Jump to content

Помощ Great wall steed


Geoponos

Recommended Posts

Здравейте, колеги, нов съм във форума и имам една огромна питанка. Днес по обед купих един Great wall 2,4 i с фабрична газова уредба. Тествах го на супер готин асфалтов път и го взех без да се замисля. Докато го докарам до в къщи, изминах 250 км и какво забелязах, което ме потресе. Когато пътя е готин и мазен, както се казва, всичко е ок, обачееее, стане ли неравен, пикапа подскача толкова яко , че ще ми изпадат пломбите. Това нормалната возия ли му е или амортисьорите са заминали и искат смяна или какво може да е. Аз такава твърда возия никога не съм предполагал, че може да има, направо съм ужасно притеснен.

Модела е като този на снимката, но не е с двойна кабина, а е с единична, точно такъв ми трябваше , за да мога да товаря повече . Та въпроса ми е както писах по горе, възможно ли е возията му да е ужасна ??? Целия подскача , направо останах без бъбреци, отзад гледам е с по 5 листа ресьори , има някакви амортисьори, ама дали е от тях, че хич ги няма или просто си е така, нямам идея. Очаквам мнения от притежатели на такъв модел, за да знам, какво да правя и къде да ходя, какво да сменям. Инак по предницата всичко е ок, много е стегната, нооо, возията е майка плаче, скок подскок

 

 

 

great-wall-wingle-%5B3064%5D.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Преди време и аз бях тествал един Steed и наистина е малко скоклиж но то си е от ресиорите основно. Когато няма товар, задницата е много лека и си подскача.

Най лесният тест, сложи 200...300кг отзад и покарай. Ако се държи нормално зхачи е нормално, ако пак подскача, значи амортисиорите са заминали на почивка...

Някой друг, който е собственик на Steed ако има други предложения, нека да сподели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Аз имам същия пикап но с двойна кабина и не друса чак толкова много поне не като по новите.Наистина виж си амортисьорите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как дефинирате, кой подскача повече и кой по-малко пред мониторите...?  :rolleyes:

 

Е как как?!? То си има една много специална формула по която се изчислява на монитор! Ама трябва да е правилно калибриран!  :D  :lol:  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как как?!? То си има една много специална формула по която се изчислява на монитор! Ама трябва да е правилно калибриран!  :D  :lol:  :P

Дай я тая формула на нас простите шафиори..да я знаем и да си сменяме хамуртисьорето!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Преди време и аз бях тествал един Steed и наистина е малко скоклиж но то си е от ресиорите основно. Когато няма товар, задницата е много лека и си подскача.

Най лесният тест, сложи 200...300кг отзад и покарай. Ако се държи нормално зхачи е нормално, ако пак подскача, значи амортисиорите са заминали на почивка...

Някой друг, който е собственик на Steed ако има други предложения, нека да сподели...

Това и направих, сложих му 400 кг и заспа на пътя, но аз в момента го това ря ежедневно с не повече от 200 кг, рядко ще се налага да го товаря до 800 кг, значи орисията е такава , купуваш пикап, получаваш Зил, май ще се свиква. И да бях на тест на амортисорите, казаха че няма блокирали поне , но ще се наложи май да ги сменя, защото теста беше първобитен . Ако някой знае качествен тест в Пловдив , моля да пише, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и направих, сложих му 400 кг и заспа на пътя, но аз в момента го това ря ежедневно с не повече от 200 кг, рядко ще се налага да го товаря до 800 кг, значи орисията е такава , купуваш пикап, получаваш Зил, май ще се свиква. И да бях на тест на амортисорите, казаха че няма блокирали поне , но ще се наложи май да ги сменя, защото теста беше първобитен . Ако някой знае качествен тест в Пловдив , моля да пише, благодаря.

 

Аз едно време ходих в сервиза на D&N за тест на амортисиори. Имат си стенд там. Стенда друса автомобила и после компютъра вади графика на състоянието.

Незнам каде и как си ги тествал, но може да пробваш там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Всичко е наред, просто не съм свикнал, сега вече след като навъртях за вдна смяна на масло, всичко си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...