Jump to content

Нов форум!


admin

Recommended Posts

Мите, той Тео имаше предвид нас дачияводите да не го нападнем ако изневери на румънката ... а иначе - той си е такъв ... и като се добави че чака вече сума ти и време поръчаната кола и леееекичко почва да изперква ... става весело! :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Форумът не го започнахме с идеята, че сме купили Great Wall автомобили или че възнамеряваме да вземем - направихме го от радост, че в България предстои да се развие автомобилна индустрия и да съберем на едно място всичката информация за проекта. Както да помогнем на хората, които имат такива машини да обменят информация и съвети (което вече се случи в 1-2 теми), понеже до сега нямаше къде. Също така форума има за цел да помогне на хората, които търсят кола от класа на някой от моделите на GW да видят какво могат да получат за парите си ако изберат тази марка....

Точно затова станах член на този форум, а не на БМВ или вездесъщия Голф. За езика ОК и изцяло подкрепям усилията които полагате, за да бъде форума това което трябва да е.

 

Мите, той Тео имаше предвид нас дачияводите да не го нападнем ако изневери на румънката ...

 

Радо, нямах точно това предвид. Никога не съм предполагал, че някой от форума на Дачия ще ме нападне за нещо, освен ако не се държа идиотски във форума. В крайна сметка колегите са достатъчно толерантни към всички марки. Това с нападението си беше шега от моя страна, то затова има и емот иконка.

 

А, че почвам да изперквам - май си прав. То по тия автобуси все нещо ще ме стигне, я грип, я някое изперкване..., само дето някоя засукана кака още не ме е хванала ;)

 

Пожелавам на форума да бъде полезен за своите членове и да съумее да запази добрия тон и толерантно отношение към всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, ние във форума на Дачия ядем хора ... /справка Васко и Фрий/ ... важното е да става весело!

 

А тук, в този форум (както и оттатък) се стараем да пазим добрия тон, да се аргументираме и да не нападаме никого, дори и такива дето си плюят ... по принцип и по навик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, странно, но откакто се регистрирах ми прави впечатление едно нещо - някои хора във форума излизат с 0 мнения, въпреки че са писали из темите(аз например)... Търсих дали е настройка в профила, но нищо не намерих. На какво се дължи това?

Редактирано от poroinik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поискал съм съдействие от поддръжката на IPB. Ако си отвориш профила ще видиш какъв брой активни постове имаш. Броя на постове отстрани в темите трябва да показва колко поста си имал общо - изтритите също се броят там. Активните са такива, които не са изтрити или репортнати за спам и тн. Така че тези дето ги пише отстрани в темите винаги трябва да са равни или повече от броя на активните.

 

Аз да кажем имам 233 активни поста, но системата мисли, че имам 22 общо, което е безумно. Дано от поддръжката пишат скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ще провериш на практика как е поддръжката на платените форуми :)

 

А това е козметичен проблем, но все пак носи някаква информация за потребителя... и предполагам този брой се използва за определянето му като newbie, member и т.н., така че ще е добре да си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката им е железна, покрай миграцията от стария форум и куп дреболии съм пускал 15тина тикета и до час два са отговаряли. Явно това не важи уиикенда, та ще почака :)

 

Иначе то постовете си работят, в профила ти се виждат активните постове, защо обаче брояча не работи добре в изгледа на темите не мога да си обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mystery Solved! Благодарение на чудесната поддръжка на IPB :)

 

Та, готово, вече форума е настроен и всички имаме правилен Post Count.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама когато е на ГМТ+2 и ми показва два часа в + ... пробвах различни варианти в това число и включено и изключено ДСТ ... ще намеря точния вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен. :hello2: Днес се регистрирах и веднага започвам с интерес да следя темите. Но все пак реших и аз да си кажа мнението за форума. Засега имам две малки забележки. Едната е дали може да се поставят бутони "нагоре" и "надолу" при разглеждане на темите, тъй като смятам, че ще е по-лесно и удобно - и така е добре, но се налага доста движение с плъзгача нагоре или надолу.

Другата ми по-важна питанка е - защо не ми предлага опция за автоматично запазване на паролата при вход :huh: Доста е неудобно така. При подобна промяна на друг форум също така се изгуби тази опция, но след като се направи корекция след подаден сигнал, въпросната се появи и сега е много удобно. Дали и тук може да се коригира това?

Иначе поздравления за форума. :hello2: Не очаквах, но съм приятно изненадан от факта, че толкова бързо е създаден, и се надявам наистина да е много полезен с всякаква информация относно тези автомобили.

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл!

 

1) За нагоре/надолу - най-долу на форума в средата има една стрелкичка, която сочи нагоре и може да те прати най-отгоре без да скролираш. За надолу няма, ако кажете къде точно очаквате да е и ако има и други, които изпитват нужда от нея, ще сложа.

 

2) За запомнянето на паролата не съм сигурен какво искаш да кажеш. Ако искаш автоматично да бъдеш логнат във форума щом влезеш - цъкни отметката "Да ви запомним" (виж прикачената картинка). Ако искаш да виждаш звездички на полето за парола на екрана за влизане във форума - все едно вече си въвел паролата си, това е функция на твоя браузер и ако не се случва, причината не е в във форума и аз няма как да корегирам проблема.

Screen shot 2011-09-19 at 1.37.13 PM.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението. ;)

Относно 1 питане ок, не е толкова належащо и засега е добре.

Относно 2 ми питане имах предвид, че самия сайт не предлага автоматично запомняне на паролата - в смисъл - когато отворя вашия сайт и натисна вход, след като ми се появи покана да въведа ник и парола за вход, тези полета вече да бъдат попълнени автоматично и с ника и с паролата ми и аз единствено натискам вход и съм вътре. Това естествено става като при предишното ми влизане с ника и паролата си в форума съм попитан от самия браузер дали иска да ми запамети паролата и аз съм дал - запамети паролата. Но тази опция трябва да се поддържа от самия сайт, за да може браузера да ми я предложи. Както казах това става с почти всички сайтове, като единствено преди време един сайт също така си смени платформата и тази опция изчезна, но след няколко оплаквания успяха администраторите на съответния сайт да коригират това и сега отново всичко си е ок. Затова мисля, че това си е опция от самия сайт - като например сайтове като Пейпал или други банкови или подобни сайтове също не предлагат тази опция по напълно разбираеми причини. Ако има значение - с Google Chrome съм.

Първата снимка е как самия браузер ме пита дали да запамети паролата, а на втората снимка се вижда как изглежда началната страница на сайта и в нея вече автоматично е въведен ник и паролата ми. ;)

Надявам се този път да съм обяснил правилно моето питане, но ако сметнете че в това мое питане има прекалено много искания моля да го пренебрегнете. И така сайта си е наистина добър и правилно подреден по раздели и информация. ;)

 

61060245212776846871316442574R5EDBNGo81FHtxo0dPn6_m.JPG

 

70559892316051290451316442597a91hO2iN5iTPiaIE6crN_m.JPG

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя дали има какво да се направи, за да и на лице желаното от теб поведение. Радвам се, че форума като цяло ти харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какъв е проблема! На снимките си посочил сайта facebook.com! Е няма как да си запомниш паролата във фейсбук а да ти работи за нашия сайт. Когато се логваш във форума има такова питане за запомняне и ако си избрал кутийката ще те запомни! Аз така съм направил и работя с хром и всеки път като заредя адреса на форума съм си логнат вътре! Провери си пак къде си си запомнил паролата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно. Дадох пример с снимки как се получава за даден сайт. Не, че искам като ми запомни паролата за facebook.com и с това да ме вписва и тук. Тук в този форум просто това предложение за запазване не се появява, както и при Пейпал или някоя банка, но за такива сайтове е нормално. Но защо няма предложение за запазване на паролата за този сайт? :huh: Това ми е въпроса.

А това, което ти ми казваш и по твоя начин е, че те вписва винаги, но ако не си му дал изход и разглеждаш други страници и след това отново се върнеш тук и си вътре. Така става, но ако му дадеш изход и се върнеш ще трябва наново да се вписваш и да въвеждаш и ник и парола. Е точно това казвам, че е удобно, ако и тук както и на повечето сайтове се предлага запаметяване при което, като заредиш този сайт и при влизане въведеш ник и парола браузера ще те попита дали да запамети паролата ( снимка 1) и при запаметяване при изход и последващо влизане в сайта, като натиснеш вход ще се появи онова прозорче, но в него вече ще са въведени наготово и ника и паролата ( снимка 2 ) и ти единствено натискаш влез и си вътре. Супер лесно е и се учудвам, че след като ползваш Хром тази опция не ти е известна, а тя е има и при Мозила.

Следващия път ще ти покажа снимки как влизам в форума на рено - нали и там си регистриран, за да е още по-ясно. ;)

По-елементарно от това няма как да го обясня, но ако ви представлява трудност не взимайте под внимание моето скромно желание.

Успех на форума, виждам, че се реагира бързо и се получава добра дискусия, за разлика от други форуми за автомобили.

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма проблем! То ако има нещо такова админ ще го прави ... аз просто казвам че нещо не е наред ама не е от форума ... аз работя с хром и посещавам и форума на рено и тоя на дачия и още няколко и не съм въвеждал потребителско име и парола от месеци! запомнени са си и си работи ... грешката е в твоя браузър ... нещо някаква настройка си разбърникал и затова става така при теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак мисля, че при теб няма проблем, вероятно защото не даваш изход когато излизаш от сайта. Не мисля, че има при мен грешка, защото както показах по горе на снимките ми предлага запаметяване на паролите за всеки сайт. Още повече, че пробвах от различни компютри и с различни браузери. Изтрих паролата на facebook.com и после я въведох отново и го показах с снимките. В момента имам запаметени на единия компютър над 20, а на другия над 30 никове и пароли за различни сайтове, като самите пароли и никове за всеки сайт са различни. Както казах при друг сайт и при подобна промяна на платформата на форума се получи това в първите дни, но след като няколко човека се оплакаха въпросния проблем се реши и сайта отново предлагаше запаметяване на паролите. Затова мисля, че е функция на сайта.Засега само този сайт ( не броя Пейпал и други банкови сайта ) не ми предлага въпросното запаметяване.

Но не искам да нахалствам и затова ще се радвам, ако това се промени, но ако не може няма да досаждам с претенциите си. ;)

 

П.П. Сега пробвах друго - излезнах от форума и се опитах да влезна отново, но сгреших паролата си случайно. След това естествено сайта ми показа, че греша и ме подкани отново да въведа ника и паролата си и след като ги въведох и влезнах в форума най-сетне ми предложи въпросното запаметяване на пароли :hello2: . Запаметих я естествено и отново излезнах, но при последващия вход отново паролата липсваше :icon_pale:. Или просто казано - тази екстра с запаметяването на паролите работи, но не в началната страница. Сега ако първия път сгреша паролата си и сайта ме подкани да опитам отново ( това става вече на друга страница ) то тогава вече я имам наготово и ника и паролата си запаметени и единствено натискам влез и съм вътре - което бе и замисъла. Това означава, че на този сайт при началната страница тази опция не действа, но на друга страница от този сайт това работи. Значи може евентуално това да се коригира - или поне се надявам. ;)

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радо, и при мен става така. Не излизат нито логина, нито паролата въпреки, че отметката е сложена. Въпреки това натискам влизане и ме прехвърля на втори екран, където ме информира, че логина или паролата са сбъркани. На този втори екран, обаче стоят и са запомнени и логина и паролата ми. От там влизам без да въвеждам нищо повече. И на Хром и на Огнената Лисица и на Експлоъра едно и също се получава. Може би инфото ще е полезно за колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи админа ще помага ... аз понеже си имам два компа само за мене си (служебен и личен) и не излизам никога и всичко си ми е запомнено и не ми се е налагало както казах от месеци да се логвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...