Jump to content

Нов форум!


admin

Recommended Posts

Най-накрая сме с нов форумен софтуер. Това трябва да реши проблема със спама и да ни даде доста повече потенциал да развиваме форума :)

 

Очакваме вашите коментари свързани с... всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии ми харесва!

Почвам с идеите:

1. Много светло ми идва с това бяло! Ще има ли теми от които да си избираме?

2. Като разглеждам темите, не на главната страница а като вляза в някой раздел, та тогава са много малки иконките и почти не се вижда разликата между прочетено и непрочетено!

 

Ще разглеждам още и ще видя кое какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, благодаря за забележките, отговори по ред на изписване:

- Стария форум беше не по-малко бял. Въпреки това - съгласен съм, че една по-тъмна тема няма да е излишна и ще имам грижата след преминаването към версия 3.2 на форума да направя такава. До тогава - това е.

- Иконите са със размера от стария форум. И на 24" и на 17" монитор се виждат добре, отделно че и цветово се различават осезаемо. Ще почакаме - ако още хора се оплачат...

 

Очакваме коментарите ви за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и RSS за новите мнения...

Като цяло – добра идея е да сложиш едно пренасочване от старите адреси на "нови мнения" и на rss-емисията на тия нови мнения към сегашните, новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е аналогът на index.php?action=unread в IPBoard, че не ми се търси, а не виждам готова препратка в новия дизайн?

 

Най-долу, "Отбележи форума като прочетен":

index.php?app=forums&module=forums&section=markasread&marktype=all

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В старият вариант Днес беше с курсив и даваше бърза представа за най-новите мнения , много удобно за тези ,които редовно влизат и следят за нови постове и коментари .Това ми липсва сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е малко силен контраста между бялото и тъмно червеното клонящо към кафяво да не кажа.Ако то е не толкова наситено,а фона е 2-3 идеи по-сив,ще се премахнат светлинните разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-долу, "Отбележи форума като прочетен":

index.php?app=forums&module=forums&section=markasread&marktype=all

 

Май не ме разбра. Питам за друго – ето го, намерих:

 

http://forums.gwm-bg.com/index.php?app=core&module=search&do=new_posts&search_app=forums

 

Новите мнения, не отбелязване като прочетени. Идеята е да следя форума, не да пропускам и отбелязвам като прочетени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали този форум тотално зацикли като завода или се лъжа?

 

Форума си е наред, ако да бе тръгнал да умира нямаше да се сменя софтуера с по-добър, че и платен. За завода мога да кажа само че липсата на информация не означава че не се работи. При такава солидна инвестиция и при положение че вече има дистрибутори на марката - малковероятно е да не заработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума си е наред, ако да бе тръгнал да умира нямаше да се сменя софтуера с по-добър, че и платен. За завода мога да кажа само че липсата на информация не означава че не се работи. При такава солидна инвестиция и при положение че вече има дистрибутори на марката - малковероятно е да не заработи.

 

За заработването е ясно,все някога ще заработи, под "зацикли" имам предвид "тъпче на едно място","буксува" и т.н.

 

Относно форума аз съм участник в него и споделям мнението си, с новия софтуер му пожелавам да се развива все по-бурно, креативно и да постигне целите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заработването е ясно,все някога ще заработи, под "зацикли" имам предвид "тъпче на едно място","буксува" и т.н.

 

Относно форума аз съм участник в него и споделям мнението си, с новия софтуер му пожелавам да се развива все по-бурно, креативно и да постигне целите си.

 

Това има предвид и Говедо. Завода не "тъпче на едно място", просто нямаме източници на постоянна информация, така че да следим всяка стъпка от развитието му. :)

 

Колкото до форума, неговите цели са да събере на едно място хората, които проявяват интерес към завода и колите и хората, които са собственици на марката, за да обменят опит, идеи, информация и съвети за своите машини с китайска (и скоро българска) жилка в тях. Предполагам, че когато започнат по-мащабни продажби и се появят повече хора, каращи машини с емблемата на Great Wall, ще има и много по-голям интерес към форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Предложение и от мене:

Първо предложение:

Ако има вариант, мисля, че ще е по-добре форума да стане едноезичен.

Пример:

На начален екран в дясно, надпис: Нови мнения".

В ляво от надписа "Forums, Members, Chat"

Вътре в темите под надписа "Нови мнения", надпис "Follow this topic", в ляво под заглавието на темата: Started by...

Също така и около аватарите (над и под тях): Advanced member, Member, Newbie

Предложението ми е или да е на български, или да е на английски (френски, китайски и т.н.) т.е. на един език, по-издържано е.

 

Второ предложение:

Прекалено е светло, нямам нищо против бяло и бледо синьо, но според мен е малко в повече.

 

А ако не става, здраве да е - ще се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Форумът е едноезичен, но не е изцяло преведен. Скоро ще адресираме това.

2) Ще потърсим тъмна тема на форума, която може да бъде избрана вместо текущата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, .. Тео ... добре си ни дошъл и тук ... по тия въпроси ще видим какво ще кажат Admin и govedo ... те са майсторите на форума ... идеите ти са добри, макар че напоследък се включиха във форума доста иноезични потребители и за тях е по-удобен сегашния вариант!

 

ПП: Да не вземеш да се изкушиш и преди да ти е дошъл сандерко да награбиш някой Ц10?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Да не вземеш да се изкушиш и преди да ти е дошъл сандерко да награбиш някой Ц10?!?...

 

"No chance!" - финална реплика на Арнолд Шварценегер от един стар филм - "КОМАНДО", мисля 1988 г.или нещо такова.

 

След тази фраза да очаквам атака от почти целия форум :) ("почти"-то вероятно ще са членове на форума на "Дачия")

 

А за иноезичните - гледам те си пишат или на английски или на български от руски през гуугъл преводач....Дали в такъв случай не е по-добре да вървят български и английски едновременно - пример: "Отговор/Answer" или "Харесва ми/Like this". Друго което ми идва на ум е да се направят паралелни страници на няколко езика, но не знам дали е възможно едно постнато мнение, примерно на българската страница, да се публикува 1:1 и в паралелната, примерно "английска" страница. Даже мнението не е необходимо да се превежда от един на друг език.

 

Абе, това са бели кахъри - свиква се с тях. Важно е във форума да има обмен на мнения и да е "приятно" място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езикът го изяснихме. Долу във форума има Български/English като избор на език. По подразбиране е "Български". Ако избереш English ще е изцяло на английски. Просто в един форум има хиляди текстчета за превеждане, отнема много време да ги преведем, не сме ЦЕЛЯЛИ да е Like This вместо "харесва ми", просто не сме имали време да допреведем всички нови текстчета от английски на български след обновяването на форума и молим за разбиране.

 

Иначе всеки има право да избере колата, която иска, как така някой ще те нападне :P Форумът не го започнахме с идеята, че сме купили Great Wall автомобили или че възнамеряваме да вземем - направихме го от радост, че в България предстои да се развие автомобилна индустрия и да съберем на едно място всичката информация за проекта. Както да помогнем на хората, които имат такива машини да обменят информация и съвети (което вече се случи в 1-2 теми), понеже до сега нямаше къде. Също така форума има за цел да помогне на хората, които търсят кола от класа на някой от моделите на GW да видят какво могат да получат за парите си ако изберат тази марка.

 

В този форум се радваме на интелигентните мнения. Администраторите или модераторите няма да изтрият никое аргументирано мнение за завода или автомобилите - позитивни или негативно. Мнение от сорта на "завода е пълна глупост, а колите боклуци" ще бъде изтрито веднага, ако в същото време някой напише, че има такъв автомобил или е работил в завода и е срещнал следните проблеми или че е разгледал GW автомобил, сравнил го е с някоя друга марка и модел и е предпочел другата марка по еди си какви причини - ще благодарим за информацията, защото може да е от полза на хората!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...