя с три глави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

като собственик на същия модел кола съм учуден къде точно го гледаш този разход. Ако е моментен (там със квадратчетата) той не е реалния разход на колата.

Моята градско гори по-малко от 10, извън града съм я свалял на 6.

До Белград и обратно, почти само магистрала с нормално каране около 120, разхода беше около 6.5 на 100. Говоря измерено с пистолета на бензиностанциите.

Много зависи и какъв бензин зареждаш. От бензин до бензин разхода може да е с литър отгоре

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей,

да, оказа се, че съм гледала моментния разход. Засичахме разхода - извънградско даде малко под 5, а градско между 6,6 и 7,1 на 100. И ние го засичахме с минаване на 100км и ново зареждане. Но аз много я пускам по инерция и без това тя си върви сама :)

Мерси за мнението.

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...