Jump to content

Взаимозаменяеми /алтернативни/ части за HOVER CUV


SDM

Recommended Posts

Благодаря. Такъв поръчах, не става. Явно моя пустиняк е с различен накрайник. На тези които си писал конуса им е по-дебел, като дори резбата като минава през дупката в шенкела влиза плътно и се зацапва. Като го сложа до този който свалих разликата е голяма - явно ще ходя с него по магазините да дебна. Като го замерих на моя конуса му е около 14.8мм, докато на този който ти си писал е 16мм.


Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 10/18/2018 at 11:14 AM, Ginoo said:

Здравейте,

Търся въздушен филтър (двигател) за Ховер H5 2011 год.,  но излизат различни варианти който в димензиите се различават до няколко сантиметра.

Ако имате някава информация за модел/партиден номер моля да я споделите.

Благодаря предварително.

Поздрави

Здравейте,

Ако на някой му се наложи да търси въздушен филтър който да пасва в корпус 1109100-К80, това е един от вариантите: Артикул номер: FA-037S
Производител: JAPANPARTS.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бобината е около 100лева съединител 300 но има алтернатива кабелите се правят зависи дали се разглобяватако мога да помогна с нещо друго

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 2.03.2017 г. at 1:51, SDM написа:

Благодаря много колега! Ти си единствения отзовал се до момента!

Ето номера на още някой части:

Предна лява биалета.  Номер на част. ADG085152 

Предна дясна биалета.  Номер на част. ADG085153 

Задна биалета - еднаква от двете страни.  Номер на част. ADG085154 

Колеги днес бях на ГТП и ми казаха че трябва да готвя биелетки и маншон преден дясен имате ли идея ...намерих в по-горният пост на не са ми ясни фирма или кола от което става...дайте идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш някой сайт и видиш биалетката на блу принт обикновено някъде отдолу ти предлага и алтернативни производители на същата част - но най-добре с тия на блупринт, че е опечена работата. За маншона го свали и отиваш в магазина с него,  няма какво да се обърка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външния маншон излезе по размерите на раз/има качена снимка с номера/.От комплекта става само външния и греста - 15лв.

Вътрешния става от AUDI и е със сложен профил по карето/няма как да го объркаш/- 35лв/бр.

Задни биалетки Х3,еднакви от двете страни и 5мм по-къси от твоите.

Предните са лява и дясна т.е. различни/има снимки/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, вкарах колата за смяна на лагер първичен вал но се оказа че този които съм взел е по малък .От официален магазин го купих но се оказа че между Н3 и Н5 имало разлика в размера та въпроса ми е от къде да си взема за моя Н3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на стария лагер има номер .....с този номер в повечето магазини ще ти помогнат ,,,,,,,,ако не дай номера .....и ще се пробвам....за другите не знам :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.12.2018 г. at 18:40, Kan4o написа:

Колеги днес бях на ГТП и ми казаха че трябва да готвя биелетки и маншон преден дясен имате ли идея ...намерих в по-горният пост на не са ми ясни фирма или кола от което става...дайте идея...

биалетките ги има в евро 007,,,,,,,гарантирано и не са скъпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сори за забавянето с отговора, решението на твоя проблем е фирма руди на  гара Искър срещу политиката , филма е следният...не сменяш само единият лагер а всичките 5 там ги има налични и цената е около 200лв още един път извинявам се за закъснението но бях командировка и не ми оставаше време.....така сменяш всичко сипваш правилното масло и си ТИ....дано да съм бил полезен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още нещо като цяло джипа си вие по малко като цяло,и на мен ми се струваше че вие много но венци каза че неговият вие доста повече от моя.за това не е лошо да го сравниш с някой друг,аз карах един на 300000хиляди и виеше по малко от моя ,но човека врътна едно кръгче с моя и ми каза че моя е като лимозина....всичко е много относително...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Mоят пък вие на първа трета и най много на пета ............ако някой е запознат и има желание може да сподели, ремонтира ли се кутията и какво се сменя?  

На четвърта не се чува  , а на пета все едно си в уазка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен по-скоро ромолеше като ярмомелка отколкото да вие.

Разглобиха кутията и се оказа , че задната шийка на вала където са наредени въпросните скорости е износена/където е петата/.

Направо си липсваше циментацията и парчета от шийката.

В общи линии се предполага , че бедата е дошла от маншона който е на скоростния лост и играе роля на прахоуловител.

Беше дроб и няма кое да предпазва от абразивите да не попадат в кутията и готово - ремонт!

Смениха вала с нов + лагери и каквото е било необходимо , а частите които са били добре ги прехвърлиха от стария на новия вал и нещата се получиха.

Използвах момента да сменят съединител/комплект/ и семеринга на коляновия вал , че от там ми се губеше двигателното масло.

По-веселото е , че сега текна от предния семеринг на коляновия вал , но за сега няма да го пипам там ,че лятото го обслужих този възел и ще чака за сега!

При случая с виенето би трябвало да са само лагерите по вала и Явор е дал някаква опция за София.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, и при мен е по скоро румолене , колко пари ти струваше вала и лагерите, и от къде купи вала. Питам за да си направя сметка дали да ремонтирам кутията (като дойде време за смяна на съединител ) или да купя някоя втора употреба.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да я свалите,разцепите и чак тогава да вземете решение заедно с този който ще се занимава с нея,а съединителя и семеринга на коляновия вал ще смените така или иначе.Те са лесната част от цялото приключение :).

За частите предполагам са ги заръчвали в Ловеч защото са бившите представители на марката и големия плюс за мен беше,че не са ме занимавали с нищо.

Оставих я на приемчика и когато се върнах от почивка ме чакаше ремонтирана на паркинга.

Затова в този случай така по части не мога да ти отговоря , но примерно :

- съединител комплект + семеринг колянов вал + помпа съединител = 350-400лв

- гумен маншон на скоростния лост + масла за кутията и раздатката = 150лв

- външния лагер + семеринг на първичния вал = 60лв.

- труд /сваляне,качване,ремонт кутия/ -350лв. 

- вал , лагери и т.н. остават близо 1000лв

Гаранция в общи линии не дават заради частичния ремонт , но според мен е по-добре от кутия втора ръка и ще се опитам да се обоснова!

Да приемем , че търговеца те убеди как кутията е на малко километри и т.н. какво следва:

- Пращат/предават с опция преглед и тест преди да я платиш , но ти реално не можеш да се възползваш от тези опции при полеви условия т.е. плащаш я!!

- Задължително трябва да се отвори преди да я качиш с което ти отпада и опцията да я върнеш на търговеца - 100/150 лв. за ревизия ако не можеш да го направиш сам.

- Сваляне и качване 200/250лв. - ако не го правиш сам.

- Ако нещо въпреки ревизията се окаже, че не е наред с кутията си назад с 350/400лв. + цената на кутията от 700 до 1000лв.

- В най-добрия случай от двете кутии ще съберете една , но има вариант да се окажеш с две кутии с еднакви проблеми и тогава дървото е пълно.

- Останалите консумативи са стандартни за двата варианта т.е. малкия лагер в маховика,семеринг колянов вал,съединител комплект,масла,външен лагер + семеринг =550/600лв.

Удряш чертата,пресмяташ рисковете и добавяш още 50-60лв непредвидени разходи.

Ти си решаваш , а вероятно има и по-евтини варианти от моя!!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,
Трябва ми помощ за серийни номера  при покупка на : 
предни и задни амортисьори  + тампони и прахоуловители към тях.
предна биаледка :
Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...