Jump to content

проблем със управлението на климатик,парно и радио cd


batjok

Recommended Posts

Днес станах собственик на great wall hover cuv 2008 г .Но управлението на парно клима и радио сд не работи ,само мога да включа обдухването на предното стъкло .

Някой може ли да ми каже от къде е проблема. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери отзад дали не е откачен някой от куплонгите ..Ако не можеш да го разглобиш пиши да ти обясня как се разглобява..Ако проблема е от самия блок,там вече някой ,който се занимава с електроники ще може да ти помогне !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорех с един майстор , каза че ще я види в понеделник , дано не е непоправима повредата. Все пак ако можеш обясни как се разглобава . Видях , че отгоре има пластмасов капак но долния блок ,който управлява не мога да разбера как се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пластмасов капак го махаш и от вътре ще видиш винтовете които държат "упр.блок".. Острани имаш декоративни рамки ( с изкуствената дамаска) махаш ги и виждаш другите винтове ...Вътре е на шейна,развинтваш всички болтове и дърпаш към теб,..отзад по спомен бяха 3 конектора провери ги ,извади намести ,пробвай докато си още откачил всичко дали ще има резултат...ако не този блок при някой дето разбира и ще го направи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много утре ако намеря време ще пробвам .

А тези декоративни рамки как се свалат , залепени ли са?

Разбрах , че ангренажните ремъци са два , големият е 124 зъба и 29 мм , малкия 65 зъба 13мм. , големият има две ролки , малкият една ролка , Вярно ли съм разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно рамките - те са на щипки , добре са направени и няма опасност да ги счупиш дори да ги напънеш.За ремъците два са : Mitsubishi MD182294 големия и на балансиращия вал : Powergrip 5257XS  .Ролките са 3 : за балансиращия ремък : МD 115976 (Mitsubishi Colt/Galant/Lancer) , и две ролки за големия ремък : INA 532 0074 20 (N1) и INA 531 0193 20 ...Пояснение ,че имаш и успокоител хидравличен (обтегач),който е по преценка (реално няма как да знаеш състоянието му ) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката. Стягай я, там каквото има отначало и да ти носи много километри удоволствие после!


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , отначало се оказа изгорял бушон , след смяната му всичко тръгна ,но за кратко ,може би 10 мин. После паск си стана като отначало . Проверих всичките бушони и този път нямаше изгорял.Закарах колата на майстор ,той свали блока за управление , провери го и ми каза че всичко по него е изправно , явно е от другаде проблема и сега се чудя къде да я закарам. Понеже съм от Ямбол ,а тук нямаме специализиран сервиз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Собственик съм на great wall hover cuv 2008 г .Имам следния проблем, екрана на DVD като тръсне в дупка става бял,след като го тупнеш от горе се оправя някой знае ли на какво се дължи това.Ако някой има информация за SD картата за TV и навигацията от къде може да се закупи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...