Jump to content

смяна ангренажен ремък


JI_GIT

Recommended Posts

Като се сетя още се смея...а то си е за реване....

Преди 9 часа, vencibull написа:

Що така със сарказъм подхождаш, просто споделям мнение и опит :)Аз от алито патя 2 пъти вече - една пратка не ми я освободиха изобщо от митницата, защото мръсния китаец не ми прати един формуляр, а от алиекспрес след това решиха диспута в негова полза, та олекнах със 100 долара, другия път поръчах за колега от форума нещо за стотина лева, докато го освободя от митницата беше 260 ( нямах издаден ЕОРИ номер ) и само магазинажа беше към 80лв. Иначе за малки боклучета до към 20-30 долара или пратки които се изпращат от европейски складове - алито е ненадминат сайт. Аз лично вече нищо над 30$ не поръчвам от там.


Поздрави

Като се сетя още се смея....а то си е за реване

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Не се заяждам с никого, но наистина трябва много да си мразиш колата, ако се полакомиш да сложиш ангренажен ремък от 28 долара. Не го разбирам това наистина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Boyko23 said:

Не се заяждам с никого, но наистина трябва много да си мразиш колата, ако се полакомиш да сложиш ангренажен ремък от 28 долара. Не го разбирам това наистина...

Че колко мислиш е релната стойност на гума с оплетка? Не е реално ангренажи по 300лв да се продават ;)

Не забравяй че при нас всичко китайско е оригинал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Boyko23 написа:

Не се заяждам с никого, но наистина трябва много да си мразиш колата, ако се полакомиш да сложиш ангренажен ремък от 28 долара. Не го разбирам това наистина...

Ремъкът е вече на мястото си, проблеми няма никакви. Пристигна си в пощата, нищо отгоре не съм плащал. Познат монтьор ми го смени за 100 лева. Много болтчета, много нещо. Не препоръчвам на никого сам да се заема с тази задача. Аз не бих могъл, не само поради посредствени познания в областта (интернет е налице, да помага), а най-вече поради липса на подходящи инструменти. Хидравличният обтегач също си е ОК. Кабели, бобина... Също и онзи магнит на едната врата за централното...

Сгреших с водната помпа, купена от немски сайт, заедно с други неща - горепосоченият от мен модел не става. Сега я продавам. По-добре да изстрия заблуждаващата информация, да не се подвеждат хората.

И нещо весело: за китайски джип частите са все оригинални - произведени в Китай.

За мен китайците са фактор за развитие. За много други също. Всъщност съм отвратен от българския търгашлък, най-вече по малките населени места, където просто ме унижават, обиждат и правят на полуграмотен идиот, за да ми продават на двойна цена неща, които знам откъде да си взема - от aliexpress. Кислороден датчик за леката кола? Няма проблем, стига да уцеля правилния. Вторият, струващ около 30 долара, работи без грешка. И пак ми излезе по-евтино, отколкото, ако бях взел от български търговец. Нищо, че си имам един неподходящ.

Сега се сетих и още нещо: на капачето на ремъка пишело с бял флумастер километрежа, когато е бил сменен - на около сто и деветнадесет хиляди. Когато го извадихме, нямаше следи от износване. Другите части също можеха да въртят още много, без да сдадат багажа. От това заключихме, че километражът на колата не е бил превъртан назад и е на реални сто и седемдесет хиляди. Това, според мен, е истинска рядкост на нашия автопазар.

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Много приказки, а никой не седна да напише целия комплект.

Агренаж - тоя код на едикоя си фирма

Пистов - еди кой си код

ролки ...

Като отвори човек да прочете и да знае какво да си поръча. А сега гледай в 5 различни теми и сглобявай картинката / ако можеш/

Навит съм да го направя, но не зная сега как да си поръчам нещата - Моя мотор е 4G69S4N.. Съвпада ли всичко със Mitsubishi 4G64S4N ??

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, CaMyPau написа:

Много приказки, а никой не седна да напише целия комплект.......

Дрън, дрън.....

Има ги и то не само в една тема!

Ето заповядай

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/18/2020 at 7:54 AM, nork said:

Дрън, дрън.....

Има ги и то не само в една тема!

Ето заповядай

 

Благодаря много за инфото.

Просто не съм очаквал че ще ги намеря в тема, озаглавена "Нов член на Сuv във форума"

Все пак там не са всички неща ;) :P 

Ако някой от модераторите реши че му се занимава, може да премести поста във правилния раздел. Още веднъж мерси !

 

П.П. Слагам и едно видео "How to.." мисля че има какво да се види:

 

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тука не е както във оффроуд форума,подредено...(марки,модели,проблеми...)

Под всякакви странни питания и заглавия човек ако изчете всичко може и да сглоби нещо като инфо.

 

Преди 17 часа, CaMyPau написа:

Благодаря много за инфото.

Просто не съм очаквал че ще ги намеря в тема, озаглавена "Нов член на Сuv във форума"

Все пак там не са всички неща ;) :P 

Ако някой от модераторите реши че му се занимава, може да премести поста във правилния раздел. Още веднъж мерси !

 

П.П. Слагам и едно видео "How to.." мисля че има какво да се види:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2020 г. at 9:23, lakatnika написа:

Да,тука не е както във оффроуд форума,подредено...(марки,модели,проблеми...)

Под всякакви странни питания и заглавия човек ако изчете всичко може и да сглоби нещо като инфо.

 

 

То и аз четох гледах, копирах номера... И вчера дойдоха ремъците, обтегача и ролките на ангренажите. Външната паразитна ролки я няма.. Ще чета още :)

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тая тема сме подхванали..

Това ли е обтяжната ролка на климатика :

thumb?id=7063589&m=1&n=0&lng=bg&ccf=9407

 

или това:

15075.png

Водната помпа ми излиза тази. Това ли е тя?

02571151203255.jpg

 

Благодаря !

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да помогне с намирането на въпросната обтяжна ролка за климатика, че навън я намирам от раз, по нашите доставчици греда...

https://www.internationalautoparts.com.au/air-conditioner-tensioner-pulley-ep013-for-great-w

SBP-EP013WALL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Отговорено (Редактирано)

Ново инфо-водната помпа не кара два ремъка. 10к.км преди втората смяна на ангренажа започна да шуми и то така, че се чува в салона. Не е забелязана загуба на антифриз. Признаци на течове от дренажните отвори при демонтажа не са забелязани. Монтирана е водна помпа аналог /неоригинал/ производство Aisin. Не е реклама-аз това си избрах от каталозите. Цена на продукта - 82лв. Сменяте водната помпа при всяка смяна на ангренажа. Не си струва повторната гонка по никое време!

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
На 22.04.2019 г. at 21:41, Свилен написа:

Ремъкът е вече на мястото си, проблеми няма никакви. Пристигна си в пощата, нищо отгоре не съм плащал. Познат монтьор ми го смени за 100 лева. Много болтчета, много нещо. Не препоръчвам на никого сам да се заема с тази задача. Аз не бих могъл, не само поради посредствени познания в областта (интернет е налице, да помага), а най-вече поради липса на подходящи инструменти. Хидравличният обтегач също си е ОК. Кабели, бобина... Също и онзи магнит на едната врата за централното...

Сгреших с водната помпа, купена от немски сайт, заедно с други неща - горепосоченият от мен модел не става. Сега я продавам. По-добре да изстрия заблуждаващата информация, да не се подвеждат хората.

И нещо весело: за китайски джип частите са все оригинални - произведени в Китай.

За мен китайците са фактор за развитие. За много други също. Всъщност съм отвратен от българския търгашлък, най-вече по малките населени места, където просто ме унижават, обиждат и правят на полуграмотен идиот, за да ми продават на двойна цена неща, които знам откъде да си взема - от aliexpress. Кислороден датчик за леката кола? Няма проблем, стига да уцеля правилния. Вторият, струващ около 30 долара, работи без грешка. И пак ми излезе по-евтино, отколкото, ако бях взел от български търговец. Нищо, че си имам един неподходящ.

Сега се сетих и още нещо: на капачето на ремъка пишело с бял флумастер километрежа, когато е бил сменен - на около сто и деветнадесет хиляди. Когато го извадихме, нямаше следи от износване. Другите части също можеха да въртят още много, без да сдадат багажа. От това заключихме, че километражът на колата не е бил превъртан назад и е на реални сто и седемдесет хиляди. Това, според мен, е истинска рядкост на нашия автопазар.

Скъса се. На 20 000 километра. Набиха се 8 клапана. Ремонтът ми бе около 700 лева с работата и чарковете - при познат. Без шлайфане. С нова гарнитура, болтове и разни други.

Не си купувайте ангренажен ремък от Алиекспрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 minutes ago, Свилен said:

Скъса се. На 20 000 километра. Набиха се 8 клапана. Ремонтът ми бе около 700 лева с работата и чарковете - при познат. Без шлайфане. С нова гарнитура, болтове и разни други.

Не си купувайте ангренажен ремък от Алиекспрес.

Аз също пазаря от Ali но избягвам прекалено евтините неща. Също така старателно проверявам търговеца, колко продажби има, какво пишат потребителиза за продуктите, какъв рейтинг има. Този търговец не беше с много хубав рейтинг едва 77%, не е ли над 90% го подминавам. Естествено пак няма гаранция, но и тук също няма гаранция. Особенно след такъв пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...