Jump to content

Официална информация (от Литекс Моторс) относно Voleex C30


admin

Recommended Posts

Вчера имах среща с маркетинговия директор на Литекс Моторс, както и негови колеги. Имам разрешението да пусна официална информация по различни въпроси свързани с марката, първото от които засяга Voleex C30, на който дори имах възможност да се повозя, макар за много малко.

 

Автомобила ще влезе за тестове и сертифициране за евро стандартите ноември месец. Тогава се очаква да получи нужния сертификат и вероятно след по-малко от 6 месеца ще може да се предлага в България внос от Китай. Ако това се стече така, се очаква до по-малко от една година да започне да се продават произведени у нас такива коли. Литекс помолиха за разбиране, че всичко опира до това дали сертифицирането ще мине гладко, като усложнения са крайно малко вероятни, но все нищо не е абсолютно сигурно.

 

За цени още не може да се говори, но ще бъдат най-ниските в България в класа на автомобила за даденото ниво на оборудване.

 

Прикачам снимка на колата до по-старо Volvo C60, принадлежащо на единия от служителите в Литекс. Макар Волвото като габарите да е малко по-голямо, по негови думи във Волекса е по-просторно, понеже двигателния отсег е по-къс, а в задната част Волекса е по-висок, за да има повече място и хората да седят по-изправени.

 

Колата се движи много тихо и плавно, като това, на което се качих е Китайски модел внос само за изложения - произведен за Китайския пазар. По негови думи за Европейския пазар ще има повече шумоизолация, по-качествени пластмаси и други неща отговарящи на това, на което са свикнали хората в Европа. Отново по негови думи колата е много стабилна на дълъг път, държи се добре при влизане по-рязко в завои, CVT-то има голям обхват и дори при близка до максималната скорост на модела, оборотите на двигателя имат още до червената зона.

 

Ако имате по-конкретни въпроси, може да ги зададете.

IMG_20111006_185234.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията - хубаво е да има потвърждение, че Ц30 ще се произвежда и у нас (ако не му мине котка път със сертифицирането).

 

А между другото според нета той е само с един двигател - 1.5 бензин. Говорихте ли за това дали ще се слагат и други двигатели (дизел примерно, 1.3 бензин)? Много интересно е и, че според този сайт разликата в теглото м/у Ц10 и Ц30 е само 25 килограма, а Ц30 е с цели 60 см по-дълъг от Ц10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително, че питането ми не е много по темата. Видях снимката и се зачудих къде е снимана? Всъщност къде им е централния офис на литекс моторс? До колкото виждам от интернет все още е на гарата, но до колкото знам там е временно... Къде ще им бъде окончателно централата? На Цар Борис 3-ти ли? Или там е само шоурум? Няма ли да се преместят в Литекс Тауър, гледам че вече е готова и според мен най би им прилягало в този доста модерен офис да са :). Моля ако някой знае да каже, питам чсто информативно и от любопитство :)

 

Относно C30, смятам че ако го конфигурират по европейски, т.е. с дизелови двигатели и хубав автоматик, както и качествени материали вътре и добра шумоизолация, то би бил супер успешен модел в този клас! Но да видим! А и Хувър Н6 като дойде ще е много атрактивен според мен, в класа на Кашкай и с много добър дизел 150 коня с автоматик. Ако реализират тези два модела успешно, то следващата година се очертава много интересна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна информация за "скрития " фаворит в гамата на GW - С30 . Това според мен е идеалният клас за нашият пазар и този модел с "европейските" добавки ще бъде супер атрактивен.

Лично за мен дизеловите двигатели в този клас са доста спорни като икономия , ако не се ползват за корпоративни цели (голям пробег). Много по-изгоден е варианта с АГУ .

Интересно , въпреки краткия тест, какво е мнението ти за "возията" ( твърдо , комфортно ....) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PPetkov Hover H6 вече се предлага в Китай от новия наскоро открит завод на Great Wall, който е инвестиция за над милярд евро, от който е пуснат и C50. Китайците искат да изтестват колите на техните си пазари поне година, преди да ги подадът за сертифициране за ЕС. Това е бонус за нас, защото ранни, често-срещани слабости и проблеми в моделите ще бъдат изчистени. По думите на служителите на Литекс, Hover H6, който сме видяли на изложенията е прототип, който въобще не е толкова изпипан и красив като оригинала, а в България/Европа ще се предлага най-рано 2013та година негова още по-обновена верси, по европейски.

 

Офисът на Литекс е на централната автогара в София - в сградата има офис помещения. Не съм питал до кога ще са там и къде може да се местят. Снимката е направена отстрани на паркинга до автогарата, а возенето в автомобила беше из паркинга, колкото да го усетя как потегля, колко шуми и тн - колата няма номера и нямаше възможност за повече за сега. Не мога да кажа и дали вози меко/твърдо и тн, но предполагам, ще е много подобна возията до Voleex C10.

 

За други двигатели не сме говорили, понеже колата тепърва ще бъде сертифицирана, рано е за такива детайли.

 

Иначе друго интересно е, че вчера вечерта, докато бях на срещата с Литекс, точно се оказа, че в Бургас са пристигнали контейнери с около 300 автомобила по думи на хората от Литекс - и се разтоварват. Коментираха, че червения Волекс изглеждал много красиво на живо :) Това за разтоварването го пускам между другото да имате едно на ум, че всеки момент хората капарирали коли най-накрая ще приключат с чакането, а ние може би ще намерим нови членове на форума и фенове на марката! :)

 

Има и други неща, които научих, но да видя как/къде ще ги пускам като информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цените на С30-ката, мисля че наистина ще са изключително добри. Прегледах пазара в Китай. Прави впечатление че цените на С10-ката, които дават тук са сходни с цените на Китай.. просто сложете 20% ДДС, и готово +- 5-6 стотин лева. От тази гледна точка очаквам и цените на С30-ката да бъдат на същата политика, което посказва около 18 500 всички екстри за механична и около 19 500 с автоматична скоростна. Като добавим и 2300 за газовата си мисля че до около 20-22 хиляди с ДДС ще се вмести цената. Рено Симбол, кола от приблизително същия клас,при нивото на оборудване на С30-ката (говорим само за основни неща, фарове за мъгла, климатик и т.н.)достига около 26500 лв..., като се има предвид че това е нискобюджетния седан на Рено, разликата е уникална....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Следя с интерес дискусията за Волекс С30, ако не е фирмена тайна как върви сертифицирането и евентуално кога можем да очакваме автомобила на нашия пазар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2-3 седмици , минах през Митвас, в Дружба, и разпитах подробно за С30-ката. Тъкмо се връщаха от някакво обучение и до колкото успях да разбера, се очаква до 3-4 месеца сертификата и около Юни.2012 да я пуснат на нашия пазар. Явно съм бил доста заинтересован (а и наистина съм, защото стария кошник ако реша да го ремонтирам ще ми струва колкото една нова)та ми взеха телефона с обещанието че при новини относно пазара (кога ще се пусне, цени и д.р.) да ме потърсят. За сега не са се обадили, ама и това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм бил доста заинтересован (а и наистина съм, защото стария кошник ако реша да го ремонтирам ще ми струва колкото една нова)та ми взеха телефона с обещанието че при новини относно пазара (кога ще се пусне, цени и д.р.) да ме потърсят. За сега не са се обадили, ама и това е нормално.

Нищо по-ново от това няма като официална информация.

При наличие на такава, ще се обадим веднага на Вас и всеки друг, който е проявил интерес към C30.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и ще се въоръжа с търпение. Много ми харесва Волекс С30 като визия и имам желание да сменя моето Б4 с Волекс С30, но явно ще се почака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според официалният сайт на Грейт Уол Волекс Ц30 и Ц20Р са преминали успешно процедурата по сертифициране.Информацията е от 6 декември.Така,че спокойно можем да очакваме производство на колите в Ловеч следващата година :-).Ето и линк към статията:

http://www.gwm.com.cn/en/newsDetail_1256111095687_1323151156838.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто това е моят автомобил. :hello2:

Винаги съм харесвал седаните,а този изглежда много добре,само дето не намерих снимки на задната част. :icon_colors:

 

Чакаме развитие по темата и стартиране на производството в Ловеч. :3some:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Днес открих ориентираща цена за C30

Great Wall Saloon Volkswagen Type (volex c30) price of USD 10,300 - което се равнява на 15 281.08 BGN а за такава кола определено си заслужава парите :) Ето и от къде открих тази информация : http://nahjaliraqgro...ails.aspx?ID=13

Редактирано от Spoilerbs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е цена от (of) , което значи, че е за базовото ниво ,въпреки че и то е с доста екстри . В Ирак надали има ДДС , екотакси и прочее неща , които следва за у нас да се начислят и цената ще отиде около коментираните по -горе в темата нива - от 19 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес открих ориентираща цена за C30

Great Wall Saloon Volkswagen Type (volex c30) price of USD 10,300 - което се равнява на 15 281.08 BGN а за такава кола определено си заслужава парите :) Ето и от къде открих тази информация : http://nahjaliraqgro...ails.aspx?ID=13

 

Това не е ориентировъчна цена. В ЕС има куп други данъци и фактори. Със сигурност C30 няма да е под цената на C10, не се зажблуждавай - според мен цена около 18-20 000 е възможна и чудесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такова не че нещо, ама няма ли да я пускаме вече С30-ката в продажба, не че съм нетърпелив, ама кака Мара (сегашната кошница), вече почва много отчетливо да иска едни много неприятни ремонти (съединител, генерация, кормилна рейка, амортисьори и т.н.) та да знам да я правя ли изобщо или да чакам още малко търпеливо :), дето се казва до май месец ще изкара с един 120 лв. неотложен ремонт, ама за след това ще и иска една първоначална вноска:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре направи запитване към Литекс, дали възнамеряват до месец-два да започнат да продават внос на C30. Уж такива неща се чуваха когато се появи типовото одобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, от Литекс ми отговориха... отклончиво :), Аз си ги питам за с30-ката дали ще я пускат скоро на пазара, те ми казват да ида да си избера кола от техен офис. Да не би да са ги пуснали вече?

Редактирано от petkov_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че са ти отговорили е добре... аз от 10 дни чакам отговор относно опцията за ESP... ама отговор няма, което ме навява на мисълта, че въпреки че в рекламите на Волекса ESP е посочено като опция едва ли има шанс да мога да си го поръчам. А това от своя страна значи, че колата няма да е Волекс... но да видим, може и да ми отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...