Jump to content

накладки за Hover H5


Ginoo

Recommended Posts

здравейте,

ако някой от Вас е сменял скоро накладки и дискови нa предните колела  на Hover H5, може ли да сподели на каква цена му е излезнало.

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали накладките са еднакви при CUV и Н5 ..Аз сложих J PA-908AF .. 36лв бяха ..за дискове и ако те са идентични  313мм има от 60лв до 130лв за диск !

П.п с : Това са цени с доста отстъпка !

Редактирано от E100imenoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички накладки - 12 бр. /челюстите на ръчната са отделни от задните накладки на дисковете/, заедно с труда 280лв. Най скъпи се оказаха тези на ръчната - по спомен около 60 лв. Много пари за труд, около три часа и много време за подобна замяна, още повече в сервиз с всичко необходимо като оборудване, че и на нова кола /няма клеясали детайли/.  Гаранцията си има и гадни моменти, какво да се прави...  Цена за частите общо - около 150лв. Ако не си голям фен на ръчната - доста по-евтино.Ако скърцат може и да не са за смяна, а просто замърсени. Моят случай беше такъв, но като се е почнало - да сменят. Нали все пак ще са нови и ще знам, че от там е минато веднъж.Сега съм с 50% комплект резерва. Забелязвам, обаче нещо гадно в материала на феродото. Челюстите за ръчната, какти си седят в кутията и по работната повърхност се появяват все по-големи петна ръжда :tard: !!! Баси материала, ама сигурно е по-евтин от тоя с добавка мед.По този повод не е зле да провериш за аналози на други марки. Има доста и вероятно феродото им е с мед. Само да не си и ти в гаранция - там бЕгане от гадостта няма :tongue11: .

...със здраве и през новата година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги,

иначе при мен не знам дали са за смяна накладките защото не се чува скърцане, обаче една сутрин когато температурата беше околу -16 градуса светна за малко лампата (!) която предупреждава за спирачна течност ниско налягане в спирачната система.

Затова предполагам че накладките можеби са към края си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди километра ти е джипката? Възможно е след като ти е светнала въпросната индикация да са ти за смяна накладките. Ако са за смяна ще продължи да ти присветква в началото и да изгасва и в един момент ще започне да свети постоянно.

 

От моят опит мога да кажа, че накладките на Н5 се сменяват на 30 хил. км. Първият път ги смених на 30, а вторият на малко преди 60 хил светна тази лампичка.  И в двата случая не съм имал проблеми със спирането. Даже преди първата смяна се изкачих до връх Руй  с хора от оффроуд форума. После при смяната на маслото на 30 хил в сервиза ми казаха, че трябва да се сменят. Нямах индикация от въпросната червена лапичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди километра ти е джипката? Възможно е след като ти е светнала въпросната индикация да са ти за смяна накладките. Ако са за смяна ще продължи да ти присветква в началото и да изгасва и в един момент ще започне да свети постоянно.

 

От моят опит мога да кажа, че накладките на Н5 се сменяват на 30 хил. км. Първият път ги смених на 30, а вторият на малко преди 60 хил светна тази лампичка.  И в двата случая не съм имал проблеми със спирането. Даже преди първата смяна се изкачих до връх Руй  с хора от оффроуд форума. После при смяната на маслото на 30 хил в сервиза ми казаха, че трябва да се сменят. Нямах индикация от въпросната червена лапичка.

 

Колега,

на около 43 000 км е автомобила, скоро ще я вкарвам за TO, досега не съм имал проблеми с спирането също така не се чува скърцане от накладките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на накладките зависи от много неща. При каране предимно в градска среда се износват по-бързо отколкото ако се кара извънградско, а дори и при градското пак зависи. Едно е да караш по големи булеварди или главни артерии друго е да пъплиш на спри тръгни. В моя случай при първата смяна на 30 хил. км може и да е имало още живот, но все пак ги сменихме. Това че твоите са изкарали повече, не е зле. Предполагам че има и други, които могат да се похвалят със същото, ако не и с по-добро постижение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те и моите от стария комплект могат да изкарат още доста, но вече бях поръчал новите. Лампа не е светвала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На колко хиляди километра ти е джипката? Възможно е след като ти е светнала въпросната индикация да са ти за смяна накладките. Ако са за смяна ще продължи да ти присветква в началото и да изгасва и в един момент ще започне да свети постоянно.

 

От моят опит мога да кажа, че накладките на Н5 се сменяват на 30 хил. км. Първият път ги смених на 30, а вторият на малко преди 60 хил светна тази лампичка.  И в двата случая не съм имал проблеми със спирането. Даже преди първата смяна се изкачих до връх Руй  с хора от оффроуд форума. После при смяната на маслото на 30 хил в сервиза ми казаха, че трябва да се сменят. Нямах индикация от въпросната червена лапичка.

колега ти само предните накладки ли сменя ?

ако си сменял само предните накладки може ли да споделиш на каква цена ти е излезнало ?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях и предни и задни. Предните струваха нещо около 75 лв а задните 52 лв комплекта. Не са скъпи, но според някои са си цифра. На мен ми се видяха добри пари, при положение, че на Фокуса бяха само предните над 100 лв. 

 

Разбира се имаш и стойност за монтажа, които не е включен. Цената е по 30 лв за комплект или 1 човекочас. Това зависи от сервиза колко ще ти струва т.е. в конкретния случай 60 лв за смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях и предни и задни. Предните струваха нещо около 75 лв а задните 52 лв комплекта. Не са скъпи, но според някои са си цифра. На мен ми се видяха добри пари, при положение, че на Фокуса бяха само предните над 100 лв. 

 

Разбира се имаш и стойност за монтажа, които не е включен. Цената е по 30 лв за комплект или 1 човекочас. Това зависи от сервиза колко ще ти струва т.е. в конкретния случай 60 лв за смяната.

колега може ли да споделиш в кой сервиз си направил смяната  ?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може ли да споделиш в кой сервиз си направил смяната  ?

Мерси предварително.

МитВас. Не че е реклама, но са експедитивни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ванка, по тая сметка и при мен равнй сумата, ако са калкулирали по тоя начин и комплекта за ръчната - 1 човекочас и за нея. Дали има официален ценоразпис на производителя относно гаранционната поддръжка и смяна на най-често сменяните консумативи?! Моят район е доста далече от София, а цената е идентична...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има такъв списък, коя операция колко да струва. Идеята е сервизите да работят по нея и когато има гаранционно обслужване така се определя колко часа е похарчил сервизният работник.

 

Така дори и да ти я направят по-бързо цената се смята по този коефициент. Когато пък е оправено бавно също трябва да струва толкова. Въпросната цена си я определя конкретния сервиз. Затова се получава разлика между някои сервизи или едни и същи стойности в други такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, прегледах темата и видях само един номер на накладки...дайте с какви сте ги сменяли, щото мойте са на 30 000 и онзи ден при рязко натискате на спирачката усетих прищракване в педала и стана по мек. видях ,че е намаляла спирачната течност , но не е светела лампа и долях малко. Предполагам, че някоя от накладките рязко е потънала... Прав ли съм??? Дайте номер да си купя едни пък когато е да ги сменя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз вече втори път слагам TRW - доста са меки и спират много добре , Карам доста градско и доста ги товаря , не скрибуцат и не износват дисковете, единствения недостатък е че правят джантите много черни, но мисля че е нормално за хубавите накладки :) .

 Номерата са:

Накладки Предни  TRW  GDB3466 

Накладки Задни    TRW GDB1187 

ПС. Не са от най евтините , така че като напишеш по сайтовете за части номерата ще ти излязат и други алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, работата излезе много по дебела......задна лява вътрешна накладка блокирала и изтъркала диска и дори , като е изчаткало явно е хвърлило и желязното основание и направо буталото стържи по диска....сега и дискове.....давайте да видим от какво стават....

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еднакви са за двата модела, първообраза е един и същ. Накладки за Исузу, модели Д-макс и Родео производство 2004г.

/това по инфо от братушките, утре ще поместя и номер на Джапан Партс - аз такива си заръчах, 58лв.. Братушките хвалят Remsa 1098 14 предни и Remsa 0426 02  задни.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Ники,

Бяха налични , но не сещам за цената - не беше нещо.........ако можеше и да се качват снимки ехее.........!!

На кутията е изписано - производител Италия / Metelllgroup - 90R-02A01128/27121 905.0.20 Hibrix , но подозирам , че това е номенклатурата им по която се водят в каталога на  "Евро07"  22-0888-0 Great wall : HOVER H5/09-/,Steed 5/12-/,Steed SC/10-/.

Снимки вече само който предостави мейл или вайбър - нямам лимит вече се оказа!?

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Krasimirr said:

Здравей Канчо,

Бяха налични , но не сещам за цената - не беше нещо.........ако можеше и да се качват снимки ехее.........!!

На кутията е изписано - производител Италия / Metelllgroup - 90R-02A01128/27121 905.0.20 Hibrix , но подозирам , че това е номенклатурата им по която се водят в каталога на  "Евро07"  22-0888-0 Great wall : HOVER H5/09-/,Steed 5/12-/,Steed SC/10-/.

Снимки вече само който предостави мейл или вайбър - нямам лимит вече се оказа!?

Поздрави,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един инженер търсел заден диск, чувам...

Ссылка на сообщение29 Jun 2009 16:29
тормозные колодки
Ответить с цитатой

Кто спрашивал номерок по заднему тормозному диску? Вот нашёл чек, номер обведён красным, для Питерцев есть номер секции на Маршале. Этот же пост выложу в неоригинальных запчастях.
 

.чек.jpg

18195_1246282180.jpg_107.jpg

 

Исузу Трупър, доколкото прочетох набързо - след 95-та година. Мисля, че няма начин да не подхожда нещо и от Опел Монтерей, Фронтера А или Б. Набързо - толкоз, като се блъсна в нещо друго, ще свиркам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...