Jump to content

Нов собственик на Voleex C10 - снимки


poroinik

Recommended Posts

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Двигателния отсек можеш да измиеш с парострукай без проблеми (поне на нова кола).

А защо да има разлика между нова и стара в това отношение? (не се заяждам, а наистина ми е интересно)

 

ама ти сериозно си навърташ километри...

И те сериозно ми бъркат в джоба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои стари не им беше предвидено, че може двигателния отсег да се мие и примерно влизаше вода в свещите, можеше да се окъсят разни електроники. При по-новите като цяло няма грижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото на старата кола вероятността да има напукани кабели (особено ако е бензин) е огромна.

влиза влага в кабелите и паленето е приключение. Ако влезе влага в делкото, приключението е в разгара си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия от GW така и не ми се обадиха за тестдрайв. Малко несериозна почва да ми се вижда работата.

Свържи се с "Митвас",те също са представител на марката. Отиваш на място /координати в нета/ и след половин час ще си в клуба на шофиралите GW. Ако не стане така , сменям си името :toothy12: .Отнася се за София

Редактирано от Shrek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали има списъци за тест драйв. аз днес отново бях на тест драйв. този път караха мои приятели. описал съм го подробно и днешното каране в съответната тема: http://forums.gwm-bg.com/topic/231-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-hover-h5/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, хора.

 

Не съм писал от известно време, защото нямаше какво толкова да споделя. Ето ви ъпдейт какво става с мен и колата ми.

 

Вчера имах леко ПТП - блъснаха ме отзад. Щети - бронята(очевидно :) ) с всички прилежащи джиджавки и за съжаление капака. На снимката не се вижда хубаво, но 1 см от долния ляв ъгъл е огънат, т.е. целия капак е за боядисване заради него. Завеждането на щетата, възлагателното писмо и оставянето на колата в сервиза мина бързо и гладко. В момента колата е в Митвас за отстраняване на повредите:

CIMG0237.jpg

 

Акумулатор:

На 8-ми се върнах от дълъг път. Оставих колата пред блока и не я бях палил до неделя (15-ти). Слизам долу и нямаше никой в акумулатора. Даже централното не сработи. Не съм я забравял с нищо пуснато вътре та ми е интересно защо е станало. Митвас ще проверят за утечки. Иначе с кабели запали веднага и беше пушка след това - никакви проблеми.

 

В неделя установих също, че и един от задните колани не работи - не се закопчава. Митвас ще го отстранят гаранционно.

 

Така и така колата влезна в сервиз - решихме да направим и първото ТО сега. Ще видим дали като си я получа ще има разлика в поведението й на пътя.

 

Търся поп, който да се занимава с освещаване на коли, че старата 3 години я търкалях и нищо не ми се е случвало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, гадост. Завидял ти е някой на хубавата кола пък е клел, клел...

Бъзиках се аз при при миналото влизане заради предния капак че ще им видиш сервиза как се справя ама май не трябваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да забелязах че не си писал, и се надявах да пишеш :) но не такава новина :o

 

(между другото)

За поп има един в пловдив в църквата св. Неделя много е готин истински свят човек! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф какъв е тоя карък...Ама като гледам удара,не е бил много лек,а се е справила само с един бъмпер (за това е там да обере такива малки удари и да не влияят на геометрията на купето) един приятел чукна,подчертавам чукна един Форд Ка със волво S40 и форда сменя заден мост,а на волвото беше пукнато! стъклото на фара...Което ме навежда на мисълта,че е здрава.Дано да успеят да отстранят всички проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси, случва се.

Макар че и аз като чукнах Королата, беше още на 25 000 км.... чак ми се дорева като видях предната броня изкъртена.

Сега е по-хубава от преди :toothy10:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото, е че получаваш бърза реакция при възникването на проблем!

 

 

На моята кола (Опел извън гаранция), за задиране в долната част на предна лява врата, чаках един месец да ми се обади застрахователят за възлагателно писмо - бяха забравили да ми звъннат и когато отидох в офиса разбрах, че е готово! А пък вчера като отидох в официалния сервиз (за който беше възлагателното писмо), казаха че ще изготвят оферта и като я приеме застрахователят ще ми се обадят, за да закарам колата.

 

Не се оплаквам, че ме разтакават - щетата е дребна, пък и аз съм доста търпелив!

 

По - скоро подчертавам обслужването, което предлагат GW, в частност твоя дилър. Дано и другите са такива (в Монатана стана ясно от мненията на собственик, че имат проблеми с диагностиката).

 

А относно ПТП-тата - всичко е въпрос на късмет! :rolleyes:

Редактирано от Migel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не че нещо, ама как няма да е добро обслужването към момента, като колите от марката все още са мноого малко, а са и нови?

Жалко за удара, дано бързо и качествено го оправят, а и другите дефекти - колана, и утечките, също! Качи снимки след ремонта, да видим как са се справили в сервиза:)

И наистина поп ти трябва, че много хора ти завиждаме, къде благородно, къде не толкова:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

poroinik някакви новини? Изтощаването на акумулатора да не е от диода на климатика, както на другия колега? Някаква разлика в поведението след ТО?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа... Днес си взех колата от Митвас. Първо похвалите, после по същество. Страхотен сервиз са - ичключително добре се държат, оправиха се много бързо с ремонтите и се надявам другите дилъри/сервизи на ГУ да са на същото ниво.

 

Всичко е оправено. Отзад не си личи, че въобще е имало някакъв сблъсък.

CIMG0244.jpg

 

Оправили са и някаква малка утечка по ел инсталацията. Колана също е оправен.

 

Маслото е сменено с Мобил 5В40 - 3,5 литра. А това на скоростите с Мобил 75В90 - 2,2 литра. Цялото обслужване струва 250 лева. За разлика в поведението още не мога да говоря. Направи ми впечатление, че задна влиза много лесно, но може и да си внушавам. Ще видим. Нещо, което със сигурност има промяна е задния капак - преди са затваряше с повече сила и тъй като мисля, че и на тестовата беше така просто реших, че е така при Волексите. Но след като са го сваляли и пребоядисвали сега се затваря като по масло. Така че бъдещите и настоящи собственици да знаят, че има и много по-добро затваряне и да си го искат от дилърите :).

 

И така - сега пак й се радвам на количката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станала е страхотно. Това идва да покаже, че явно наистина Литекс имат и осигуряват части моментално (бронята е нова). Нека Бойко от Митвас каже дали директно са получили бронята в искания цвят или е била пребоядисвана, питам от любопитство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станала е страхотно. Това идва да покаже, че явно наистина Литекс имат и осигуряват части моментално (бронята е нова). Нека Бойко от Митвас каже дали директно са получили бронята в искания цвят или е била пребоядисвана, питам от любопитство?

Принципно такива резервни части пристигат небоядисани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...