Jump to content

Мнения, препоръки, съвети, идеи!!!


Guest illegal

Recommended Posts

Предлагам снимките да са в една тема за да могат да се следят по-лесно и да не става листа дълъг надолу! Това, като съвет, вече ти си решаваш!

Емотиконите ми се струват стари, може с времето да се направят по-свежи, пак като съвет! За да има маса, макар и фиктивна може да се направи така, че без регистрация да не може да се влиза! Просто идейки....

Не разбирам много от компютри, но каква е тая карма....? Ето тук трябва да завърша с няколко емотиконки.......а тия не са изразителни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. За снимките. Ами правя ги като отделни теми, защото като е една цяла и стане 20 страници, ми се струва абсурдно някой да успее да я прегледа и проследи. За мен е по-интуитивно като искаш да видиш преди 2 месеца как е било да видиш тема със снимките от тогава, а като искаш най-новите, да видиш последната тема за снимки. Може и да не съм прав - очаквам други мнения и коментари.

 

2. Ще намеря пакет с емотикони, който да се харесва на всички! Ако има конкретни смайлита от тук от там, които искате - дайте ги.

 

3. Кармата се дава от потребителите. Ако някой ти допада му даваш "applaud" ако не му даваш "smite". Така виждаш колко харесван е даден потребител. Ще гледам да го преведа по-добре по някое време.

 

4. Нека за сега форума остане отворен за всички - който иска, нека чете. Като се понапълни информация може да се замислим дали да не го нарпавим достъпен само за регистрирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. За снимките. Ами правя ги като отделни теми, защото като е една цяла и стане 20 страници, ми се струва абсурдно някой да успее да я прегледа и проследи. За мен е по-интуитивно като искаш да видиш преди 2 месеца как е било да видиш тема със снимките от тогава, а като искаш най-новите, да видиш последната тема за снимки. Може и да не съм прав - очаквам други мнения и коментари.

 

И аз съм на същото мнение. ;) Пък и така и хората на трафик ще могат да следят какво се случва, без да им съдират кожите. :)

 

2. Ще намеря пакет с емотикони, който да се харесва на всички! Ако има конкретни смайлита от тук от там, които искате - дайте ги.

 

Ще ти пусна няколко. ;)

3. Кармата се дава от потребителите. Ако някой ти допада му даваш "applaud" ако не му даваш "smite". Така виждаш колко харесван е даден потребител. Ще гледам да го преведа по-добре по някое време.

 

Готина е системата, позната ми е и от други форуми. Няма да е лошо да се сложи и iTrader по-натам. ;)

 

4. Нека за сега форума остане отворен за всички - който иска, нека чете. Като се понапълни информация може да се замислим дали да не го нарпавим достъпен само за регистрирани.

 

Съгласен! Може да се затвори по-късно само раздел Купува/Продава за гости и нови членове (под определен брой мнения и месец-два примерно)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните два скина са избираеми от профила ти! Цъкни на "Личен профил" от там "Настройки изглед и подредба" от там даваш "Текуща графична среда:" и можеш да смениш на друга тема.

 

Но, имай предвид, че това не е финалната тема. Дай конструктивна критика какво не ти харесва, скоро ще започнемд а я къстъмизираме така че да стане уникална наша си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос/мнение.

 

Като напиша мнение, пускайки го официално и видимо за всички, бивам изхвърлян от темата, където съм написал мнението, а ме праща в подраздела, където е темата. Т.е. при пускане на мнение - не ме насочва към моето си мнение в темата (което се пада последно в темата), а ме изважда от темата. Защо е така ?

 

--------------------------------

 

Допълнение: В Профила има отметка - > Върни се по подразбиране в темата след публикация.

 

По default не е маркирано и трябва ръчно да се сложи отметка.

 

Би могло това да се направи по default да е маркирано ... към admin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Предложение.

 

Освен останалите лични данни да се включи и кой от къде е. От една страна някой ще каже "що пък да се знае", но от друга (от опит) ако някой пита за нещо, трябва да му се помогне или пък трябва да бъде упътен е хубаво да се знае от къде е човекът. Г-дата Админи и Модове ще решат дали тази информация да бъде задължителна или препоръчителна за форума.

 

P.S.- Желателно е да се направят и правила на форума. Т.е. правилата ги има и са правени по другите форуми, та не е лошо и тук да има една заключена и администрирана от Админи и Модове тема "Правила на форума" и препоръка към всеки един потребител да ги прочете. Естествено най-важното правило е "ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!" Правило, което тук виждам, че се спазва безпрекословно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понастоящем полето "Местонахождение" е активно. Съгласен съм с аргументацията относно полезността, но попълването му е доброволно и считам че така и трябва да бъде, което не означава че няма да се предизвика вътрешна дискусия по въпроса на по-късен етап.

Отделен въпрос е защо не се показват данните въведени в него, но за съжаление отново по-късно, някой по-вещ в кода от мен ще се занимава с този проблем.

Правила на форума ще има, надявам се скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистриран съм от години в няколко форума , но досега не съм виждал такава  спам атака . В последно време всякакви наглеци от къде ли не си пускат в този форум спам-рекламите. Не знам каква защита трябва  ,но определено нещо трябва да се направи , защото ще се напълним с вируси , докато се усетим .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По проблема се работи. Работата е там, че форума работи с SMF, което е безплатен софтуер с ограничени възможности. На път сме да минем на IP.Board, който е платен софтуер със страхотна SPAM защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По проблема се работи. Работата е там, че форума работи с SMF, което е безплатен софтуер с ограничени възможности. На път сме да минем на IP.Board, който е платен софтуер със страхотна SPAM защита.

 

Твое си е решението, но нека само кажа, че и PhpBB, и SMF са страхотни продукти и не е трудно да се настроят, стига човек да им отдели време (най-често еднократно, за настройка на всичко, на приставки и т.н.). Това, че са свободен софтуер (и безплатен), е само плюс ;) (Всъщност PhpBB е свободен, SMF май е само безплатен) Излишни парички може винаги да се налеят в един форум по други начини.

 

При PhpBB например с приставката AutoMOD може да се инсталират, настройват и деинсталират приставки почти само с два-три клика в администраторския панел.

 

За защита от спамери – интеграция с http://www.stopforumspam.com/ върши идеална работа!

 

И платените не са зле. Просто според мен не са по-напред като възможности пред добре настроен PhpBB или SMF (а този тук си изглежда супер на пръв поглед, поздрави). Само дето струват пари, а пари, пак казвам, винаги може да се изхарчат за други неща – дизайн на лога, фланелки, шапки, стикери, дори за форумни срещи и т.н.

 

Само давам идеи, разбира се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, аз самия имам форум на vB и трябва да ти кажа, че СПАМ-а е едно от стотиците неща, с които SMF/phpBB изостават пред платен софтуер. Разбира се има модули, има възможности за настройки и тн и тн, но всичко това отнема доста време, което аз нямам желание да отеделя. А и най-важния плюс на платения софтуер е, че ако има бъгове и проблеми, имаш поддръжка и някой, който ИСКА да ги отстрани. Ако излезе бъг с горния модул, който каза, аз ще съм този, който ще трябва да оправи проблема, да дебъгва и тн.

 

Друга част от нещата, които ме карат да не искам да  използвам SMF:

- Няма добре работеща интеграция на OpenID - за ползване на Facebook/Twitter и други OpenID провайдъри за логин

- Няма добре работеща СЕО система

- Няма добър модераторски панел за управление на потребители и съдържание

- Няма добри програмни hook-ове за закачане на външни модули, всичко е доста кофти процедурен код

- Attachement-ите изглеждат отвратително, няма възможност за preview на картинките в модален прозорец, няма възможност да поместиш attachement-а между текста в поста, който пишеш

 

 

Мнението ми е, че 149 долара са нищо за такъв голям качествен софтуер. Ако искаме да имаме хубава форум, който да спечели потребители и интерес, по-добре да инвестираме малко пари в това софтуера да е изряден и благинките и удобствата на потребителите да са на лице, а да инвестираме многото време, което иначе ще отиде в настройки на модули, за да съберем повече съдържание и да намерим други канали да го развиваме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Бъг: Като съм абониран за теми да ми праща и-мейли и като кликна на линка в съобщението не ме праща на мнението ама си ми отваря главната страница на форума. Ползвам Firefox, а и-мейлът ми е в Gmail.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът в имейлите е http://forums.gwm-bg.com/index.php?showtopic=&view=getnewpost Липсва номерът на темата след showtopic= затова праща на главната страница. Ако може да го оправите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постепенно собствениците на GW във форума се увеличават! Мисля, че ще е добре под картинката на профила освен адреса, да излиза и колата която кара потребителя. Все пак това е автофорум! Така по бързо и лесно ще се виждат притежателите на GW без да е нужно да се влиза в профила на всеки потребител!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

PS. Приканвам всеки собственик на нов автомобил, който иска да дава повече информация, снимки и т.н. да си отвори собствена тема.

 

Извинявам се, че пиша нещо, което не е свързано с темата, но не е ли по- добра идея ( като се съберат повече собственици на автомобила) да се направят две теми напримерно в едната новите собственици да се похвалят със снимки на новите си коли, а в другата да публикуват впречатленията си от автомобила. По този начин, когато дойде нов участник в форума ще му е много по- лесно да намери необходимата информация за модела (а не да преравя 10 теми, в които да има по 2-3 полезни мнения и всички други са " честито " и т.н.). Това само като предложение дано да ви хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде голям е риска от особено голямо количество спам и ненужни коментари и писания.Отделна тема-конкретика.Всичко си е подредено.Това за впечатленията,иначе за снимките и сега не е проблем да има такава.Дерзай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ми се струва добра идея да направим по една важна тема в секцията за всеки модел (Hover, Steed, Voleex), където да започнем да събираме линкове към важни теми и постове, дискутиращи конкретни проблеми и въпроси с по-голяма важност. В тези теми ще има правило да се пише само за добавяне на информация, всичко друго да се трие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един съвет...Когато юзър не НАРУШАВА правилата на форума, да не го предупреждават на Лични ;) Тенденциозно модериране не бива да се прикрива и да се поставя под друга форма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро предложение, но такова нещо е химера. Заплахите/предупрежденията (според тълкуването) на ЛС и "тайното" модериране не са от вчера. Пиши на някой Admin. Модераторите също си имат кой да ги "администрира". Все пак е въпрос на гледна точка, но най-вече защото правилата са твърде общи (все още).

Редактирано от Vitku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...