Jump to content

Въпрос относно CD-то на Hover CUV


Evgeni Stoimenoff

Recommended Posts

Интересуваме следното : Може ли да се изкарат аудио изходи от фабричното СД и съответно да не напътите кой може да направи тази "трансформация" ? И втория въпрос е ако се върже усилвател през колоните дали ще има изкривяване на звука,съответно дали може да се коригира с баланса от самото сд ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, по първия въпрос не мога да ти помогна. Но изпълнението на втория мисля ,че е по удачен,бърз и ще ти спести излишни разправии и главоболия.

 

Вариянт 1 -

Почни всички съвременни усилватели имат високоволтов вход към които можеш да подадеш сигнал дирекно от изходното стъпало на CD-то (демек колоните).  На мен обаче ,не ми допада по този начин.

 

Вариянт 2 -

След като вземеш сигнал от колоните (ако имаш и на четирите врати и правиш задна линия от задните RR и RL ,ако си само с две на предните врати избор нямаш)

Слагаш една джаджа де му викат разделител-изолатор и си подаваш сигнала на усилвателя през чинчовете, от там с тример потенциометара на усилвателя си регулираш силата.

 

За да нямаш изкривявания и грачене, настройката трябва да протече по следния начин. Намаляш усилвателя до край,настроиваш CD-то да свири така както на теб ти харесва (настроиваш EQ-Бас,трабъл,Лоуднес и тн) след това го овеличаваш докато осетиш ,че почва да изкривява и връщаш малко. Оставяш да свири така на max и почваш да усилваш усилвателя докато усетиш ,че и тои почва да криви, връщаш малко (може и да си поиграеш и с настроиките на самия усилвател)  и си готов. След това вече може да намаляш задната линия през Баланса на CD-то. Тази настройка ти гарантира ,че докато CD-то подава качествен и читав звук усилвателя няма да криви, след това и господ не може да ти помогне.

 

P.S Всъщност може да ти помогне, ако ти подари ново по качествено CD. :toothy12: :toothy12: :toothy12:

 

post-6469-0-32140900-1412927257_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, по първия въпрос не мога да ти помогна. Но изпълнението на втория мисля ,че е по удачен,бърз и ще ти спести излишни разправии и главоболия.

 

Вариянт 1 -

Почни всички съвременни усилватели имат високоволтов вход към които можеш да подадеш сигнал дирекно от изходното стъпало на CD-то (демек колоните).  На мен обаче ,не ми допада по този начин.

 

Вариянт 2 -

След като вземеш сигнал от колоните (ако имаш и на четирите врати и правиш задна линия от задните RR и RL ,ако си само с две на предните врати избор нямаш)

Слагаш една джаджа де му викат разделител-изолатор и си подаваш сигнала на усилвателя през чинчовете, от там с тример потенциометара на усилвателя си регулираш силата.

 

За да нямаш изкривявания и грачене, настройката трябва да протече по следния начин. Намаляш усилвателя до край,настроиваш CD-то да свири така както на теб ти харесва (настроиваш EQ-Бас,трабъл,Лоуднес и тн) след това го овеличаваш докато осетиш ,че почва да изкривява и връщаш малко. Оставяш да свири така на max и почваш да усилваш усилвателя докато усетиш ,че и тои почва да криви, връщаш малко (може и да си поиграеш и с настроиките на самия усилвател)  и си готов. След това вече може да намаляш задната линия през Баланса на CD-то. Тази настройка ти гарантира ,че докато CD-то подава качествен и читав звук усилвателя няма да криви, след това и господ не може да ти помогне.

 

P.S Всъщност може да ти помогне, ако ти подари ново по качествено CD. :toothy12: :toothy12: :toothy12:

А какви точно кабели използваш за връзването през колоните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно минавам на чинчове с екраниран кабел. Купуваш си някои по дебел и масивен кабел (за да има все пак няква жица вътре,че има китайки дет има тънки снопчета дет се късат още преди да си ги забелил) с  два чинча от двете страни на кабела ,режеш едните и запояваш към колоните. Hama не са никак лоши за цената си , може да използваш и готов кабел за усилвател с прикрепена жичка към кабела за събуждане на стъпалото.  Тoй се връзва към синия кабел на буксата на CD-то (това е изхода за активна антена и там има +12V само когато е пуснато CD-то) 

 

P.S Давай ,смело аз до сега брумове и шумове в кола не съм оспял да изкарам при сичките си опити и ексерименти. Имал съм проблем с неприятно  "цвърчене" само с домашно направени усилватели с импулсно захранване също мое произвотство. Проблема се оказа точно разделянето на масата на входа. Усилвателите бяха QUAD 405 само че истински не схемата от млад конструктор и свиреха нечовешки силно и качествено. Но и това време отмина ,сега вече използвам готови компоненти и все не съм доволен.  Може би защото се задоволявам само с досредното ниво озвучаване,качественото иска много ресурс.

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Преди няколко дена монтираха буфера.Ground loop-a не го използваха,използваха HLC2.Нови усилени кабели.изолация във вратите, и нова предна линия за сега бас + пищялки Pioneer TS - E170Ci. Много добре го направиха ,звука е без забележки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аде сега да споделиш какъв ти е усилвателя, какъв ти е буфера,каква изолация са сложили и кой по точно.  :toothy12: Ще се радвам да споделиш. Като гледам не си жалил пари за хубава предна линия,значи предполагам и стъпалото ти е хубаво.  Ще ми е интересно да кажеш и как се държи ламарината на предните врати от външната страна, предполагам са и сложили виброизолация,но при тея 60W дали не вибрира много. Може и малко снимкии :icon_cyclops_ani: ако не съм нахален разбира се.

 

Аз моя проект ще го реализирам някаде около праниците по Коледа, за сега бях сложил един буфер малък със слаб усилвател само да допълни изгибения бас, но след като сложих, новата 9" DVD,NAVI,TV,Аndroid-система звукът е отвратителен (некой китаец осте го сърби г_за дет е сложил калпаво стъпало), и ще сменям предна и задна линия, и стъпало за буфера,като няма да слагам по голям от 10" за да имам място в багажника. Изолацията е задължителна, за това изкам инфо, че ме притесняват големите предни врати, да не дрънчат. Аз също ще заложа на говорители  Pionneer. :blob7:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателчето и баса са среден клас  ( даже нисък ) , но вадят приличен звук за парите си .. Компенсирам с афтърмаркет озвучение , като махам стандартното ( макар,че и то е на ниво)..При мен беше изгоряла едната пищялка в лявата врата и бас колонката в дясната и така и така трябваше да търся нов комплект реших за някой лев повече нещо по-добро . Макар,че сега задната линия дефакто ми е само в едната врата,но и нея ще я оборудвам със същия чифт колонки @ТS-e170Ci . Изолацията е 4мм на битумна основа 2х 250х250мм само в предните врати за сега .Интересното е ,че няма никакви дрънчания отвън дори при високо усилване ,което много ме радва...много мразя дранчещи багажници,врати и пр..Бас-чето е 8-чка Блаупункт ГТ , но точно номер мога да ти напиша довечера (ако ти е важно). усилвателя е 4канален пак блаупункт ГТ 470,но го ползвам само на двуканален ...Стъпалото на самия плеър нямам идея колко е читаво,но издържа без кривини !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...