Jump to content

Мнение за H6 1.5t


valkata86

Recommended Posts

Преди време ( когато закарах колата да оправят щетите след удара ) бях им споменал за съединителя, но от сервиза казаха, че не чуват никакъв странен или ненормален звук и нищо не предприеха, след това  не съм ходил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, реших и аз да напиша няколко думи за моя H6. В момента съм на 58 000 км и смея да твърдя, че всичко е наред само от време на време дребни работи се появяват които трябваше да се поправят в сервиз. 

Сменях дисплей на аудио системата, защото микрофона спря да работи и като цяло нещото което най-много ме дразни е че свети лампата за Airbag. 3 пъти ходя в сервиз, оправят го и мине някой друг ден и пак почва да свети и колкото и да се заигравам с кабелите под седалката нищо не помага. Сега пак трябва да ходя...но се чудя някой друг има ли го този проблем и да даде някой съвет как да го оправя без да ходя през 5 дни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Whos-bad said:

Здравейте колеги, реших и аз да напиша няколко думи за моя H6. В момента съм на 58 000 км и смея да твърдя, че всичко е наред само от време на време дребни работи се появяват които трябваше да се поправят в сервиз. 

Сменях дисплей на аудио системата, защото микрофона спря да работи и като цяло нещото което най-много ме дразни е че свети лампата за Airbag. 3 пъти ходя в сервиз, оправят го и мине някой друг ден и пак почва да свети и колкото и да се заигравам с кабелите под седалката нищо не помага. Сега пак трябва да ходя...но се чудя някой друг има ли го този проблем и да даде някой съвет как да го оправя без да ходя през 5 дни 

Здравей, колега
Аз съм нямал подобен проблем с H6-цата, но с предишната ми кола ( мазда 6 ) го имах и знам колко дразнещо е . Там ми се беше прецакал датчик за тегло ( или нещо подобно ) , който се намираше под седалката. Оправих го с подмяна на датчика. А ти като ходиш в сервиз какво точно ти правят, подменят датчик или просто трият някакви грешки , и така нещата се оправят за определено време?

Дано успееш да намериш трайно решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светеше еърбега ,ходих няколко пъти оправяха нещо и пак светне. Накрая в Митвас смениха датчика намиращ се в седалката на пътника и от тогава не се е обаждал вече година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти ходя и ми обясняват как кабелите под седалката се мърдат не знам си какво..айде един път да се случи разбирам, ама вече 4 пъти ходя за едно и също нещо. 

Мерси за отговорите, сигурно датчика ще е, направо ще им кажа да го сменяват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От доста време не съм писал :) 

И при мен  светна лампата за проблем с еърбег-а. Както и ми спря парното , не знам точно как да го кажа - факт е че вентилатор-а не върти и не ми духа вътре в колата. Най-интересното е, че климатика работи ( т.е. като го включа компресора се чува как почва да работи ), но не духа вътре. Записах си час за преглед на проблемите ( парното и еърбег-а ) , само че хората явно са много заети и чак в петък(11.08) ми дадоха час ( обадих им се миналият вторник(02.08) ). За съжаление в най-големите жеги останах без климатик , но дано все пак да го оправят.

Друго, което се сещам като ходих на профилактика на газовата ми казаха, че имало по-нов софтуер за колата и след като ъпдейтна колата, да отида и те да ми инсталират последният софтуер на газовата. Дали някой  го е правил това и да сподели дали реално има  разлика? От Ланди-ренцо ми казаха, че след ъпдейт на газовата колата щяла да работи по-добре и разхода щял да ми падне поне с литър :) .

Иначе вече съм на почти 70 000км. Реално съм нямал никакви сериозни проблеми с колата. Доволен съм от нея ( макар и малко на майтап да я бях пуснал в мобилето ). 

По принцип съм оставил да ми показва моментен разход, но след като оня ден се появи кандидат-купувач, който държеше да разбере средният разход и мен ме заинтригува :) Оказа се че борд-компа показва 9.5лт / 100км. Това предполагам е за последният пробег след нулиране на временния километраж т.е. последните 1800км. Човека каза, че бил карал Туарег до преди няколко месеца и според него борд-компа не показвал 1-цата отпред :D

 

@Whos-bad Дали при теб се оправи проблема с тази лампа ?

 

Доста изписах, дано за някого да е полезна информация. Бях подтикнат, след като вчера прочетох в субару форума как на 35 000 км сменят рейки, на 50 000 смяна на главини, също на тези километри смяна на тампони и си викам уж субаро са доста здрави , а какви проблеми имат :) пък аз досега само един датчик за задна съм сменил  и сега лампата за еърбега и парното :occasion14: . Дано и за напред да няма никакви проблеми ( особено след като изтече гаранцията ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лампата на еърбега - бръкни с ръка под шофьорската седалка и размести кабела напред/назад... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, Boyko23 said:

За лампата на еърбега - бръкни с ръка под шофьорската седалка и размести кабела напред/назад... ;)

Благодаря за съвета. Вече не ми свети лампата :occasion14:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎9‎.‎8‎.‎2017‎ г. at 10:45 AM, valkata86 said:

...вчера прочетох в субару форума как на 35 000 км сменят рейки, на 50 000 смяна на главини, също на тези километри смяна на тампони и си викам уж субаро са доста здрави , а какви проблеми имат :) пък аз досега само един датчик за задна съм сменил  и сега лампата за еърбега и парното :occasion14: . Дано и за напред да няма никакви проблеми ( особено след като изтече гаранцията ) 

Би ли дал линк към темата в Субару - форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jiovanni ето това е една от темите линк. Бях попаднал и на други теми за проблеми със субару, но не успявам да ги намеря. 

 

Да се похваля, че в петък след като минах през сервиза вече всичко по колата е наред. Оказа се, че буксата на  някакъв кабел се била извадила.

 

Само с ъпдейт на софтуера ударих на камък. Имали акция преди 6 месеца, но на мен така и никой не ми се е обадил, а и никъде не са го написали, за да закарам колата. Сега вече кабелът бил изпратен в Китай. Живи и здрави ще си карам със старият софтуер :)

Редактирано от valkata86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Само искам да споделя нещо, на което попаднах съвсем случайно и се замислих дали да не си купя, но да го монтирам след като ми изтече гаранцията  на колата :) 
Racechip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, valkata86 said:

Само искам да споделя нещо, на което попаднах съвсем случайно и се замислих дали да не си купя, но да го монтирам след като ми изтече гаранцията  на колата :) 
Racechip

Това "чудо на техниката" си е пълна шашма ако питаш мен! Щом се слага на ОДБ интерфейса значи просто бърка работа на ЕКУто... Иначе ако толкова искаш, винаги можеш да го ползваш. Просто ако ти се наложи да ходиш до сервиз, го махаш от куплунга и толкова...

Редактирано от orionbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/9/2017 at 10:45 AM, valkata86 said:

 

@Whos-bad Дали при теб се оправи проблема с тази лампа ?

 

Доста изписах, дано за някого да е полезна информация. Бях подтикнат, след като вчера прочетох в субару форума как на 35 000 км сменят рейки, на 50 000 смяна на главини, също на тези километри смяна на тампони и си викам уж субаро са доста здрави , а какви проблеми имат :) пък аз досега само един датчик за задна съм сменил  и сега лампата за еърбега и парното :occasion14: . Дано и за напред да няма никакви проблеми ( особено след като изтече гаранцията ) 

Здравей колега,

Чак сега влизам в форума и съжалявам за късния пост. След поредното ходене до сервиза преди 10 дена за прословутата лампа за еърбега, накрая установиха че е дефект в някакъв датчик където си слагаш колана. Уви пуснаха заявка по гаранция и ще видим като го сменят дали наистина ще се оправи веднъж за винаги и ще пиша пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 11/21/2015 at 8:06 PM, valkata86 said:
  • Резвервната гума е пълноразмерна и заема голяма часто от багажното отделение ( това заради газовата ), което се оказа, че не е чак толкова много.Трябва да измисля нещо - имаше някакви спрейове при спукана гума, но не знам дали ще ми свърши работа ( от каското казаха, че при спукана гума няма да дойдат да ми помогнат  - задължен съм да имам резервна )

Аз също карам без резервна гума,имам шпрей и компресорче, но всяка година си купувам карта на СБА сребърна плюс,безплатен ГТП и при спукана гума се обаждам взема ми гумата,оправя я в най-близката гумаджийница и ми я връща. Това ми е резервния вариант.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
19 hours ago, lkitov1@gmail.com said:

Здравейте, жена ми е горд собственик на Н6. Някой може ли да помогне с инфо за поставянето на газ и гаранцията след това?

Здравей,
Моята е Ланди-Ренцо , но аз така си взех колата. Има 5 годишна гаранция, като ходя всяка година за техническо обслужване при тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Сегментът на SUV-моделите (кросоувъри и всъдеходи) продължава да записва бурен ръст на продажбите, като отнема пазарните дялове на традиционните хечове, комбита и седани. За първите 5 месеца на 2018 г. са продадени 12,3 млн. такива автомобили в цял свят, което е с 12,6% повече от миналата година. Като цяло дялът на SUV-моделите е 34,4%.

Как изглежда Топ 10 по продажби към момента, разкрива агенция focus2move. Според информацията, най-търсени са кросоувърите от С-сегмента (дължина от 4,2 до 4,5 метра), на които се падат 57,2%. Следват по-големите машини от D-клас – 35,2, докато тези от B-клас имат само 5%, но при тях ръстът за тази година е най-голям – 18%.

Лидер в общото класиране в глобален мащаб си остава Toyota RAV4, чиито продажби за първите 5 месеца са 335 128 единици. Това е със 7,8% повече от миналата година. Плътно след това е VW Tiguan с 332 185 бройки, като немският модел записва увеличение с 13,7% спрямо първите 5 месеца на 2017 г.


Топ 10 на най-продаваните SUV за 2018 г.


1. Toyota RAV4             335 128   +7,8%
2. VW Tiguan               332 185   +13,7%
3. Honda CR-V            275 476   -7,3%
4. Hyundai Tucson      224 789   -0,1%
5. Nissan Qashqai     224 778    +5,2%

6. Haval H6                   200 964    +4,8%
7. Mazda CX-5             198 136    +22,6%
8. Nissan Rogue        197 255    +8,2%
9. Kia Sportage           192 773    +7,5%
10. Baojun S10           189 709    +16,2%

Повече подобни новини четете в Automedia.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/cars/2018/07/03/lideri-pri-avtomobilite-nai-prodavanite-suv-za-2018-g.381164

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...