Jump to content

Ново попълнение H6 2.0TCI


Recommended Posts

Добре изглежда! Честито!

 

Колко струва това удоволствие?

Къде е антената за GPS-a?

Как е саунда?

Могат ли да се инсталират и други Android Apps, като примерно Sygic?

 

Снимки ще пусна после по някое време но ще са само на готовия резултат тъй като от нетърпение така и не направих по време на монтажа.

Що се отнася до окабеляването, искам да благодаря (още веднъж) да Литекс Моторс Пловдив, които ми обясниха в най големи подробности какво трябва да направя.

За гаранцията в най лошия случай да не ми признаят гаранция на говорителите ако ги изпуша, при положение че всичко работи нормално, използвах техните стъпки и 15 години съм работил в сервиз за компютри... смятам че няма да имам проблем. А и те са тези които трябва да докажат че моите промени са причина за дефекта ако такъв изникне някога. Но да се надяваме, че няма да се стига до подобни моменти. За сега имам доста добри впечатления от Пловдивското представителство...

Също така мога и ксенон ако искам да сложа... ще отпадне само гаранцията на ел. инсталацията на фаровете ако го направя... но това е проект за бъдещо време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си и проблема с камерата :) То имало едни скрити настройти и там има контрол на яркостта...

Антената на GPS-a можеш или да е лепнеш на самия юнит отгоре (магнитна е) или където искаш (кабела е поне метър) Аз последвах инструкциите на Литекс Моторс и лепнах антената върху устройството.

Звукът ми допада повече от на мултимедията, но то си е до човека(аз лично го чувам по жив някак си, има повече обем и малко на 3D го докарва)... Най хубавото е че Bluetooth-a си има отделна сила на звука и след разговор, радиото не ми пробива тъпанчетата! :)

Има Google Play и можеш да си инсталираш каквото ти душа иска...

На мен ми струваше около $260 USD ($224+DHL) + митници...

 

Даже и къстъм ROM си сложих с разни оптимизации, екстри и глезотийки... зарибявка е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Направих нов раздел за H6, като очертаващ се популярен модел на марката, който няма много общо с H5. Предлагам нови въпроси да се задават като нови теми. А в тази авторът й да продължи да споделя преживяванията с автомобила си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

аз живея в Сърбия, и аз станах собственик навъртам h6 2.0 TCI дизел премията.

 Колата е нов, но продуктът е 2015 г. За сега аз съм щастлив, аз се движи около 400 км.

 Това, което ме тревожи, е лоша защита последните калници, както и пода на корозия .. не пластмасова защита Auto вътрешен заден калник, всички автомобили да имат ..

Също така на пода, около амортисьора и калниците има части, които са боядисани само базовата боя че няма корозия plastobita. 

Да не би настъпила някаква корозия и къде? Също така аз съм се интересуват от това как тези двигатели могат да бъдат максимум предци километри, как издържат дюзи, турбо .. В колата са били гуми Kumho Solus KL21, но на по-ниски обороти на на втора предавка почувствате вибрация в колата, като че ли те са били неподходящи гуми. 

Също така при 115km / h се чувстват вибрациите, които по мое мнение произтичат от небалансирани колела. 

В противен случай колелата е голям грамаж на олово за балансиране ..

потребление 90% 7.6 л / 100 км регионална пътна в ефир, 10% високи скорости до 140km / h

аз определено ще пишат моя опит върху превозното средство. 

За съжаление аз не знам български език, така че ще използвате онлайн преводач Сръбско-българската.

h6koza.jpg

h6.jpg

IMG_20170525_222638.jpg

IMG_20170525_222611.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги,

Как се справя навигацията купена от Ebay ? Замислих се че и аз май ще правя някое ъпгрейдче на системите и се питам дали си заслужава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Whos-bad said:

Здравейте колеги,

Как се справя навигацията купена от Ebay ? Замислих се че и аз май ще правя някое ъпгрейдче на системите и се питам дали си заслужава ?

Ами справя се... Все едно китайски таблет. Не е Галакси S8 ама бива.

Проблемът е, че нагласацията на кабелите е голяма. Около час рязане и запояване на кабели (ако знаеш какво правиш) И въобще не си мисли, че щом китаеца е написал "Специално за Н6", че реално е така...

Само визуално е така...

IMG_20170114_161730_HDR.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здавейте колеги,

Вчера бях на смяна на консумативи и докато чаках споделих с един от служителите им за това колко е тромава колата до към 1800 оборота.

В този момент почети можех да видя как една кружка му светна над главата и отиде при приемчика да пита има ли някакви ноти/предписания за колата ми.

О чудо! Има нота за смяна на софтуера на двигателя!!! ( и още някаква нота имаше за смяна на някаква лепенка на кутия с бушони ама това е маловажно) Препрограмираха ЕКУ-то, смениха каквото имаха да сменят и си тръгнах по живо по здраво.

Разликата е осезаема. Колата е доста по-пъргава в ниските обороти и дори с пуснат климатик е по-добре от преди без климатик.

Още веднъж искам да благодаря на представителството на марката в Пловдив!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Тц Тц Тц... То бива бива умряло тук ама чак пък толкова...

Еми аз да си се похваля пък ако някой прочете, прочете...

Хересах си новият Haval H6 и живот и здраве средата на Февруари ще е тук... ако не потъне някаде кораба с контейтерите от Китай... :D 

Ще има снимки както си му е реда а до тогава ето няколко от демо колата, която ми беше предоставена любезно от представителството в Пловдив за тест драйв. B)

IMG_20181220_152916.thumb.jpg.21a34d878ccae35fa39edf5bfc1ee696.jpgIMG_20181220_151142.thumb.jpg.b7e96b097635425f20fe6ec170cbe1da.jpgIMG_20181220_151119.thumb.jpg.6b039605ae44f28e96d34393e18d0968.jpgIMG_20181220_151052.thumb.jpg.b2b2fb805b6d71944e8eb9999d8c8d8f.jpgIMG_20181220_153036.thumb.jpg.5a1986a3666265d07fb4b852eda70332.jpgIMG_20181220_153007.thumb.jpg.7d7cc2392b7fafa927dceca73adb5c2b.jpg

Редактирано от orionbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.  Честито и дано да дойде на време ;) и след това само да те радва.

И аз от няколко месеца ( след като видях Хавал-а на Ауто Сити в Пловдив ) обмислям закупуването му. Единственото, което ме кара да се замисля е това, че е само с предно, няма 4х4. Заявил съм тест-драйв и очаквам да ми се обадят, за да го покарам ( на Ауто Сити само го запалих и постоях вътре :) ). Ти коя версия и ниво поръча? На мен ми се иска да е с по-големият двигател и Supreme ниво на обурудване. 

Виждам че си го карал извън пътя малко, как се държи въпреки че не е 4х4 ( реално не искам да ходя на оффроуд пътешествия, просто си мисля че с 4х4 е една идея по-сигурно през зимните месеци ) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, valkata86 написа:

Здравей, колега.  Честито и дано да дойде на време ;) и след това само да те радва.

И аз от няколко месеца ( след като видях Хавал-а на Ауто Сити в Пловдив ) обмислям закупуването му. Единственото, което ме кара да се замисля е това, че е само с предно, няма 4х4. Заявил съм тест-драйв и очаквам да ми се обадят, за да го покарам ( на Ауто Сити само го запалих и постоях вътре :) ). Ти коя версия и ниво поръча? На мен ми се иска да е с по-големият двигател и Supreme ниво на обурудване. 

Виждам че си го карал извън пътя малко, как се държи въпреки че не е 4х4 ( реално не искам да ходя на оффроуд пътешествия, просто си мисля че с 4х4 е една идея по-сигурно през зимните месеци ) ?

Мда, разходих го до хижа "Здравец" тогава и едно от впечатленията ми беше че се държеше много стабилно по пътя догоре! На места без да се усещам дигах около 70км/ч, та се стрясках чак... като видех километража... Хем пътя беше мокър и чат пат киша. Предполагам че основна заслуга за това имаха чисто-новите зимни гуми, които му бяха обули... Що се отнася до липсата на 4х4 и мен това ми беше основният проблем и то не толкова, че ще карам из горите ами в Пловдив съм на едно от тепетата и зимата като паднат снеговете и положението е тежко... Имам около 10 - 15 метра с голям наклон и като се заледи става весело... Иначе под "ми БЕШЕ основният проблем" имам предвид следното: Горе на пистите покрай хижата, намерих един наклон който почети копираше едно към едно този пред нас и колата се справи с него без особени проблеми. Не знам дали ще е подходяща за нещо по екстремно, но поне на снега се справи прилично.

Иначе да, Supreme 2.0 GDIT ще е със таванско прозорче :) 

BTW От "Петрол" дават подарък комплект зимни гуми до края на Януари, (ако имате карта клуб "Грифон") при покупката на новия Н6

Редактирано от orionbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колега orionbg  искам да те попитам за разхода на Haval . Понеже има приятел вече го кара но се оплаква от много висок разход от порядъка на 15

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2019 г. at 18:55, ivan2010 написа:

Здравейте колега orionbg  искам да те попитам за разхода на Haval . Понеже има приятел вече го кара но се оплаква от много висок разход от порядъка на 15

 

Относно разход трудно мога да дам някакви конкретни данни тъй като навъртях около 80км на тестовата кола, като повече от половината беше разходката ми до шижа Здравец. общо с малкото градско каране, бордовият компютър каза 11.5 (бях го ресетнал в началото за всеки случей)

Повече инфо ще имам като пристигне моята другия месец, но определено 15/100 ми се вижда доста.  (повечето ревюта я дават около 10.5 - 11.5 градско) Все пак говорим за 190КС 2.0 двигател... Няма как да харчи колкото Дачия Дъстър...

При какво каране е този разход?

Редактирано от orionbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2019 г. at 19:04, orionbg написа:

Относно разход трудно мога да дам някакви конкретни данни тъй като навъртях около 80км на тестовата кола, като повече от половината беше разходката ми до шижа Здравец. общо с малкото градско каране, бордовият компютър каза 11.5 (бях го ресетнал в началото за всеки случей)

Повече инфо ще имам като пристигне моята другия месец, но определено 15/100 ми се вижда доста.  (повечето ревюта я дават около 10.5 - 11.5 градско) Все пак говорим за 190КС 2.0 двигател... Няма как да харчи колкото Дачия Дъстър...

При какво каране е този разход?

С 200 по магистралата

 

Колега ти какво не хареса на Hover 6 защо го сменяш

 

Засега на мене ми допада разхода ми е около 7.5 основно извънградски

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan2010 написа:

С 200 по магистралата

Eми да пробва със 140км/ч... може и да падне разхода :D 

Току-що, ivan2010 написа:

Колега ти какво не хареса на Hover 6 защо го сменяш

Просто стана на две години, а аз обикновенно на две години ги сменям...  А и искам нещо с повече екрани, глезотийки и тн. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С извинение за късното включване - колата е прелестна! Чакаме повече детайли като дойде твоят екземпляр :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет. 

Възнамерявам да си закупя H6 като твоя, много ми допада като визия и екстри, но чувам от няколко познати че гниели отдолу. Колко километра си навъртял на твоя джип и лягал ли си под него да гледаш дали е тръгнала да го яде ръждата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Guardian Angel написа:

Привет. 

Възнамерявам да си закупя H6 като твоя, много ми допада като визия и екстри, но чувам от няколко познати че гниели отдолу. Колко километра си навъртял на твоя джип и лягал ли си под него да гледаш дали е тръгнала да го яде ръждата. 

Hover-a го карах горе долу 2 години и половина и "цели" 11к километра (предимно градско)

Няколко пъти съм го гледал отдолу, но все си е като нов като се измие. А и да гние да гние... те дават до колко си спомням 8 години гаранция на купето против поява на ръжда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 19.02.2019 г. at 11:16, orionbg написа:

Hover-a го карах горе долу 2 години и половина и "цели" 11к километра (предимно градско)

Няколко пъти съм го гледал отдолу, но все си е като нов като се измие. А и да гние да гние... те дават до колко си спомням 8 години гаранция на купето против поява на ръжда.

В Русия вече има коли с над 300к пробег, проблеми по купе, скоростна кутия и двигатели няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, mortix написа:

В Русия вече има коли с над 300к пробег, проблеми по купе, скоростна кутия и двигатели няма.

Мда... Само ние Българите все още се мръщим, че пише "Made in PRC"... Еххх кога ще ги стигнем Китайците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайци....

То е малко встрани от темата, но в Русия, почти няма марка автомобили, която да няма завод там..., както и от китайските производители (последен завод в Тула на стойност около 2 млрд.), които пък спряха с имитацийте и "откупиха" добрите специалисти от BMW, VAG групата и т.н. (Geely примерно отдавна купиха Volvo).
Моите пет стотинки са: Цена "гол" VW Tiguan - 48 705 лв. в БГ, 36 418 лв. в Русия по днешен курс, като руската Trendline е като нашата Comfortline (53 882 лв. в БГ), примери много. Разгледайте просто нашите Рено "цени" и техните и т.н..
Относно пък китайците, там въобще е друга тема. Тяхното автомобилостроение за 10 години мина път, което европейското е минало за 40... Разгледайте Шанхай изложението. Примерно новият Haval F7 и F7x, 85% поцинкована купе, АСКП с 2 "мокри съединителя" и т.н. или пък Geely Atlas - от 32 000 до 45 000 пълен комплект...
Volvo, Bosch и т.н., 2020 г. Geely FY11...

Това го бях писал на един почитател на VAG групата...

Редактирано от mortix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, mortix написа:

Китайци....

То е малко встрани от темата, но в Русия, почти няма марка автомобили, която да няма завод там..., както и от китайските производители (последен завод в Тула на стойност около 2 млрд.), които пък спряха с имитацийте и "откупиха" добрите специалисти от BMW, VAG групата и т.н. (Geely примерно отдавна купиха Volvo).
Моите пет стотинки са: Цена "гол" VW Tiguan - 48 705 лв. в БГ, 36 418 лв. в Русия по днешен курс, като руската Trendline е като нашата Comfortline (53 882 лв. в БГ), примери много. Разгледайте просто нашите Рено "цени" и техните и т.н..
Относно пък китайците, там въобще е друга тема. Тяхното автомобилостроение за 10 години мина път, което европейското е минало за 40... Разгледайте Шанхай изложението. Примерно новият Haval F7 и F7x, 85% поцинкована купе, АСКП с 2 "мокри съединителя" и т.н. или пък Geely Atlas - от 32 000 до 45 000 пълен комплект...
Volvo, Bosch и т.н., 2020 г. Geely FY11...

Така е. ама необятния Руски пазар си казва думата...
Иначе Китайците вече наваксаха със всичките нови технологии и до няколко години ще са еталон за иновации и цена/качество!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко превод от завода на Haval в Русия, предимно се отнася за Haval F7 /кога ли ще дойде в БГ?/, но е валидно и за Н6:

Голяма част от оборудването е внос от Китай. Другите са Италиански преси Fagor, немски заваръчни роботи АВВ и японски боядисващи роботи PPG.

ПОЦИНКОВАНЕ.

Желязото идва поцинковано, след това се штампова, заварява, почиства се готовото купе, обезмаслява се, следва активация на метала, потапяне във вана за катафреза /не съм сигурен в БГ превода/, изплакване и изсушаване в термична камера.

ДОСТАВКИ.

Много от частите се доставят от световно известни марки. Кутий ZF и Getrag, системата за пълно окачване Borg Warner, оптика Hella, електроника и спирачки Bosch, горивна система Delphi, системата за безопасност Autoliv и т.н. Компонентите на тези фирми се използват в много масови и премиални марки и са се доказали като качество. Примерно, немска група от фирми Schaeffler, нейни продукти са известни по имена като INA, FAG, LUK. Това семейно предприятие от 1883 година днес се явява един от най-големите и технологични производители в Европа. Schaeffler доставя маховиците за двигателите, а също така отделни детайли за съединителя, за скоростните кутий и за шасито. Освен това, Haval има собствена научно-иследоватеска база. В седем страни днес работят технически центрове на фирмата: Китай, Индия, Южна Корея, Япония, Австрия, Германия и Америка. Това дава възможност на Haval да разработва и да поставя собствени компоненти и системи. Например, всички модели на Haval  са оборудвани с двигатели собствена разработка.

АСК GWM 7DCT450. 

Миналата година те за първи път представят роботизирана кутия с двоен съединител 7DCT. Той е създаден от екип професионалисти под ръководството на инж. Герхард Хенинг, който 14 години оглавява отдела за разработване на автоматичните скоростни кутий на VW и 11 години е главен отговорник по трансмисийте на тежките и леки автомобили на Daimler. При него в VW е направен първият в света 6-скоростен автомат за предно и задно предаване, а в Мерцедес е отговарял за роботите 7DCT и 9DCT. По време на проектирането на 7DCT за Haval, фирмата получава 85 патента за трансмисията на новия Haval F7. Днес с кутията 7DCT са снабдени всички нови автомобили: Haval H6 New 2019, младежкият SUV Haval F5 и новият Haval F7. Плюс Haval има няколко собствени платформи, върхи които се строят различните модели на марката. Кутията тежи 83 кг., има собствена система за охлаждане с ел. помпа и топлообменик, "завързани" към охлаждането на двигателя, така че, кутията добре се съпротивлява на прегряване. Механична помпа избутва масло с понижен вискозитет /заявено е, че вискозитета е 30% по-нисък от на другите производители/, температурния диапазон на работа е от -40 до +140 градуса. И най-важното - заявеният ресурс на кутията - 300 000 км.

ДИЗАЙН.

Със създаването на облика на Haval F7 се е занимавала цяла група европейски звезди - примерно, Пиер Леклерк и Реимон Джина /успешно работили в BMW и Alfa Romeo/. Сега в това направление в Haval работи британеца Фил Симонс, който е рисувал Land Rover.

При разработкат на кросовъра F7, флагмана на линията F, са били привлечени за сътрудничество ведущи световни производители, брендовете на които са станали символ за качество, надеждност и ведущи световни технолигии на пазара на автомобилните доставчици. Bosch, Borg Warner, Continental, Mahle, Autoliv, Webasto и други. Ефективните и надежни турбини са производство на Bosch, а чистотата на въздуха се осигурява от филтрите на Mahle. Традиционен партньор на Haval е Borg Warner. Haval F7 е със система за пълна предаване с интелктуално управление на разпределението на въртящия момент Borg Warner NexTrac, осигуряващ във всички пътни условия оптимално распределение на тягата между колелата. Електромагнитната многодискова муфа има минимално време за реакция - под 0,1 сек. Въртящият момент се разпределя между осите - 50:50 и 90:10, което позволява при движение в нормални условия максимално да се икономисва гориво, а при пързаливо или нееднородно покритие - да се съхрани максималната устойчивост и динамика. Освен това, системата на Borg Warner предлага и няколко режима на работа /4 или 6 в зависимост от комплектацията/ с различен набор от настройки за различните условия на движение.

Едно от най-съвремените на днешен ден решения в тази област е новото поколение на системата ESP Bosch 9.1 с електро-хидралично управление, което помага на Haval F7 да съхрани стабилност в движението на най-различни пътни условия. Ред други електрони системи за безопасност и помощ за шофьора се доставят от Continental. Надеждните и удобни ремъци за безопасност са от шведската фирма Autoliv. Webasto Group е проектирал панорамния покрив, най-голям в класа си, повърхност на остъкляване 0,83 м2, в отворено състояние площа на отворената повърхност е 0,36 м2.

 

Превода е с известни съкращения, може да имам и няколко грешки в терминологията :)

Редактирано от mortix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да се похваля и аз смених Hover 5 с Haval H6, впечатленията ми са само в плюсове, като да се качиш от магаре на кон, избрахме модел с 190 кончета които се усещат мноооого, а за екстрите на модела и не коментирам, страхотни са, за пореден път съм адски доволен от Great Wall. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...