Jump to content

Нов собственик на Voleex C10 - снимки


poroinik

Recommended Posts

Ще ги пробвам пред блока. Относно течните вериги - дали КАТ ги признават? Питам, защото сега примерно Пампорово и Рожен са затворени от КАТ и пускат само с вериги. Дали пред тях ще мине, че имаш течни вериги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще ги пробвам пред блока. Относно течните вериги - дали КАТ ги признават? Питам, защото сега примерно Пампорово и Рожен са затворени от КАТ и пускат само с вериги. Дали пред тях ще мине, че имаш течни вериги?

 

НЕ! Казвам го от опит. :) Защото течните са ''нетрайни''не е ясно колко ще стоят и кога ще изчезнат съвсем. Ма иначе вършат чудесна работа като допълнение не им разчитай но ако ги имаш е много по-добре особено в планината!!! По завоите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки лошото време в събота тръгнахме към Смолян. До Асеновград пътя беше перфектен - сух и без лед. На няколко места само имаше мокри участъци (главно след тунела). По препоръка на Митвас вече трябва да вдигам и до 5к оборота за по няколко минути - е, не ги стигнах чак 5к, защото със 160 км/ч съм под тези обороти. Не обичам високите скорости, затова си позволих да карам така само около минута-две. След Асеновград пътя беше мокър, но до асфалт - и така чак до Чепеларе. След това имаше и заснежени/заледени участъци. Чувствах колата стабилна и на доста места задминавах без проблем. На едно място леко ми поднесе на слизане към Смолян, но то беше остър завой след спускане, в който влязох с повече скорост, а и имаше образуван коловоз, та поднасянето беше докато влезне в коловоза и то с не повече от 20 см. Кварталните улици в града са стръмни, заледени и с образувани коловози. С премерена газ и без резки движения нямах никакви проблеми. В заключение мога да кажа, че за мен гумите са много добри. Като добавим и факта, че няма да се налага да ги сменям всеки сезон определено засега това е моят избор. Това е лично мнение, а и неведнъж съм казвал, че при такива тежки условия на първо място за мен е какви решения взимам и как карам колата, а след това идват всички системи, гуми и т.н.

 

Ето ви и една снимка. Мръсни, снежни, но вървим напред :)

CIMG0200.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер за гумите, снимката също е много готина! Между другото предполагам знаеш, че и на по-ниски предавки можеш да вдигаш 5000 оборота :P В местности със завои където ти трябва повече динамика при изпреварвания, понастъпвай я и на 3та до 5000, след като е добре за разработването на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жал ми е да го мъча добичето, но явно ще трябва. А и то хубаво динамика, ама на 5к оборота вече е далеч от макс мощност и МВМ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, за бензиновите двигатели живота започва при 5000 оборота бе! За Great Wall 1.5 двигателя не мога да намеря дино графика (между другото ако си съгласен по-натам като се разработи добре на 15-20 хиляди двигателя може да спонсорирам един дино тест и да публикуваме резултати за всички). Но за Toyota Corolla 1.5 VVT-i, който е горе долу еквивалентен, максималният въртящ момент се достига при 4200 об/м, а максималната мощност при 6000. Ти казваше, че преди си карал стар дизел - при дизелите нещата са съвсем различни, били те с компресор или без. До сега не съм карал бензин, който да не обича да е в обороти - обикновено полудяват от 4500-5000 нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновия двигател,започва т.нар. "работа" след 4000 оборота.Дизела е друго нещо...Не се страхувай да я гърчиш,няма да се разсърди,а и сега е по-зле,като я караш в ниски обороти,след време ще се задръсти :D (в кръга на шегата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към собственика:

Колега, каква ти е била предишната кола? Питам защото съм се навил да си продам моята и да купя един Voleex, чудех се как ти се струва спрямо предишната. Даже уговорих тестдрайв догодина, колата съм я виждал/пипал на автосалона в Интер експо центъра лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм се качвал и в Шкода и в Дачия и във Волекс. Шкодата като че ли е по-широка от рендака. Дачията определено е най-широка и висока вътре, ама и волекса не е чак толкова малък. Качи се в него, покарай го, слез и се качи 3-4 пъти и ще си прецениш дали ти приляга на ръста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към собственика:

Колега, каква ти е била предишната кола? Питам защото съм се навил да си продам моята и да купя един Voleex, чудех се как ти се струва спрямо предишната. Даже уговорих тестдрайв догодина, колата съм я виждал/пипал на автосалона в Интер експо центъра лятото.

 

А твоята кола каква е колега?

 

Накратко ще споделя лични впечатления - онзи ден бях на тест драйв на Voleex C10, а иначе карам Ауди А4 2003г., бензиново 1.8 турбо и служебно Пежо 207 2010г. - дизел. Не претендирам че тази информация е 100% коректна, карах Voleex-а само към 15-20 минути.

 

В сравнение с Пежото:

 

- Возене - Voleex-a вози в пъти по добре.. т.е. самата возия е по-приятна, не тропа и не друса като минава през неравности. Пежото е 2010г. и доста повече подрусва от малка дупка или неравност по пътя. Възможно е да е от разликата в гумите - Voleex-a беше с 15-ки високи, а Пежото е със 16-ки които са по-ниски. Но разликата във возенето е мега осезаема - тук съм наистина впечатлен, не го очаквах.

 

- Материалите във Voleex-a изглеждат по-некачествени от тези в Пежото, но като пипнеш и "щракнеш" бутоните по вратите или таблото се оказва, че само дизайна е опростен т.е. нещата не изглеждат луксозно, засукано и "барнато", но са напълно функционални и наистина изглежда, че ще издържат 5 години щракане. Например пластмасата по вратите не е като кофичка от кисело мляко - същата е като на Пежото, даже се дере по същия начин.. имаше одраскано в единия ъгъл. За справка Пежото струва 35 000лв и материала по вратите е същия. Дизайна на вратата отвътре е друг - при Пежото изглежда много по изпипано, има вдлъбнатина за ръката (да си подпреш лакътя), лоста за отваряне на вратата е в ъгъла в специална ниша и т.н.

 

- Шумове - Voleex-a е тих в ниските обороти - под 2000 оборота трудно ще му чуеш двигателя. При по-високи обороти обаче е доста шумен, особено като се натисне педала. На празен ход е като изгасен. Тестовия беше на 650км, такаче това са впечатления от неразработен мотор. За шумове от гумите не мога да кажа - карах го много малко и до 50км/ч, и не ми направи впечатление. Пежото е доста по-шумно ама все пак е дизел :)

 

- Екстри - има някой неща, които в Пежото ги няма като екстра - примерно ел. прибиране на огледалата. На пежака му ги прибирам "ръчно".. Обаче пък липсват неща, които поне за мен са "стандарт" за всеки нормален автомобил - няма термометър да показва външната температура - много е кофти, и на Пежото и на Аудито съм свикнал да гледам температурата навън..

 

- Разход - дилъра каза, че тестовия автомобил гори "8-9" на 100. Да кажем че е ръчкан за да му се проверят възможностите, но пак си е доста за това купе. Но пък има възможност за газова уредба, такаче не е проблем.

 

- Спирачките са в пъти по-слаби от тези на Пежото - направо не ще да спира. Засилвам се с 50 и трябва отдалече да настъпя спирачката за да спра на светофар. Голям минус. Може да не са били "разработени", накладките да са дървета и т.н., ама спирането си е зор.

 

- Сглобка - отвън ръбове и луфтове - всичко е добре напаснато при Voleex-a. Вътре има минуси - разминавания в ръбове между отделните компоненти и т.н. Вратите обаче са като хладилници - много добре се затварят и отварят. Само вратата на багажника се затваря малко дървено. Според мен вратите се затварят по-добре от на Пежото.

 

В сравнение с Аудито:

 

- Возене - горе долу същото возене като на Аудито. Само да кажа, че Аудито е с два носача на колело и вози мега добре. Абе голям плюс за Voleex-a.

 

- Материали - макар и на 8-9 години, Аудито има по-качествени материали и по-добър дизайн отвътре - нищо ново, премиум марка е. Навремето е струвало баси цифрата на първия собственик, не го е взел за 16 000 със сигурност :)

 

- Шумове - под 2000 оборота и двата автомобила са доста тихи. Над 2000 оборота Voleex-а става по-шумен от Аудито, мотора реве повече. Не е нещо с което не бих свикнал.

 

- Спирачки - на Аудито спирачките също са слаба работа, ама са по-добри от тези на Voleex-a, които хич ги няма.

 

Ето това са впечатления и сравнения ако идваш от по-стар автомобил и от по-нов, и искаш да вземеш Voleex. Много зависи какъв сегмент е стария ти автомобил - премиум или някоя стара калинка. Във всеки случай 5 години гаранция и "новото си е ново" играят водеща роля при избора. Първи собственик не е като да я е юркал някой италианец като за последно..

 

Поздрави!

Редактирано от Bobobobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobo е казал всичко точно. Това със спирачките аз не го забелязах, но не съм и натискал много газта много.

Термометър наистина липсва. И аз съм си свикнал да го гледам

Китайците наистина имат друго разбиране за обичайни екстри

Например няма борд компютър, но пък има икономайзер и куп други шукарии, които в европейските коли са екстри.

 

Разхода 8-9 бензин не e голям за 100к.с в градско и то на неразработен мотор.

 

Относно размера на салона - като го тествахме бяхме трима сериозни мъже вътре (180см/90-100 кила :toothy4: ) и не беше тясно

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам премиум, Golf 4 комби дизел 116 коня. Моята има доста от доплащащите се екстри, но не е нещо особено. Детето е вече на 2 години и не возим легла, колички и т.н. В 95% от случаите в багажника имам само пожарогасител. Аз съм 177 см, около 100 кила. Жената кара курсовете в момента и вероятно ще подкарва. Колко е каското на тая колица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата poroinik сподели, че спирачките са ок при него, такаче предполагам проблема е в мен :) може би трябва да се свикне на педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите само с черния салон ли се предлагат? Ако може някоя снимка на седалките и разстоянието за задните крака. Дистрибутора в София ме записа за тестдрайв след 08.01, нямало кола сега. Да не са продали китайските вече..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите само с черния салон ли се предлагат? Ако може някоя снимка на седалките и разстоянието за задните крака. Дистрибутора в София ме записа за тестдрайв след 08.01, нямало кола сега. Да не са продали китайските вече..

 

Салона е тъмен и светъл - черен и бежов, като черното е поне в два варианта на шарката, понеже тестовия и изложения автомобил бяха с различна шарка ако не греша.

 

Кой е дистрибутора? Митвас имат наличен за тест драйв по всяко време, освен ако не му се е случило нещо.

 

Снимки: http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&adv=11324044008863971&avto=Great-Wall_Voleex-C10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме едно Пунто CVT автоматик с брутални спирачки , след него трябва да се адаптирам на друга кола поне няколко км. . След дълго изследване установих ,че тези яки спирачки ме натоварват с това ,че трябва да внимавам и да дозирам натиска прецизно, защото ще кача този зад мен на покрива, иначе спира на място при нужда.

Колкото за трип компютъра действително няма смислено обяснение да го няма за Европа , виж термометър може да се "лепне" винаги за 10-15лв. като аксесоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера докато си допълвах течността за чистачки забелязах, че гърлото на казанчето е директно над алтернатора и колкото и да се старая малко течност винаги попада върху алтернатора и ремъка. Сега мисля да си нося найлонова торбичка и да слагам върху алтернатора докато сипвам течността.

 

CIMG0204.jpg

 

Иначе вече сме на 4к+ км... Разхода обаче се увеличи зимата и сега се е заковал на 7.3 - напълно в синхрон със заводския :). Скоро предстои първо ТО - надявам се след него да се поотпуши още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля, че трябва да му се втелясваш толкова. алтернатора не е батерийка 1.5 волта :)

предвиден е да работи навън и даже при дъжд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай фунийка , може от шише от минерална вода 0,5 като се махне дъното .

Разхода при смесено каране през зимата скача около 10% +, иначе и така е в рамките на обявения , което означава , че GW са обявили реалния среден разход , а не този от стенда . С това може да се обясни факта, че на хартия харчи повече от конкуренцията с около 1л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера докато си допълвах течността за чистачки забелязах, че гърлото на казанчето е директно над алтернатора и колкото и да се старая малко течност винаги попада върху алтернатора и ремъка. Сега мисля да си нося найлонова торбичка и да слагам върху алтернатора докато сипвам течността.

Нищо му няма на алтернатора. Поливай го спокойно. Двигателния отсек можеш да измиеш с парострукай без проблеми (поне на нова кола).

На мегана гърлото за наливане на течността е точно над конектора на ECU-то и самото ECU, така че може и по-зле... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...